Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обективи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Обективи

    За начало AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G или другия твърд AF-S NIKKOR 35mm f/1.8G. За телеобектив незнам дали направо да не събираш за Nikkor AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR. Китака си го пази, снимай си с него за сега, разликата ще разбереш след 5000-10 000. Радвай му се и се забавлявай.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #32
      От: Обективи

      Без обработка със сигмата на 22 мм

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2906.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5694701

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_2906-2.jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5694702

      За 800 кадъра, брак (нефокусирани и то предимно по моя вина) - около 10-15 кадъра. Вярно е, че идва малко къс, но с 50-ката и 70-300, се преживява
      Последно редактирано от a100; 10-12-15, 23:16.
      По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

      Коментар


      • #33
        От: Обективи

        Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
        Без обработка със сигмата на 22 мм...
        ...За 800 кадъра, брак (нефокусирани и то предимно по моя вина) - около 10-15 кадъра. Вярно е, че идва малко къс, но с 50-ката и 70-300, се преживява
        И това на какво тяло?
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #34
          От: Обективи

          д7100
          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

          Коментар


          • #35
            От: Обективи

            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
            Аз Никора съм го гледал но е почти двойна цената му и затова се загледах в Сигмата, но вече не съм сигурен , Любо ти си виновен
            Моя го взех на половин цена втора употреба от базара на ф-рум.До момента нямам грижи.Самия обектив е направен супер здрав.Метален, водо и прахозащитен.Просто е произведен с дълъг ресурс и живот...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #36
              От: Обективи

              Аз се оглеждам пък то ще си покаже, исками се и на мен да е Nikkor
              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

              Коментар


              • #37
                От: Обективи

                Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                За начало AF-S NIKKOR 50mm f/1.8G или другия твърд AF-S NIKKOR 35mm f/1.8G.
                Ако кадрите са в стая с размери 4 на 5м , портрет в цял ръст 35мм ли е по добре ?
                На открито крачка на зад, напред и 50мм мисля е удачния вариант, но в къщи ?
                Според 18-55 (китовия ми ) е преценката ми.
                За телефото не си мечтая все още , но бих сменил китака с един 18-140 като за ежедневна употреба.
                AUDI A4 с три дифа
                TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                Коментар


                • #38
                  От: Обективи

                  Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
                  Ако кадрите са в стая с размери 4 на 5м , портрет в цял ръст 35мм ли е по добре ?
                  На открито крачка на зад, напред и 50мм мисля е удачния вариант, но в къщи ?
                  Според 18-55 (китовия ми ) е преценката ми.
                  За телефото не си мечтая все още , но бих сменил китака с един 18-140 като за ежедневна употреба.
                  С 50мм обектив, който при кроп ще се яви реално ~75мм, в стая 4 на 5м имаш шанс да направиш портрет в цял ръст само ако излезеш на балкона.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Обективи

                    APS-C с обектив 55мм (сори нямам 50мм) може да "вкара" в кадър възрастен човек с достатъчно толеранс от разстояние 4м 40см...
                    Последно редактирано от Венцислав Петров; 16-12-15, 20:45.
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #40
                      От: Обективи

                      Да питам имащите повече опит , проблем ли е ако обектива няма стабилизация (VR) за телефото до 200мм?
                      AUDI A4 с три дифа
                      TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                      Коментар


                      • #41
                        От: Обективи

                        Не и ако си напреднал в тренировките по спортна стрелба. Това в рамките на шегата естествено. Става проблем, когато светлинните условия не ти позволяват да снимаш със скорост = или по-голяма от фокусната дължина на обектива при 35мм техника. За кроп сложи още поне 30% отгоре. Накратко - ако при 200мм не докарваш скоростта до 1/250 ти е свирено. Естествено си има и разни фокуси, но те са повече при снимане на движещи се нещица. За неподвижни обекти статив или поне монопод.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Обективи

                          И аз с чуденка, Nikkor AF S 50мм f1.8G или f1.4G ясно ми е, че единия е по светъл, и по бавен, и по скъп ама дали си заслужава. Чудя се дали да взема един 50mm f1,4G , или на почти същата цена един 35mm f1.8G+50mm f1.8G. По клоня към варианта с 2 обектива.
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Обективи

                            Аз бих взел двата обектива щото съм стиснат. Ако не искаш само едното око на модела да е на фокус, зЕми 50/1.8.

                            П.П. Като гледам darkrose как се притеснява, че снима със Сони а не с ФФ и елките дето ги има...
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Обективи

                              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                              И аз с чуденка, Nikkor AF S 50мм f1.8G или f1.4G ясно ми е, че единия е по светъл, и по бавен, и по скъп ама дали си заслужава. Чудя се дали да взема един 50mm f1,4G , или на почти същата цена един 35mm f1.8G+50mm f1.8G. По клоня към варианта с 2 обектива.
                              Аз бих заложил на двата, при така поставена питанка. Имах някога 50/1.4 Аi-S, за който се твърди, че оптически е по-добре от G-то и малко по-зле от D-то (което се намира изключително трудно). Мойто мнение е, че не превъзхожда с нищо 1.8, освен с факта, че е 1.4, когато евентуално ти потрябва.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Обективи

                                Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                                И аз с чуденка, Nikkor AF S 50мм f1.8G или f1.4G ясно ми е, че единия е по светъл, и по бавен, и по скъп ама дали си заслужава. Чудя се дали да взема един 50mm f1,4G , или на почти същата цена един 35mm f1.8G+50mm f1.8G. По клоня към варианта с 2 обектива.
                                Аз имах 50/1.4G (откраднаха ми го) и сега имам 50/1.8G. Освен ако нямаш наложителна нужда да снимаш на 1.4, от 1.8 нагоре аз не виждам никаква разлика между двата обектива, но не претендирам да преглеждам кадри снимани на широко отворена бленда в ясен слънчев ден под микроскоп и в ъглите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X