Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обективи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Обективи

    Не съм човек, който е в крак с новото, защото сега разбрах какво са направили Sigma и вече почвам да се замислям как да стане или да не стане мой. Дали вече има някой който има впечатление от този обектив става въпрос за Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sigma_18-35_f1.8.jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5694295

    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #17
      От: Обективи

      Аз лично нямам лични впечатления от обектива, освен няколко снимки направени с него в един от магазините за фототехника и то от чисто любопитство.
      НО... всичко чуто и прочетено за него са само суперлативи. Уникален зуум, без аналог.
      Изключително остър още от 1.8 на всички дължини. Ако имах кропка нямаше да се замислям въобще - този обектив, за мен си е маст хев отвсякъде.
      Сигма пуснаха нещо подобно и за ФФ, но на бленда 2 и с обхват 24-35мм, което вече го отдалечава доста от въпросния, за който ти питаш.
      Въобще Сигма направиха огромен скок в последните години с обективите, които пуснаха, особено от Арт серията. Там, просто няма слаб обектив.
      Последно редактирано от radikyokushin; 06-12-15, 20:25.

      Коментар


      • #18
        От: Обективи

        Пресни впечатления - взех го назаем от един колега за уЙкенда. Накратко - струва си парите, страхотен обектив. Дори и на максимално отворена бленда е рязък, от 2,8 нататък - въобще не говорим. Бърз и точен фокус. За два дни - 800 кадъра кръчмарско снимане - ниска осветеност, бягащи светлинки и прочее. Не се и замисли. В началото и аз подходих малко резервирано, но след това снимане - направо ме разби! ...и тежи пущината, здрав джам! Започвам да събирам пари и да пиша на дядо Коледа!!!
        По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

        Коментар


        • #19
          От: Обективи

          Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
          ... Сигма пуснаха нещо подобно и за ФФ, но на бленда 2 и с обхват 24-35мм, което вече го отдалечава доста от въпросния, за който ти питаш. Въобще Сигма направиха огромен скок в последните години с обективите, които пуснаха, особено от Арт серията. Там, просто няма слаб обектив.
          Напълно съм съгласен за арт серията на сигма. 24-35/2 звучи интересно но аз не виждам смисъл от него, да не говорим за теглото и размерите му, където и да го извадиш, всички ще гледат в теб А предната капачка е почти като капак на тенджерка.

          Коментар


          • #20
            От: Обективи

            Според този тест в този сайт http://slrgear.com/ бихте ли коментирали новия 18-55 VRII на 55мм сравнен с 50мм 1.8G
            http://slrgear.com/reviews/zproducts...8g/tloader.htm
            http://slrgear.com/reviews/zproducts...r2/tloader.htm
            AUDI A4 с три дифа
            TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

            Коментар


            • #21
              От: Обективи

              А как точно да коментираме сравнение на картофи с круши? 18-55 на 55 е ф5.6... на 50 е ф5. Дори и да има някакво незначително предимство в центъра откъм острота пак не може да се сравнява с твърдия нито като предназначение, нито като каквото и да било друго.
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #22
                От: Обективи

                Драго, то този обектив не е съвсем нов.Трябва вече да мина поне година откакто го има на пазара.Още преди излизането му имаше информация, че е уникален обектив с много добри качества.
                Тогава обаче аз заложих на Никон-ския 17-55 f2.8 като търсех качествено стъкло, което да е завито през повечето време на тялото ми/нещо като по-всекидневен обектив/.Да настина Сигмата е по-светла/F1.8/, обаче пък е и по-къса като диапазон.
                Всичко се свежда до това какво най-вече снимаш.При мен...аз снимам повечето пейзажи и бленди от типа F1.8 просто използвам много рядко.В същото време пък фокусното 18-35 ми идва тесничко...дори и 17-55 ми идва понякога тесничко и се налага честа смяна на обективи.По тази причина тогава не изчаках да се появи на пазара въпросната Сигма, а заложих на Никона.
                Разбира се друг пък би го устроило примерно това фокусно разстояние и за него правилното решение е да заложи на този или подобен обектив.На трети пък...F1.8 ще му идва дори малко и той пък ще се цели в обективи с бленда F1.4 и т.н.
                Та колкото и да е хубав един обектив, все пак човек според експоатацията си трябва да прецени дали той все пак е правилния за него.
                Другото което имам като инфо е, че при същия обектив за байонет Канон има проблеми.Доколкото си спомням правеше въртели с авто-фокусната система/мисля, че не фокусираше правилно всеки път/.Приятел искаше да го купува,/дори имах снимки качени на моя комп за оглед снимани с неговото тяло и въпросния обектив/, но предвид тестовите снимки и проблемите от които се оплакваха хората в нета се отказа.
                Между другото...аз лично не бях впечатлен от рязкостта по краищата на кадъра разглеждайки тестовите кадри направени с Канон кроп тяло.Дали е искало някаква настройка на фронт/бег фокус не знам, но в ъглите/особено в единия/ нещата не изглеждаха никак добре.
                Та...това е като инфо и гледна точка.Все пак човек трябва да е наястно с това което ще купува, особено пък и като се касае за една не малка сума.
                Поздрави и успех!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Обективи

                  Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
                  Според този тест в този сайт http://slrgear.com/ бихте ли коментирали новия 18-55 VRII на 55мм сравнен с 50мм 1.8G
                  http://slrgear.com/reviews/zproducts...8g/tloader.htm
                  http://slrgear.com/reviews/zproducts...r2/tloader.htm
                  Ами аз не бих го коментирал...просто нямат база за сравнение
                  Първо сравняваме китов зум и то възможно най-калпавия китак с твърд обектив.
                  След това сравняваме на 50мм. светъл обектив с доста по-тъмен.
                  Та...какво да сравняваме, както казах то няма смисъл...
                  Отделно пък виж горното ми мнения за Сигмата, там съм написал относно приоритетите които има всеки за това което снима и съответно избора на обектив за тези си цели.
                  П.П.Всъщност единствения плюс и то плюс за някои колеги, а не за всички на 18-55 е че има широк край и като цяло можеш да лавираш с фокусното разстояние в рамките на възможностите на обектива, но...за сметка на качеството спрямо твърдия обектив.Това обаче явно не те интересува, защото...ти питаш за сравнение на 55мм. където извън ниското качество на самия обектив, се явява и горния му край, а в краищата ...дори и скъпите обективи им пада малко или много качеството/най-вече омекват, не са така рязки, и т.н./
                  Та така...
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Обективи

                    Ванка, ако дядо Коледа е обещал да ти изпълни още някое желание, по-добре се огледай за 1.8/35G. Ще е по-удачна покупка от 50-цата. Ако изведнъж много си се запалил по портретите, скачай направо на 85мм. А директно за сравнението - няма база за сравнение особено на супермегапУкселните матрици над 20 МР.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Обективи

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      Драго, то този обектив не е съвсем нов.Трябва вече да мина поне година откакто го има на пазара.Още преди излизането му имаше информация, че е уникален обектив с много добри качества.
                      Тогава обаче аз заложих на Никон-ския 17-55 f2.8 като търсех качествено стъкло, което да е завито през повечето време на тялото ми/нещо като по-всекидневен обектив/.Да настина Сигмата е по-светла/F1.8/, обаче пък е и по-къса като диапазон.
                      Всичко се свежда до това какво най-вече снимаш.При мен...аз снимам повечето пейзажи и бленди от типа F1.8 просто използвам много рядко.В същото време пък фокусното 18-35 ми идва тесничко...дори и 17-55 ми идва понякога тесничко и се налага честа смяна на обективи.По тази причина тогава не изчаках да се появи на пазара въпросната Сигма, а заложих на Никона.
                      Разбира се друг пък би го устроило примерно това фокусно разстояние и за него правилното решение е да заложи на този или подобен обектив.На трети пък...F1.8 ще му идва дори малко и той пък ще се цели в обективи с бленда F1.4 и т.н.
                      Та колкото и да е хубав един обектив, все пак човек според експоатацията си трябва да прецени дали той все пак е правилния за него.
                      Другото което имам като инфо е, че при същия обектив за байонет Канон има проблеми.Доколкото си спомням правеше въртели с авто-фокусната система/мисля, че не фокусираше правилно всеки път/.Приятел искаше да го купува,/дори имах снимки качени на моя комп за оглед снимани с неговото тяло и въпросния обектив/, но предвид тестовите снимки и проблемите от които се оплакваха хората в нета се отказа.
                      Между другото...аз лично не бях впечатлен от рязкостта по краищата на кадъра разглеждайки тестовите кадри направени с Канон кроп тяло.Дали е искало някаква настройка на фронт/бег фокус не знам, но в ъглите/особено в единия/ нещата не изглеждаха никак добре.
                      Та...това е като инфо и гледна точка.Все пак човек трябва да е наястно с това което ще купува, особено пък и като се касае за една не малка сума.
                      Поздрави и успех!
                      Аз Никора съм го гледал но е почти двойна цената му и затова се загледах в Сигмата, но вече не съм сигурен , Любо ти си виновен
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Обективи

                        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                        Аз Никора съм го гледал но е почти двойна цената му и затова се загледах в Сигмата, но вече не съм сигурен , Любо ти си виновен
                        Става въпрос за мен! Голямо, четене падна!
                        В чужди форуми, тестове какво ли не изгледах и изчетох в мрежата за този обектив!
                        Накратко, проблем с автофокуса не само при канон, а общо за модела! Към него върви и софтуер с хардуер (завърта се на байонета на обектива), за финна настройка, но проблема си остава!
                        Ако искаш мога да ти пратя един линк с мнения за него!
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #27
                          От: Обективи

                          Дай да го видим , качи го направо тук
                          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Обективи

                            По данните на сайта който Драго постна, новия китов 18-55мм е с добри качества . Дори на 55мм го дават да е рязък , което аз все още не мога да докажа.
                            Относно сравненията , подвеждам се от графиките, в действителност пак не мога да докажа как е .
                            Но сравнен 18-55мм VRII с старите два 18-55мм има по добри показатели, според тестовите им.
                            Аз има още доста да чета и да щракам. Но на първо време ми трябва едно добро универсално зумче и един твърдак .
                            AUDI A4 с три дифа
                            TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                            Коментар


                            • #29
                              От: Обективи

                              Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
                              ...Но на първо време ми трябва едно добро универсално зумче и един твърдак .
                              Сега последно, само тялото ли купи или заедно с 18-55? Щото ти казаха и колегите, че 18-105 е по-добрия китак за начало.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Обективи

                                Заедно с китака 18-55 мм VRII, просто не издържах на офертата от черния петък и го заковах в 9 часа сутринта на 27.11. На 2.12 пристигна.
                                AUDI A4 с три дифа
                                TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X