Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конктактни лещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Конктактни лещи

    Привет!
    Някой може ли да помогне със съвет относно видове цени и други салтанати за контактните лещи. Поразрових из нетя изпонаизлязоха известен брой резултати но нещо се поомотах с водно съдържание, мекота, форма и т.н. До сега съм ползвал някакви по препоръка на оптикаря ми, предимно за през лятото и бяха 3 месечни като ги махах всяка вечер. Сега обаче искам да си взема по-трайни и не знам дали има такива, които могат да стоят в окото по-дълго време.
    Нещо характерно за мен - работата ми е свързана в 75% от времето с компютър. Предполагам това, макар и несъзнателно оказва пагубно влияние върху очите, респ. и лещите.
    42

  • #2
    От: Конктактни лещи

    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    Привет!
    Някой може ли да помогне със съвет относно видове цени и други салтанати за контактните лещи. Поразрових из нетя изпонаизлязоха известен брой резултати но нещо се поомотах с водно съдържание, мекота, форма и т.н. До сега съм ползвал някакви по препоръка на оптикаря ми, предимно за през лятото и бяха 3 месечни като ги махах всяка вечер. Сега обаче искам да си взема по-трайни и не знам дали има такива, които могат да стоят в окото по-дълго време.
    Нещо характерно за мен - работата ми е свързана в 75% от времето с компютър. Предполагам това, макар и несъзнателно оказва пагубно влияние върху очите, респ. и лещите.
    Що не опиташ лазер-корекция......струва колкото един Глок.......
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Конктактни лещи

      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
      Що не опиташ лазер-корекция......струва колкото един Глок.......
      Т.е. трябва да ми дадат пари за да ме оперират? ...едва ли ще се съгласят...
      42

      Коментар


      • #4
        От: Конктактни лещи

        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
        Т.е. трябва да ми дадат пари за да ме оперират? ...едва ли ще се съгласят...
        Недей братко,очилата ти отиват!.....Като моите между впрочем..
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Конктактни лещи

          Един поглед "отвън". Жена ми от повече от 20 г. ползва т.нар. "меки" лещи.
          Колкото и да е странно, пазарът и в този сегмент вече е ориентиран към бързата реализация на поредната нова стока. Какво имам предвид. До преди 5-6 г., с нов комплект български меки лещи (от оптичния център на ул. "Клокотница" в София), жена ми караше по около година. Напоследък обаче, същото производство вече трудно изкарва 5-6 месеца, след което отива в коша. В доста от оптиките се продават и вносни лещи от САЩ, които издържат не повече от 3-4 месеца употреба. Говорим за носене от сутрин до вечер, работа в офис с компютър и гледане на телевизия вечер, а съхранението нощем е в контейнери с физиологичен разтвор. Ситуацията с разните там "специални" разтвори, е примерно като при различните сиропи при кашлица - всякакви търговски марки, но съдържат най-обикновен амброксол.
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #6
            От: Конктактни лещи

            Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
            Един поглед "отвън". Жена ми от повече от 20 г. ползва т.нар. "меки" лещи.
            Колкото и да е странно, пазарът и в този сегмент вече е ориентиран към бързата реализация на поредната нова стока. Какво имам предвид. До преди 5-6 г., с нов комплект български меки лещи (от оптичния център на ул. "Клокотница" в София), жена ми караше по около година. Напоследък обаче, същото производство вече трудно изкарва 5-6 месеца, след което отива в коша. В доста от оптиките се продават и вносни лещи от САЩ, които издържат не повече от 3-4 месеца употреба. Говорим за носене от сутрин до вечер, работа в офис с компютър и гледане на телевизия вечер, а съхранението нощем е в контейнери с физиологичен разтвор. Ситуацията с разните там "специални" разтвори, е примерно като при различните сиропи при кашлица - всякакви търговски марки, но съдържат най-обикновен амброксол.
            Идеята на тези разтвори е да дезинфекцират лещата и да убият микроорганизмите, незнам това как ще стане с физиологичен разтвор? А относно миналото, само за пример мога да дам, че когато са открили ДДТ са го смятали за абсолютно безвреден, а последствие откриват, че е силно токсичен, дори откривателите му пострадват от това (същият пример мога да дам и за радиоактивността! Така, че внимавайте какво правите, това все пак са ви очите, съветвайте се със вашите очни специалисти!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X