Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за диференциали на Терано 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за диференциали на Терано 1

    Всичко можа ама колко пари смяташ да похарчиш+газовата за която казваш.Обосновано ли е?

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за диференциали на Терано 1

      Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
      Така е ,прав си.Ще се позанимавам с това лятото,сега има други неща които са ми по-важни.Ще му монтирам газова у-ба и да си подготвя нещата за да му обърна волана,че с този десен волан ми е терсене .
      Имам обаче още два въпроса ( за сега де )
      1. Как мога да му увелича максималната скорост на нормален път.В момента си върви добре ,но максимума му е около 120км. На тази скорост се усеща ,че се мъчи ,но не може повече.Ще ми се да успея да вдигна максималната поне на 140-145км., за да се движи на 110-120 без да се мъчи.Та въпроса е на къде да се насоча - двигател ,трансмисия или нещо друго. От къде по принцип при джиповете идва това спъване.
      Двигател. После и скорости, най-накрая и предавателни числа на дифовете. С 2 думи взимаш от едно терано 2 2.7TDI всичкото това + инсталацията. Или правиш еквилибристики с механична помпа. Дали си струва - ми не си, според мен. По-добре направо си вземи терано 2.
      Сега, нез знам каква точно модификация е твоят двигател Има терано 2 2.4 бензин пълна инжекция и над 120 кончета. Това ще даде малко ряз. Ама пак ще умалява над 100 - с аеродинамика на тухла четворка е така.

      Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
      2. Може ли без някакви допълнителни доработки, на мястото на задните барабанни спирачки да се монтират дискови от задния мост на Терано 1 .Разбрах, че имало и такава модификация.
      [/quote]Може. Взимаш цял заден мост от терано 1 и си готов. Еквилибристиките с предавателното число никой не ги отменя, обаче. Терано 1 има най-много 4.625, тоест, трябва да вземеш твойто "прасе", да му насадиш касетата от терано 1-цата че да имаш LSD (това ако моста от терано 1 е с LSD, щото има и без), на която да си сложил твоята корона.

      Дали си струва - ми не, не си. Поне терано 2 проблем със задните спирачки няма. Даже на ръчна блокират гумите. Не вярвам при теб да е по-ралично.

      Сега, ако свигателя ти има ряз, но му идват високи оборотите, тогава може да си поиграеш с предавателни числа, примерно 4.625. Ще стане по-тромав, но ще му смъкнеш оборотите на висока скорост. Ама не вярвам да има ефект - тоя двигател просто си е слаб.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за диференциали на Терано 1

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Двигател. После и скорости, най-накрая и предавателни числа на дифовете. С 2 думи взимаш от едно терано 2 2.7TDI всичкото това + инсталацията. Или правиш еквилибристики с механична помпа. Дали си струва - ми не си, според мен. По-добре направо си вземи терано 2.
        Сега, нез знам каква точно модификация е твоят двигател Има терано 2 2.4 бензин пълна инжекция и над 120 кончета. Това ще даде малко ряз. Ама пак ще умалява над 100 - с аеродинамика на тухла четворка е така.

        Може. Взимаш цял заден мост от терано 1 и си готов. Еквилибристиките с предавателното число никой не ги отменя, обаче. Терано 1 има най-много 4.625, тоест, трябва да вземеш твойто "прасе", да му насадиш касетата от терано 1-цата че да имаш LSD (това ако моста от терано 1 е с LSD, щото има и без), на която да си сложил твоята корона.

        Дали си струва - ми не, не си. Поне терано 2 проблем със задните спирачки няма. Даже на ръчна блокират гумите. Не вярвам при теб да е по-ралично.

        Сега, ако свигателя ти има ряз, но му идват високи оборотите, тогава може да си поиграеш с предавателни числа, примерно 4.625. Ще стане по-тромав, но ще му смъкнеш оборотите на висока скорост. Ама не вярвам да има ефект - тоя двигател просто си е слаб.
        Дизел не искам.По-скоро ,ако няма вариант да развия моя двигател ,бих отишъл на вариант 3.0 - 150к.с заедно със скорости. Тя аеро динамиката че е проблем - проблем си е ,но по-скоро и трансмисията и ходовата част влияят - предното,раздатката и т.н. Ще го мисля ,пробвам и ако стане нещо - стане.Не е болка за умиране.

        Прав си, че май не си струва,спирачките на пикапа са си ОК.Просто размисли.
        Идеята ми с повишаването на максималната скорост е да успея да го разтоваря малко във високите обороти.Спънат е от трансмисията ли,от ходовата част ли,незнам , но ще се опитам да поработя над това. Може пък като му сложа газовата и да се спъне така че всичко да си дойде на мястото
        Поздрави и благодаря отново.

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за диференциали на Терано 1

          Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
          Дизел не искам.По-скоро ,ако няма вариант да развия моя двигател ,бих отишъл на вариант 3.0 - 150к.с заедно със скорости.
          Твоя двигател кой-знае колко няма да го развиеш. Това за джипка си е малолитражка. Трилитровия ще върви не много повече от 2.7TDI. Разликата е че 2.7TDI под пър и над път, защото не се трошат, а да намериш читав трилитров си е чист късмет - просто са много дърти. И пак ще трябва с компютър и инсталация.

          Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
          Идеята ми с повишаването на максималната скорост е да успея да го разтоваря малко във високите обороти.Спънат е от трансмисията ли,от ходовата част ли,незнам , но ще се опитам да поработя над това. Може пък като му сложа газовата и да се спъне така че всичко да си дойде на мястото
          Поздрави и благодаря отново.
          Спънат е от еродинамиката. Не че трансмисията не играе, ама тя играе и при 20 и при 120км/ч, а джипката сериозно умалява при скорости над 100. Просто тоя двигател си е за лека кола, а не за джип. За адекватен вървеж на това ти трябват поне едни 120-130 кончета. Пак няма да е като кола, ама ще може да се движи със 140 без да хвърля водата.

          И не на последно място - трилитров за да върви като 2.7TDI на газ, няма да харчи драстично по-малко. Ако не искаш дизел заради стар опит с друг двигател не палещ зимата, за тоя вариант при терано просто забрави. Ако двигателя е в прилично състояние и с подгревни свещи в ред, зима и лете пали по един и същи начин - от четвърт, независимо дали е -20 или +40 навън. Имал съм транзит, на който всяка вечер си качвах акумулаторите вкъщи да ги зареждам, защото сутрин искаше минута въртене за да запали. Знам какво е. Ама няма нищо общо.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за диференциали на Терано 1

            Здравейте колеги и аз имам терано 1 3000 v6 автомат задният диференциал е LSD карам го вече година и съм сменил само маслото на мотора не мога да намеря информация какви масла да наливам в автомата дифовете и раздатката,някъде четох за автоматичната кутия dexron ама колко 1-2 или 3 не пише.Много ще съм благодарен на всякаква информация за тази машинка.Имах проблеми с включването на lok-up ако някой се интересува мога да помогна.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X