Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Routes Des Alps 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Grand Routes Des Alps 2014

    Здравейте и За Много Години на всички ! Нека на всеки се случва това , което си пожелае, а на мен си пожелавам най - накрая да ми свършат проблемите и да ми останат време и достатъчно пари да стигна там за където си мечтая! Ок, ще се пробвам да напиша нещо за Корфу и Македония(събраха се към 3700 км някъде) , ама след 19.01, че до тогава НАИСТИНА НЯМАМ НИКАКВА ВЪЗМОЖНОСТ . Освен това не съм качвал снимки тук и дано да успея да се справя , (чак ме е срам , че съм толкова зле с компютрите, но ще пробвам ).

    Коментар


    • #32
      От: Grand Routes Des Alps 2014

      Стига се оплаква, ами .. разкажи нещо. Ще помагам.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #33
        От: Grand Routes Des Alps 2014

        Наистина се радвам, че пътеписа ви е харесва…. Надявам се да имам възможност в края на 2015-та да напиша нов такъв
        Аз пиша основно по това време, първо защото съм по- свободен покрай празниците, второ защото така може отново да „обикалям“, пък било то и виртуално, като допълнително се мотивирам и за разни планове за предстоящия сезон . Не на последно място, тъй като почти не изпускам да прочета пътепис, a това е начина да продължава да се върти колелото на споделянето

        В този ред на мисли, много се радвам, че Емо ще опише пътуването до Корфу…. Емо 19-ти е след има няма две седмици, ей го къде е . Аз обещавам до 19-ти да отворя нова тема, примерно „Корфу – Октомври 2014“, като ще пусна първия пост, най- вече за избора на дестинацията и подготовката и след това ти я оставям цялата . Ако е необходимо и аз ще ти помагам за снимките…. пък и това ще ти е един вид репетиция за Голямото пътуване на Изток, което рано или късно ще направиш….. няма да е честно да не го споделиш

        @
        Първоначално публикуван от К.Наков Преглед на мнение
        П.П. Разказа ми подейства вдъхновяващо, да седна и аз да напиша нещичко за моите Алпи 2014.
        =>Аз като влюбен в Алпите, съм прочел всички пътеписи за тях до един в този форум, като някои, дори по няколко пъти и смея да твърдя, че точно те имат голяма заслуга за любовта ми към Алпите и двете пътувания, които имах щастието да направя до там, както и едно мотивационно писмо от Илко/Ilarioncho – още си го пазя …… С най- голямо удоволствие, ще прочета и твоя, всяка гледна точка е уникална и неповторима и е източник на ценна информация и зареждащи емоции

        Коментар


        • #34
          От: Grand Routes Des Alps 2014

          Асене, поздравления първо за новия мотор - нека да те слуша дълго и да те води на много вдъхновяващи места. Чудесен пътепис, умееш да разказваш, върна ме по познати места...

          Този маршрут по големите Алпи и аз му се мераклисвам, ще вида кога ще го направя. Алпи, Доломити - там нистина има много красиви пътища и гледки. Само като си помислиш че Италия започва от Алпите и стига на юг до Сицилия - наистина е уникална с разнообразието на природа и хора. А в Тоскана пък колко имаш да караш и гледаш.....за там специално си купих карта 1:200 000. Флоренция, Пиза и Сан Джиминяно са ОК, но след това ще поискаш да избягаш от туристическите места и да влезеш по третокласните пътища в една друга Италия, където понякога няма менюта, не знаят английски, но пък има мнооого завои, агритуризмо, ферми, собствени зехтин, хляб, vino di casa, в центъра на селото задължително ще те заговори някой.....

          Мисля, че си "зарибен" за години наред, така че пожелавам ти много и безаварийни километри.....

          Коментар


          • #35
            От: Grand Routes Des Alps 2014

            Благодаря за споделеното.

            Коментар


            • #36
              От: Grand Routes Des Alps 2014

              Благодаря за пътеписа. Много увлекателен и зареждащ с положителни емоции. Аз също кроя планове за Алпите през тази година.

              Коментар


              • #37
                От: Grand Routes Des Alps 2014

                Много добре структуриран и увлекателно поднесен разказ, а снимките са уникални.
                Поздрави на участниците и честито за новия мотор

                Коментар


                • #38
                  От: Grand Routes Des Alps 2014

                  Прекрасен пътепис. Благодаря от сърце. Флоренция е наистина уникален град в които се губиш по малките улички и отново се намираш с очи преливащи от красота и история.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Grand Routes Des Alps 2014

                    Това го бях пропуснал, но се присъединявам към горните постове - браво! Мерси за споделеното и една забележка -това е мотофорум , за мотора не прочетохме нищо от първо лице. Компенсирай .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Grand Routes Des Alps 2014

                      Много благодаря за споделеното. Чудесен пътепис. Много ми е интересно как запомняте толкова много неща за толкова дълго време и с толкова подробности ги пресъздавате. Снимките също са прекрасни. Аз също пътувам от време на време, но с автомобил, снимки почти не правя, защото докато ги правя не усещам атмосферата около мен и като се върна не мога да си спомня примерно кой хотел в който сме спали в коя д-ва се намира. Прекрасен пътепис, много благодаря за споделеното.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Grand Routes Des Alps 2014

                        Благодаря!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Grand Routes Des Alps 2014

                          Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
                          Това го бях пропуснал, но се присъединявам към горните постове - браво! Мерси за споделеното и една забележка -това е мотофорум , за мотора не прочетохме нищо от първо лице. Компенсирай .
                          За мотора какво да кажа, вече споменах по- горе каква ме мотивира да се напъна да го купя…. .Към днешна дата, като гледам къде отиде Швейцарския Франк….. добре че го купих тогава
                          Като изключим мигачите, които са „леко“ нестандартни…. всичко друго ме впечатлява изключително колко много е мислено.
                          Мен лично много ме впечатляваше концепцията, която обединява сериозен двигател, въздушно охлаждане и кардан….. направо бях влюбен в нея и по- конкретно в това, как тази идея, като концепция се е запазила и изглежда още актуална повече от 90 години по- късно. Дори въпреки, че към момента нямам възможност имам някакво голямо желание да купя и реставрирам такава ретро машина

                          Другата идея, която ме хващаше в тези мотори е това, че идват една идея по- универсални, отколкото последните ми два мотора – Трансалп и Африка. Както сме си говорили, на практика мощността на Трансалпа е предостатъчна за тип туризъм пътешествие, но в един момент, ако трябва да се отмятат километри по магистрала, някак си Трансалпа, дори и Африката, не са оптимални….. Като цяло и аз, като може би повечето колеги, гледам да стоя далеч от магистралите, но все някога се налага да се вземе ударно голямо разстояние и като караш с малко над 100км, става доста по- досадно. Ние сме се връщали с Иво Марков от Загреб с два Трансалпа- като до София изпреварихме 3 автобуса, единия от които се беше запалил . Владо например в това пътуване му се наложи с Фейзъра да мине 2000+ километра (София- Цюрих) за два дни с една нощувка…. за такъв тип опции говоря…..

                          Някак си БМВ-то комбинира туристически мотор, който може и да се отмята километри, когато се наложи……. по мощен двигател, възможност да бъде натоварен, 6-та скорост и не на последно място страхотен разход на гориво….. Много балансиран, хубав въртящ момент, нисък център на тежестта, добра ветрозащитна*, но това са все неща, които са коментирани много и не виждам смисъл да ги повтарям. Въпреки, че изглежда някак си недодялан, всяко нещо е много мислено и явно надграждано.
                          Вярно е, че няма простотата на Трансалпа или Африката и възможността да се ремонтира всичко и навсякъде, доста електронен е и може би не е най- добрата опции за по- адвенчър пътувания, но дори и на такива доказали се „Бойци“, като Трансалпа или Африката например може да се повреди CDI-а и да се видиш в приключение. Пък и колкото и да имам желание, за съжаление към момента едва ли имам шанс за нещо по- адвенчър….. дори и да изключим финансирането, няма как да стане да си вея байрака и от гледна точка на семейството и от гледна точка на работата…… въпреки че имам голямо желание….. реалността е, че живота е низ от компромиси

                          Като поведение- съм изключително впечатлен….. хидравличния съединител, дава много приятно усещане, скоростите влизат много добре, мотора има мощност, доста повече отколкото ми е необходима, но пък е добре обуздана. За тежестта си, мотора се усеща много добре, седалката е много удобна….. с опции за регулиране, окачването също ми впечатли, спирачките се контролират много лесно, пробвах АБС-а само на задното колело…. работи ….. най- вероятно при необходимост би бил полезен, джанти със спици и безкамерни гуми, централна стойка с която се борави лесно, фабрични подгряващи ръкохватки и пр. Въпреки, че от както пътувах със странични куфари през 2010, вече не съм им такъв фен, оригиналните такива са някак си много прибрани и ефективни…. Може да се разширяват или прибират и не се усещат чак толкова досадни. Ако пътувам сам, отново бих направил всичко възможно да не ги слагам, но ако пътуват двама….. просто няма начин.

                          Това, което не ми хареса от скромния ми опит:
                          -Ветрозащитата на слюдата…. Някак си може би съм по- висок и за една идея ми завихря каската при по- висока скорост… слюдата е с опции за настройка на ъгъла, но при никоя позиция не постигам оптимален вариант…. като се наведа може би само 5см и нещата драстично се подобряват. Най- вероятно в някой следващ момент ще я заменя с варио слюда на MRA, може би тази:
                          http://www.ebay.co.uk/itm/3216402013...%3AMEBIDX%3AIT

                          -Сервото…. въпреки, че спирачките се усещат и контролират изключително лесно, някак си ми е странно, като се запалва мотора и като се натиска спирачката, да звучи като „Закс“ от Бенджи, Закс и Зведния Принц Пък и ако нещо се случи със сервото, оставаш почти без спирачки….. при следващите модели явно са си взели бележка и са доразвили тази концепция.
                          -Първа скорост…. някак си малко дълга ми идваше, поне в начелото- после свикнах, но като цяло не би била оптимална за по труден терен….. то за това най- вероятно и Адвенчъра е с друга първа скорост
                          -имобилайзер…. Моя мотор има такъв, който в книжката пише, че е бил екстра, т.е. доплащано е за него….. но все ми струва, че единствено мен може да ме прекара някъде и някога….. поне такъв ми е опита с автомобилните аларми…. в един момент бих се замислил дали е възможно да се изключи генерално.

                          До толкова уреден изглежда, че за първа зима не съм правил абсолютно нищо по мотора… просто свалих акумулатора и нещо повече…. като идея имам само да го оборудвам със 12В изход за запалка и стойка за ГПС и да сменя гумите… Като дори ще се постарая в този мотор да не изживявам както до сега с „направи си сам“ творчество, а най- вероятно ще взема въпросните два елемента от Туратех…. Толкова е мислен и запазен мотора, че сърце не ми дава да започна да си развихрям въображението…. като например да заварявам степенки на роубарите за да си подпирам краката , като бях направил на Африката
                          Нещата от Туратех, не бих казал, че са евтини, но не изглеждат и чак толкова страшни:
                          http://shop.touratech.com/cockpit-sh...p-to-2007.html
                          http://shop.touratech.com/gps-handle...systems-1.html

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Много благодаря за споделеното. Чудесен пътепис. Много ми е интересно как запомняте толкова много неща за толкова дълго време и с толкова подробности ги пресъздавате. Снимките също са прекрасни. Аз също пътувам от време на време, но с автомобил, снимки почти не правя, защото докато ги правя не усещам атмосферата около мен и като се върна не мога да си спомня примерно кой хотел в който сме спали в коя д-ва се намира. Прекрасен пътепис, много благодаря за споделеното.
                          Относно пресъздаването…. най- вероятно и аз губя доста моменти и успявам да пресъздам само една част, но пък дори и така имам усещането, че все още е прекалено подробно, но такъв ми е стила. Поне аз не си водя абсолютно никакви бележки, но пък снимам доста…. след това, като минавам през снимките някак си ми изникват и моментите, допълнително по детайлите на снимките мога да се ориентирам и за датата и часа и така по- лесно се навързват нещата Конкретно за това пътуване ми беше малко по- трудно да пресъздам отново точния маршрут, но мисля, че на 99% успях С риск да се потретя, но наистина с подобен разказ, се изживява едва ли не отново пътуването, което ти мотивира съзнанието и поне мен ме зарежда изключително положително, като го правя с голямо удоволствие…. само да не ми беше толкова кът времето и за пътуване и след това за писане

                          Наздраве!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Grand Routes Des Alps 2014

                            Хаххх, снимката с Владо на шалтето не я бях виждал. Сила!!! Ще му я припомня при следващото бутане на "Кучето".

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X