Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

    Теоретично...
    Имам два кислородни редуцира, а ми трябва един за аргон. Ако на мястото на втория манометър, който показва налягане при кислорода, сложа манометър показващ л/мин ще работи ли коректно редуцира? Мисля си, че не трябва да има проблем, вие как мислите?

  • #2
    От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

    Няма никакъв шанс този редуцир да извади литри в минута.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

      Ако смениш и блендичката вътре вероятно ще стане . Чисто финансово това упражнение не е рентабилно защото един манометър мерещ в литри е двайсетина лева а един редуцир - вентил за Аr - СО2 с един манометър е около 30 лева с два към 45 .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

        Абе може да го ползва, ама не е редно където е вървял кислород да се пуска друг газ. 50 л/мин = 5,6 бара. Трябва да се смени само гайката. Колко прецизно ще се наглася газта само господ знае.....по-малко от един бар някъде.

        Коментар


        • #5
          От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

          Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
          Абе може да го ползва, ама не е редно където е вървял кислород да се пуска друг газ. .

          Вероятно имаш и научно обяснение ?!
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #6
            От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

            Имам....

            Коментар


            • #7
              От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

              Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
              Теоретично...
              Имам два кислородни редуцира, а ми трябва един за аргон. Ако на мястото на втория манометър, който показва налягане при кислорода, сложа манометър показващ л/мин ще работи ли коректно редуцира? Мисля си, че не трябва да има проблем, вие как мислите?
              ...а практически - няма никакъв проблем да си ползваш сегашните манометри . Не е необходимо и да гледаш дебит /налягане на втория манометър по време на настройка на режимите . Аз поне никога не го правя , а така уча и заварчиците си . Има си обяснение за това .

              ...единственото , което е необходимо да направиш , е да "продухаш" бутилката от остатъчен кислород . Ако е съдържала кислород преди това , разбира се. Напук на нАучните обяснения , които (евентуално) предстои да чуем тук .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                Последно, бутилка ли ще се сменя или кислороден манометър ще се ползва за аргон в аргонова бутилка.

                Коментар


                • #9
                  От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                  Няма никакъв проблем да пуснеш аргон там където е имало кислород.

                  Обратното не е мъдро за налягане над 10 бара. Ама никак не е мъдро.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                    Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
                    Теоретично...
                    Имам два кислородни редуцира, а ми трябва един за аргон. Ако на мястото на втория манометър, който показва налягане при кислорода, сложа манометър показващ л/мин ще работи ли коректно редуцира? Мисля си, че не трябва да има проблем, вие как мислите?
                    Колега аз точно това съм направил и редуцира си работи не знам дали отчитаните стойности на манометъра за л/мин са верни но не ме и интересува аз знам горе-долу колко газ ми трябва, а и като гледам повечето профи заварчици настройват на ухо.


                    Коментар


                    • #11
                      От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                      Няма никакъв проблем да пуснеш аргон там където е имало кислород.

                      Обратното не е мъдро за налягане над 10 бара. Ама никак не е мъдро.
                      Не е мъдро, дори е опасно. Инак там дето е минал кислорода е имало горене (горене като физически термин, не както при барбекюто). При това горене (нарича се също окисление, оксидация) по стените на манометъра се образува филм от окиси на цинка, калая и медта, тези съединения са много устойчиви (по народно му се наричат патина или ръжда). Пускайки след това инертен газ, в следствие на преминаването от течно в газообразно състояние, молекулата на инертния газ придобива естествен вид (атомита са в слаба връзка) и така газта става лесно свързваема. Получават се сложни кетонни съединения от патината и аргона, а с феромикса дори се образуват естери (мазна течност). Тези реакции намаляват качествата на инертния газ и от там се изменя и плазмата в самият газов мехур при заваряването. Общо взето така май беше

                      Коментар


                      • #12
                        От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                        ... инертен газ, в ... течно ... състояние, молекулата на инертния газ ... газта ... свързваема.
                        човеко, ти измисли нова химия. Лошото е че не е от нашата вселена.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          ...а практически - няма никакъв проблем да си ползваш сегашните манометри . Не е необходимо и да гледаш дебит /налягане на втория манометър по време на настройка на режимите . Аз поне никога не го правя , а така уча и заварчиците си . Има си обяснение за това .
                          И аз на времето пробвах на слух ама много бързо ми заминава бутилката .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            И аз на времето пробвах на слух ама много бързо ми заминава бутилката .
                            Ами трябвало е първо да си направиш профилактичен преглед при доктор УНГ .

                            Това като шега де . Ти да видя да говоря някъде за слух ?
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                              Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                              ..... Общо взето така май беше ....


                              " ...Ах защо ли , ах защо ли
                              пием кофти алкохоли...."
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X