Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Ами трябвало е първо да си направиш профилактичен преглед при доктор УНГ .

    Това като шега де . Ти да видя да говоря някъде за слух ?
    Това с топлата вода е в твоя подпис Една месерска бутилка Феролайн С 18 вече гони 75 лева та много желание за експерименти нямам . При цени на редуцир вентилите от 30 (италиански от китайски произход) до 160 лева за Месер нещо не ми се вижда оправдано да си правя експерименти . Иначе на колегата най лесното решение на проблема е продава двата кислородни редуктора и си купува такъв какъвто му трябва .
    Последно редактирано от sek.1; 29-12-14, 17:52.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

      Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
      Не е мъдро, дори е опасно. Инак там дето е минал кислорода е имало горене (горене като физически термин, не както при барбекюто). При това горене (нарича се също окисление, оксидация) по стените на манометъра се образува филм от окиси на цинка, калая и медта, тези съединения са много устойчиви (по народно му се наричат патина или ръжда). Пускайки след това инертен газ, в следствие на преминаването от течно в газообразно състояние, молекулата на инертния газ придобива естествен вид (атомита са в слаба връзка) и така газта става лесно свързваема. Получават се сложни кетонни съединения от патината и аргона, а с феромикса дори се образуват естери (мазна течност). Тези реакции намаляват качествата на инертния газ и от там се изменя и плазмата в самият газов мехур при заваряването. Общо взето така май беше
      Гого би ли ми обяснил защо Аргона е инертен газ, и какво означава тази думичка? Би ли ми посочил едно хим. съединение на Аргона? И къде в цялата ситуация при бутилка с Аргон има преминаване от течно в газообразно състояние?
      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

      Коментар


      • #18
        От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

        " ...Ах защо ли , ах защо ли
        пием кофти алкохоли...."
        Владо, Владоооо и ти си ми един капацитет та знае ли се . Ама така е, щом дебита на газ е все тая за теб, кво ли ги чака горките ученици.
        Между другото подобри ли си технологията за тръболяка или още печете целулозата у Раховеца .
        Гого би ли ми обяснил защо Аргона е инертен газ, и какво означава тази думичка? Би ли ми посочил едно хим. съединение на Аргона? И къде в цялата ситуация при бутилка с Аргон има преминаване от течно в газообразно състояние?
        Аргона освен, че е инертен е и благороден газ. Първото му съединение за което се сещам е въздуха. За другите писах, но не знам как се казват. Ако намекваш за това, че е инертен и стабилен газ, то имай в предвид, че това е вярно само за една затворена система. Ако ти е по-лесно приеми, че аргона лесно се разтваря. За това, че съм писал втечнен е моя грешка имал съм в предвид сгъстен.
        Последно редактирано от gogo77; 29-12-14, 18:36.

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Гого, въдуха не е съединение бе. Прост микс от азот, кислород, и куп други газове сред които и аргона.
          Съединение е съвсем друго нещо.
          Именно затова аргона се нарича благороден газ защото не влиза в реакция и не прави съединения.

          Знаеш доста неща, но и доста не знаеш. И когато се дръвчиш за тези неща за които не знаеш олекваш.
          Казвам го с добри намерения, не за да се заяждам.

      • #19
        От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
        ...Владо, Владоооо и ти си ми един капацитет та знае ли се . ...
        Бе к`ъв капацитет съм аз , бе братче ?!
        Заваряването го заеби , то не е интересно.
        Аз обаче до тази вечер си мислех , че отбирам нещо от химия . Ама след като онзи ден видях министъро на просФетата какви ги говорИ у Враца и най- вече след като прочетох тази вечер какво е твоето разбиране по органична и неорганична химия .... ми нещо ми идва в повече. Направо придобивам комплекси за малоценност !

        Ай наздраве !

        ПС. ... :

        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
        ....Ама така е, щом дебита на газ е все тая за теб.....
        Ако намериш някъде да съм казал , че "за мен дебита на газа е все тая" и ме цитираш , ще ти дам 20 кила ракия ! Домашна.

        Съвсем друга бира е ако не си разбрал, че можеш да си настроиш дебита на газа с манометър , който не дава точно показание . Независимо от вида на защитния газ . А ако не знаеш как става конкретно настройката на дебита на аргона при WIG с кислороден редуцир - вентил , ще те научна безплатно.

        ПС 2 ... До сега електроди не съм пекал .Тях само ги сушим . Както съм отбелязвал и преди : пека луканка . В момента включително .
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 29-12-14, 19:07.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #20
          От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

          Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
          Аргона освен, че е инертен е и благороден газ. Първото му съединение за което се сещам е въздуха.
          Въздуха е точно толкова съединение, колкото и това в бутилките-аргон и въглероден двуокис. Или кислород.

          Газова смес му викаха май...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #21
            От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

            какво е твоето разбиране по органична и неорганична химия .... ми нещо ми идва в повече.
            Ама на мене па съвсем случайно ми се налага последните години да се занимавам и с химия та съм си набавил четива. Опонирате, защото знаете, че аргона е инертен газ и не влиза в съединения....забравяте обаче, че това важи само за идеален газ в затворена система, но затова е виновен само Чичко Гугъл. Газовите смеси на аргона с друг активен газ какво е.....айде с азота (определен като инертен макар да има много интересни свойства) са си лика прилика, ами с другите.....

            Коментар


            • #22
              От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

              Газова смес , и изобщо смес е механично обединени два газа, но не представляват съединение.
              Съединение е въглеродния двуокис, но не и сместа между аргон и кислород. Не мога да дам точна дефиниция на "химично съединение", в шести клас го учихме, ама бая вода изтече оттогава.
              Но съм сигурен, че механичната смес от флуиди не представлява химично съединение.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #23
                От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                Означава ли това, че сместа ще се утаи поради различното атомно тегло на газовете.

                Коментар


                • #24
                  От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                  Хе хе, имах един началник цех, който не позволяваше да заваряваме бойлерите с бутилки в които налягането е по-малко от 50 бара. С обяснението, че понеже въглеродния двуокис бил по-тежък от аргона се утаявал на дъното на бутилката, и газта вече не била 80 аргон и 20 ЦО2, ами доста по-богата на ЦО2. Поради което шева ставал некачествен, та тези бутилки ги давахме на стиковчиците-да прихващат ламарините. И заплашваше с наказания, ако видеше, че някой заварява с бутилка под 50 бара.
                  На въпроса ми как налягането в бутилката влияе върху това кой от двата газа да излиза по-напред, та другия да остане в бутилката той не можа да ми отговори...

                  Та и на въпроса ти-да, ще се утаи, ако има достатъчно разлика в теглото на двата газа, и ако се постави под абсолютен покой.
                  Изпускането и на най-малкото количество газ от бутилката предизвиква размесване.

                  Пример за утаен газ е въглеродния двуокис в маза в която ферментира вино, или метана в подземните канали. Та се случва, при това доста често.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #25
                    От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                    Ще пиша после или утре, щото не се сещам как се казваха физико-химичните сили при които се получават съединенията на инертните газове с други газове, метали и ОН групи. Ползвам жокер, ама може и да се забави

                    Коментар


                    • #26
                      От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                      Не се забави жокера
                      Казват се Van der Waals Forces, дадоха ми и линк, ама не е конкретен
                      https://www.google.bg/search?hl=bg&s....0.4bxbADP6usc

                      Коментар


                      • #27
                        От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Ако смениш и блендичката вътре вероятно ще стане . Чисто финансово това упражнение не е рентабилно защото един манометър мерещ в литри е двайсетина лева а един редуцир - вентил за Аr - СО2 с един манометър е около 30 лева с два към 45 .
                        Къде могат да се намерят толкова евтини?

                        По-малко от 60 не намирам...

                        Коментар


                        • #28
                          От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                          Моя китаец -редуцир с два манометъра-го купих от Редко/това не искам да се смята за реклама/ за 38лв. и работи учудващо добре.

                          Коментар


                          • #29
                            От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                            Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                            Не се забави жокера
                            Казват се Van der Waals Forces, дадоха ми и линк, ама не е конкретен
                            https://www.google.bg/search?hl=bg&s....0.4bxbADP6usc
                            Сега остава да прочетеш и какво пише в линка, после и да го разбереш.

                            Сори, знам че темата е стара, ама никак не се сдържах. От поста за "преминаване от течно в газообразно състояние" насам шоуто е пълно и тотално.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #30
                              От: Редуцир-вентил от кислорорден на аргон?!

                              Първоначално публикуван от deo Преглед на мнение
                              Къде могат да се намерят толкова евтини?

                              По-малко от 60 не намирам...
                              Фирмата е Актив Би ООД търсиш Бори Русев .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X