Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    Карах три години Форестър 2.0ХТ бензинов с ръчни скорости 150 коня модел 2007 год, която купих чисто нова. Нямаше турбо...
    Бил е "Х", а не "ХТ"...
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #32
      От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

      Даже май беше XS... Извинявам се. Чак сега обърнах внимание, че темата е за по-старият модел Форестър до 2005 година. Този дето повече прилича на комби.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #33
        От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Взех го газифициран. Доволен съм.

        "+"

        - компактен
        - комби
        - динамичен (турбо)
        - хубав въртящ момент
        - приличен разход 10-15
        - хубаво 4х4 фултайм - представя се отлично на оффроуд и сняг
        - ръчна скоростна
        - панорамен шибедах
        - много добри спирачки
        - много стабилна с нисък център на тежеста
        - просторен багажник


        "-"


        - двигателя ми се икаше да може малко повече
        - тясна за 5 човека и за 4 по-високи също
        - малък клиренс (сравнен със ТЛК 70-тка)
        - гаден съединител, неудобен за дълго градско каране
        - скоростите са дървени попринцип, а моя има и проблем със задната скорост - понякога изкача (няма да си купя автомат пък)
        - задницата увисна за няколко месеца сериозно каране
        - тампоните на задния диф се разтропаха заради десния ми крак (скъпи са и трудно се сменят)

        Като цяло с кеф си я карам, защото има дух. Дразнят ме някой неща, но повечето са поправими.
        Ако ограничим сегмента 4х4 и хубав ДВГ, нямаш много избор попринцип.
        Аз имам май същия Форестър, като на Явор и мога да потвърдя неговите впечатления от този автомобил.
        Единствено последните два минуса при мен не са се проявили все още. Но пък при мен се появи едно неприятно прекъсване при ускорение, което все още не съм оправил. На бензин е по-ясно изразено отколкото на газ. И все повече се увеличава, но все няма време за майстори.

        Коментар


        • #34
          От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

          В Капитолия има един син 2.5XT.
          Гарнатиран ороизхид,много малко килиметри,доста ексти и ръчна скоростна кутия.
          Някой обръщал ли му е внимание?

          Коментар


          • #35
            От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

            Във форума на Субару (форестър) има тема точно за такива коли,там ще намериш доста информация!
            LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
            Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

            Коментар


            • #36
              От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

              Точно в форума търсих.Има два форума с теми от 2011г,което не ми върши работа.

              Коментар


              • #37
                От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Точно в форума търсих.Има два форума с теми от 2011г,което не ми върши работа.
                има си актуални теми аутбек и Някой има ли информация за този Форестър

                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #38
                  От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  В Капитолия има един син 2.5XT.
                  Гарнатиран ороизхид,много малко килиметри,доста ексти и ръчна скоростна кутия.
                  Някой обръщал ли му е внимание?
                  Доста добра цена за форестър от тая година с тоя мотор. Много запазена изглежда колата, това върви много, страшен демараж има с тия коне тоя боксер с AWD-то, обслужването и подръжката е по-скъпа от обикновените форита, но ако тия километри са верни-не би трябвало да имаш грижи. В града си харчи 20-ина..Малко по-нисък е от другите, нископрофилни са гумите, а и 2.5 хт е повече бегачка отколкото офроудър, та за това. Подозрително дълго обаче се е задържал на пазара. Ако можеш да си позволиш разходите по него и ти харесва-струва си .
                  Последно редактирано от sonda; 16-08-15, 12:39.
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #39
                    От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                    Един съвет за Субару Форестър 125 к.с. Каква е разликата в предаването между автоматика и ръчните? Прочетох тук там че автоматика е само с предно, а задното е понякога. И може ли да се кара автоматик по стръмен черен път дълго време (износва ли се нещо)?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                      Автоматика не е само предно и понякога задно. В общия случай е с муфа и водещи предни колела, но задните също са зацепени винаги. Повече сила, въртящ момент се предава към предните колела. Муфата се износва трудно, но се износва и подлежи на смяна. 'Ръчните' са с среден диференциал и разпределението е винаги 50:50 преден към заден мост. Давам превес на 'ръчката'......, някои оспорват това разбира се
                      Всичко навсякъде може да се кара, все пак Субару е лек автомобил, много надежден и проходим лек автомобил.
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                        Първоначално публикуван от 3550 Преглед на мнение
                        Един съвет за Субару Форестър 125 к.с. Каква е разликата в предаването между автоматика и ръчните? Прочетох тук там че автоматика е само с предно, а задното е понякога. И може ли да се кара автоматик по стръмен черен път дълго време (износва ли се нещо)?
                        Ако можеш да разбереш езика-тук е доста подробно и систематизирано описано http://www.awdwiki.com/ru/subaru/
                        Или с две думи:
                        1.И двата варианта са фулл-тайм,при автомата процентите са променливи,при позиция "1" распределението се стреми към пропорционално,и така до 60км/ч.При ръчните е 50х50,като при превъртане на едната ос виското "се заключва",работи доста ефективно.
                        2.Това,което е известно за автоматите на Субару-че са изключително здрави,и със сигурност няма проблем да се карат на стръмен черен път.(е,в рамките на разумното все пак).

                        П.С. атмосферните с ръчни имат и "бавни",на форестъра са 1.50,на пръв поглед изглежда смешен коефициента,но на практика върши чудесна работа на черен път и ти го препоръчвам.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                          ОК, благодаря

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X