Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Постоянно 50/50 = full time 4x4
    VTD при 2,5 след 2005 със среден диф и разпределение 45:55 до 50:50, но са рядкост и казват че са супер.
    2,0 и 2,5 с турбо 2002-2005 има автомат, има и ръчка. Бавни нямат и двата. Автоматите са с муфа, ръчките със среден диф.
    Всички се газифицират....и стокови и не .....
    ПП Има поне два Субару форума и ще получиш съвсем конкретни отговори, сега карам по памет..... Повече на ЛС....
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

    Коментар


    • #17
      От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

      Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
      Само да отбележа, Фори 2.0 турбо също е със самонивелиращи задни амортисьори (освен ако предишният соб-к не е направил конверсията към обикновени с по-твърди пружини). Ако ти ще правиш конверсията-забравих по колко са пружините, но амовете са Каяба по 205-210лв./бр.
      Аз реших проблема с 2 нови пълнителя BOGE за Ауди 100 2х51лв и 2 пружини от Терано за 50лв.Общо 152лв,труда е от мен(възможно е да има и по-евтин и лесен вариант)
      Като ходя за вода от извора-багажника,без да се пускат седалките,побира точно 24броя 10-литрови туби.Няма клякане или накланяне в завой с нисановите пружини
      Та,не е толкова страшно с тези амортисьори...а и свсички останали митове е така.

      Коментар


      • #18
        От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

        Първоначално публикуван от ribar Преглед на мнение
        Аз реших проблема с 2 нови пълнителя BOGE за Ауди 100 2х51лв и 2 пружини от Терано за 50лв.Общо 152лв,труда е от мен(възможно е да има и по-евтин и лесен вариант)
        Като ходя за вода от извора-багажника,без да се пускат седалките,побира точно 24броя 10-литрови туби.Няма клякане или накланяне в завой с нисановите пружини
        Та,не е толкова страшно с тези амортисьори...а и свсички останали митове е така.
        Имах предвид как трябва да се направи, а не как да се натъмъни:beer: И не е мит, а реалност. Аз съм качвал 250 цигли с паднали седалки, но бях сложил полиреутанови подложки на пружините и не клекна

        Коментар


        • #19
          От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

          Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
          Имах предвид как трябва да се направи, а не как да се натъмъни
          Не,просто "някой" сметна,че като те накара да смениш здрави стойки(а не само пълнители от същия производител)-ще изкара доста повече пари,мисля че в това е причината на по-стари западни коли да се разглобяват стойките,а новите да се продават само "комплект"

          Коментар


          • #20
            От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            От подписа ти виждам че имаш Форесър.Сподели къде и с каква уредба го газифицира,доволен ли си от него?Ако може и безпристрастна оценка с "+" и "-".
            Благодаря.
            Взех го газифициран. Доволен съм.

            "+"

            - компактен
            - комби
            - динамичен (турбо)
            - хубав въртящ момент
            - приличен разход 10-15
            - хубаво 4х4 фултайм - представя се отлично на оффроуд и сняг
            - ръчна скоростна
            - панорамен шибедах
            - много добри спирачки
            - много стабилна с нисък център на тежеста
            - просторен багажник


            "-"


            - двигателя ми се икаше да може малко повече
            - тясна за 5 човека и за 4 по-високи също
            - малък клиренс (сравнен със ТЛК 70-тка)
            - гаден съединител, неудобен за дълго градско каране
            - скоростите са дървени попринцип, а моя има и проблем със задната скорост - понякога изкача (няма да си купя автомат пък)
            - задницата увисна за няколко месеца сериозно каране
            - тампоните на задния диф се разтропаха заради десния ми крак (скъпи са и трудно се сменят)

            Като цяло с кеф си я карам, защото има дух. Дразнят ме някой неща, но повечето са поправими.
            Ако ограничим сегмента 4х4 и хубав ДВГ, нямаш много избор попринцип.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #21
              От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

              Явор,благодаря за отговора.
              От тук идват още няколко въпроса
              За 4 човека предполагам е удобна за по-дълги пътувания.За града е ясно.Твоят проблем със задна скорост на какво го отдваш?Неудобния съединител за градско ,какво визираш с това?Клиренса достатъчен ли за зимни условия?Предполагаме колкото на рав 4,или подобен сув?

              Коментар


              • #22
                От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Явор,благодаря за отговора.
                От тук идват още няколко въпроса
                За 4 човека предполагам е удобна за по-дълги пътувания.За града е ясно.Твоят проблем със задна скорост на какво го отдваш?Неудобния съединител за градско ,какво визираш с това?Клиренса достатъчен ли за зимни условия?Предполагаме колкото на рав 4,или подобен сув?
                Трябва да се свалят скоростите. Като имам време и настроение ще се занимая. Сега колата върти доста километри и е единствена. Съединителя ми е твърд. Не знам дали на всички е така, но е дразнещо и в града писва.
                За клиренса се пошегувах леко. 20тина см е. Ако това те притеснява има евтини варианти да се увеличи.
                Напълно достатъчен е за зимно каране.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                  До колкото знам,двигателя е същият като на Имреса,където сток е 210 к.с.Има варинати да се понапъне малко,но не знам скоростите как ще са
                  Твоят има ли бързи и бавни?На дълъг път да кжем с 140 км/ч с колко оборота на двг е?добре ли е обезшумен?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    До колкото знам,двигателя е същият като на Имреса,където сток е 210 к.с.Има варинати да се понапъне малко,но не знам скоростите как ще са
                    Твоят има ли бързи и бавни?На дълъг път да кжем с 140 км/ч с колко оборота на двг е?добре ли е обезшумен?
                    Има чип за този мотор, да. И това съм го мислил, но в далечното бъдеще. Със скоростите няма да има проблем.
                    Турбо с бавни няма за съжаление, което е голяма недомислица. Със 140 сме около 3500 оборота ако се не лъжа.
                    Разхода там е около 12-13. На 160 е около 13-14. Обезшумяването е среден клас. При Outback e доста по-добре.

                    Само да не стане объркване. Аз говоря за форестър първа генерация, а темата е за втора. Не че имат много разлики де.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                      Имам 2.0 автомат, газифициран ако искаш повече мощност и бързи стартове вземи по-мощния мотор. Иначе е добър автомобил 4х4, но е далеч от джип и не трябва да се сравнява с по-големи машини.Добър за града и къси преходи.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                        Ако си се спрял на турбо кола по-точния въпрос е коя е по-здравата. Тези коли обикновено не се карат от пенсионери и баби, с разпилени хапчета на задната седалка.2.5ХТ определено върви повече, но 2.0ХТ се пренастройва /ремапва или там както се казва/ и работи на 1.0 бара.Според повечето майстори не е проблем за двигателя. Не съм имал проблем със съединителя, върви и харчи прилично.
                        SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                        УАЗ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                          Понеже виждам, че пишеш и за аутбека - мога да кажа, че двете коли нямат нищо общо освен марката. Форестъра е по-лек, по-пъргав /доста/. А аутбека по-луксозен.
                          SUBARU FORESTER 2.0XT '03
                          УАЗ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                            Карах три години Форестър 2.0ХТ бензинов с ръчни скорости 150 коня модел 2007 год, която купих чисто нова. Нямаше турбо, но той боксера поради естеството си развърта много по-бързо от редови двигател със същата мощност. Имаше и бавни скорости. В същност не бяха точно бавни, а бяха половинки надолу, които се включваха с допълнителен лост, но задължително със съединителя. Например караш на 5-та и искаш бързо да изпревариш. Съединител, чукаш лоста за "бавните" и на 4 и половина изпреварваш с по-високи обороти. Това е само пример нали... По баирите използвах половинката под първа за по-голяма мощност. Колата беше с ЛСД междинен диференциал и постоянно 4х4, 50х50%. Електрониката следеше и прехвърляше до 80х20% отпред, или отзад, въртящ момент, за да не боксува колата. Карал съм я доста по черно и никъде не е боксувала. Просто трябва да изчакаш да мине. Клиренсът и беше 20 см, което е достатъчно за нормален офроуд без изцепки, и сняг до 15-20 см дълбок. Имаше АБС, тракшън контрол и разни други ескстри. Най-много ме кефеше асистентът за потегляне под наклон. Тръгваш си все едно че си на равна повърхност без разни упражнения с ръчната спирачка и съединителя. Разхода и нормално беше между 9-10л/100 км средно, без много юркане до към 120 км/час. Свалял съм я на 8.2-8.5/100 км, но трябва по-внимателно и спокойно каране. Започнеш ли да я гониш, а тя позволяваше по-спортно каране вдигаше разхода до 14/100. В завойте беше изключително стабилна, особено в къси остри планински завои поради фултайма 50х50 и ниският център на тежеста. Задна скорост включваше малко трудно, а понякога и с напипване, като от подобен "проблем" се оплакваха и други колеги точно с този модел. Друго всичко беше о'кей. Фаровете оригинално бяха с ксенон и бяха много добри. Нямаше копче за регулиране нивото на фаровете, защото електрониката следеше колата винаги да бъде хоризонтална без значение, какъв, и къде е товара и регулираше автоматично нивото на задните амортисьори.
                            По същото време когато имах Форестъра имах и Тойота РАВ 4 2,2 Д4Д. Субарото беше много по-добро от Тойотата въпреки по-ниската си цена. Субаруто струваше тогава 48000 лева, а Равката 53000 лв. Единственото предимство на Тойотата беше по-ниският и разход, около 6-6.5/100 нафта. В един момент вече не можех да поддържам две нови коли и се наложи да продам едната. И за да взема повече пари продадох по-добрата от тях, а именно Субарото.
                            Последно редактирано от ВладиЧ; 02-01-15, 16:40.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #29
                              От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              ... Единственото предимство на Тойотата беше по-ниският и разход, около 6-6.5/100 нафта. В един момент вече не можех да поддържам две нови коли и се наложи да продам едната. И за да взема повече пари продадох по-добрата от тях, а именно Субарото.
                              Това е едно много "дребно предимство", поради което продаваме нашите бензинови коли, от които сме изключително доволни... И аз имах едно Санта Фе V6, на което буквално и крушка не изгоря за 30 000км, но бях много доволен, че го продадох... 12-14л бензин/100км на дълъг път в сравнение с 7-8л нафта /100км на другата и съответно 13-17/100 срещу 10-11/100 на градско... "ЛЕКО" наклони везните...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #30
                                От: Питане за Subaru Forester 2.0XT или 2.5XT 2002-2005г?

                                Като започваме да говорим за разход, газта решава повечето спорове.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X