Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LTZ 400 Спукан капак помощ :(

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LTZ 400 Спукан капак помощ :(

    Здравейте,
    За голямо нещастие след падане на верига изкърти водача който е пред зъбчатката и спука картера точно където е остана за съединителя, правихме опити за заварка, но се пука и пак сълзи масло, в момента с боркоронка съм махнал заваръчният алуминий и остава варианта за лепене? Ще се съм благодарен ако споделите някое изпитано лепило? В момента разполагам с Benzona 1311, но искам да чуе и друго мнение. Също ме устройва вариант да купя картера ако някой продава на части?

  • #2
    От: LTZ 400 Спукан капак помощ

    Течен метал на Loctite , ще видя как се води точно и ще ти пиша, с него лепят алуминиевите радиатори

    Коментар


    • #3
      От: LTZ 400 Спукан капак помощ

      За много години на всички, започвам годината с лоша новина, тъй като не успях да залепя картера, търся левият картер, или цял двигател. Надявам се ,че някой може да има такова нещо

      Коментар


      • #4
        От: LTZ 400 Спукан капак помощ

        Първоначално публикуван от drz400 Преглед на мнение
        За много години на всички, започвам годината с лоша новина, тъй като не успях да залепя картера, търся левият картер, или цял двигател. Надявам се ,че някой може да има такова нещо
        Я го наснимай тоя картер,да го разгледам,няма начин да не може да се завари.Носи ли го на заварчик и евентуално какво ти каза за материяла?
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #5
          От: LTZ 400 Спукан капак помощ

          От къде си ?
          Тук описвам подобен проблем http://www.offroad-bulgaria.com/show...=19480&page=44
          Ако искаш ще ти дам координатите но момчето, може да ти направи целия ремонт.
          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

          Коментар


          • #6
            От: LTZ 400 Спукан капак помощ

            Това ЛТЗ не е ли със същия двигател като ДРЗ? А то е, да си отговоря сам , може да видиш и ето тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...EA%E0%EF%E0%EA

            Коментар


            • #7
              От: LTZ 400 Спукан капак помощ

              Правихме опит за заваряване, но образуваше шупли по време на заварката, майстора каза,че най-вероятно има магнезий в сплавта, беше го заварил цялото,но явно са останали пори вътре в заварката и през тях сълзеше масло. Между другото , точно там където е спукано, най -вероятно минава маслена магистрала, има налягане на маслото,не е само от плискането на зъбните колела. Между другото аргончикът е заварил на 2ма приятели същото спукване обаче на KFX400 и е станало от без проблеми и до сега си ги карат, на всякъде пишат че двигателя е един и същи на LTZ и KFX и би трябвало да стане и при мен.Някой ако има повече познания нека каже.Относно LTZ 400 и DRZ 400, имат разлика картерите, заради задната скорост. Ето снимка горе долу се вижда къде е спуканото и около него цялото беше в заварка но с фрезер съм го очистил до здраво.
              от Дряново съм.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150108_193446.jpg
Прегледи:1
Размер:42.7 КБ
ID:5633652

              Коментар


              • #8
                От: LTZ 400 Спукан капак помощ

                Първоначално публикуван от drz400 Преглед на мнение
                Правихме опит за заваряване, но образуваше шупли по време на заварката, майстора каза,че най-вероятно има магнезий в сплавта, беше го заварил цялото,но явно са останали пори вътре в заварката и през тях сълзеше масло. Ето снимка горе долу се вижда къде е спуканото и около него цялото беше в заварка но с фрезер съм го очистил до здраво.
                от Дряново съм.
                Снимката не струва,за тънколивкост на детайлите,добавят цинк и магнезий,които правят заварката невъзможна(шуплеста),трябва добавъчен магнезий,трудно се намира но аз имам,ако не си намериш корпус,мога да ти заваря тоя,драсни едно лично ако размислиш.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X