Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви са тези радиостанции

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви са тези радиостанции

    Здравейте,
    наскоро си купих джип със монтирани в него две радиостанции и още едно устройство,което ми прилича на трета радиостанция,но не съм сигурен.На покрива има монтирана и някаква кръгла антена.Меко казано съм доста неинформиран с тази техника и за това моля за помощ в разпознаването на техниката и за информация какво представлява и за какво може да се ползва.Благодаря предварително на всички.
    Моделите на станциите са :
    1. UNIDEN Sundowner series 2 UH-007
    2. Hatadi/Pierce-Simpson Super-Puma

    Ето и снимки на другото устройство и антената:
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Какви са тези радиостанции

    CB радио, на АМ, т.е. 27 МХз, амплитудна модулация. Не върши много работа в БГ. Предполагам е 4 вата.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #3
      От: Какви са тези радиостанции

      За кое от всичко става дума

      Коментар


      • #4
        От: Какви са тези радиостанции

        Първоначално публикуван от iizi Преглед на мнение
        За кое от всичко става дума
        За радиостанцията.

        Коментар


        • #5
          От: Какви са тези радиостанции

          Ето ги и другите две радиостанции.Моля за разяснение дали могат да се ползват за нещо в БГ

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141226_184420.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5631844Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141226_184355.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5631845

          Коментар


          • #6
            От: Какви са тези радиостанции

            Моля за разяснение дали могат да се ползват за нещо в БГ
            За моженето - може. И на запорожец може да се сложат лети джанти.

            Провери характеристиките им в интернет. Прочети малко за CB (citizen band) радиата, има писано във форума. Първата е стандартно 40 канално CB, не знам каква модулация ползва. В българия се ползва масово FM (честотна модулация), която не е съвместима с АМ (амплитусна модулация), т.е. не можеш да осъществиш качествена връзка между две радиостанции на дадена честота, ако едната е АМ а другата FM.

            Втората радиостанция поне има USB и LSB (видове модулация).
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #7
              От: Какви са тези радиостанции

              Благодаря за отговорите.Ще се поразровя, но честно казано нямам намерение да задълбавам.Тъй като въпросната техника дойде с колата ,ми беше интересно дали има някакво практическо приложение тук в България и мога ли да я ползвам по някакъв начин и за какво.Преди да пиша тук се опитах да потърся някакви данни ,но единствено за Пумата имаше малко инфо. За антената не можах да намеря абсолютно нищо,даже и снимка.

              Коментар


              • #8
                От: Какви са тези радиостанции

                С тези станции може да си говориш с някой минаващ покрай теб тираджия или може да дадеш някоя от трите на приятел с когото обикаляте по горите. Проблема с АМ-ФМ модулацията е сериозен по наще ширини и дължини. По принцип нямаш право да ползваш АМ в България, а тези и трите са за тази модулация.
                Съвет - ако има на кого да ги продадеш и да си купиш за същите пари една станция на ФМ модулация ще е най-доброто ти решение според мен. С такава станция при подходящите атмосферни условия можеш да слушаш руски и италиански таксита, както и тираджиите в половин европа, или пък да не можеш да се чуеш с другарчето от другата страна на блока ...
                Антената изглежда обещаващо, ако КСВ-то и е ОК. Трябва да се измери. Според мен, ако е наред, можеш да и вземеш повече пари от колкото на трите радиа взети заедно (разбирай 50-100 лева). Предполагам, че покрива на джипа е пластмасов??
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  От: Какви са тези радиостанции

                  Единствения смисъл според мен от СВ-то е ако ходи в гората да държи връзка с някой авер, който няма да е близо до него и другото е да слуша разговорите на ТИР-овете и да разбира актуалната пътна обстановка. Антената ми се струва любителско изпълнение от полипропиленови тръби, което не е никак лоша идея. За КСВ на такава мобилна антена мисля, че не е удачно да говорим, приемаме че е много лошо и толкоз. КСВ-то и ще се мени постоянно, понеже е мобилна, а не стационарна. Т.е. ако пред блока е 1.1 то в гората може да е 5. Така че реално не ни върши работа.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какви са тези радиостанции

                    Имам предвид меренето на КСВ на мобилна антена не ни върши работа, не че антената не става.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какви са тези радиостанции

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      Имам предвид меренето на КСВ на мобилна антена не ни върши работа, не че антената не става.
                      Ако варира межди 1 и 5 е ОК, но ако варира между 15 и безкрайност е друго ... та за това казвам, че трябва да се измери.
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какви са тези радиостанции

                        Едва ли ще ме споходи желанието да слушам руски таксита и тираджии, така че след като не стават за нищо полезно ще ги демонтирам.Антената определено не е самоделка.Ще потърся някъде ,където да я замерят и ще споделя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какви са тези радиостанции

                          Намери някой радиолюбител за целта. Ако антената има добро КСВ е по-ценна от станциите. Лично на мен изпълнението на антената много ми харесва.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какви са тези радиостанции

                            Ок,имам един приятел,но е в провинцията.Ще го търся след празниците.Джипката е дошла така оборудвана от Австралия,явно е била на някой " овчар "

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какви са тези радиостанции

                              На антената какви пари ще и търсиш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X