Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на втори и трети обектив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на втори и трети обектив

    Привет колеги, повечето от вас знаят че ползвам Никон D3300 с хубав универсален обектив af-s dx nikkor 18-105mm f/3.5-5.6g ed vr , бих искал към него да допълня още два обектива от които единия искам да е широкоъгълен, например да снимам-обхване целия парламент при разстояние от конника и също да мога в малко помещение да обхване цяла стена от близко разстояние без да изкривява ъглите, и телеобектив за пейзажи от 70 до 300мм?

  • #2
    От: Избор на втори и трети обектив

    Колко пъти снима парламента с 18-те милиметра на наличния ти обектив?
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Избор на втори и трети обектив

      Брррр, доста бързо решение. Поснимай малко, виж къде те ограничава сегашния ти обектив, с какво те ограничава. Широкото на 18-105 не е лошо. Препоръчвам ти 50мм. Твърд. На кропка е добър и за портрети. Светъл, лек, евтин. Дълго варио, тук си е нужно и незаменимо в редица случаи. 55-200 и 70-300, не са лоши за парите си. Ако се търси максимума за дълго варио 70-200 f2.8. Много любим обектив, единственото варио, което използвам. След 50тката 35 и 85
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        От: Избор на втори и трети обектив

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Колко пъти снима парламента с 18-те милиметра на наличния ти обектив?

        Парламента в случая не съм снимал, снощи бях в центъра на Сливен и исках да снимам общината че беше ефектно осветена, но за съжаление нямаше как да обхвана цялата сграда и бях ограничен от задна постройка за да снимам от по-далече, и от там разбрах за нуждата от по-широкоъгълен обектив.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на втори и трети обектив

          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
          Брррр, доста бързо решение. Поснимай малко, виж къде те ограничава сегашния ти обектив, с какво те ограничава. Широкото на 18-105 не е лошо. Препоръчвам ти 50мм. Твърд. На кропка е добър и за портрети. Светъл, лек, евтин. Дълго варио, тук си е нужно и незаменимо в редица случаи. 55-200 и 70-300, не са лоши за парите си. Ако се търси максимума за дълго варио 70-200 f2.8. Много любим обектив, единственото варио, което използвам. След 50тката 35 и 85
          Какво мислиш за 70-300 цената му е около 850лв, и предполагам че е добро продължение на сегашния ми 18-105?
          Относно въпросния обектив 70-200 f2.8 със сигурност е много добър но цената му около 3400лв, ще ме устройва ако ще ставам папарак и да изкарвам хонорари от списания...

          Коментар


          • #6
            От: Избор на втори и трети обектив

            Ами, всъщност за цената си последната версия на 70-300 няма алтернатива. Принципно е ФФ обектив и на кропка е още по - остър. Определено по - добър оптически и механически от 55-300. Следователно и цената му е по - различна. До 200, 240мм е ОК. От там нагоре е не толкова рязък, но пък, не е дразнещо. Можеш да си снимаш птички на 300мм. Автофокусът е сравнително бърз и точен. За цената си мисля, че е чуден дори. Може да се намери из фото базара за около 500 - 600 лв. Смених го със 70-200 по ред причини. Идваше ми тъмен понякога, а и реално, не го използвах над 200мм. Което е малко субективно. Обективи от съвсем различен клас са, не е правилно да се сравняват. Но пък и да не ти допадне, можеш да го продадеш отново за същите пари, без загуба, което в случая "проба-грешка" няма да ти коства загубени средства. От нов, не мисля, че има смисъл...
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #7
              От: Избор на втори и трети обектив

              За сега 18-105 ти е на място! Почакай да ти стане ясно какво ти е на сърце да снимаш и тогава "скачай"! И мен ми се иска 70-200 на 2.8 ама....
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на втори и трети обектив

                Реших да ви послушам и да не избързвам с покупката на друг обектив, ще пощракам повечко време и ще видим, благодаря ви за съветите

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на втори и трети обектив

                  По-широко от 18 мм - 8 мм фиша на Самянг, определено го препоръчвам! Ако някой плаче за 70-200/2.8 да се обади
                  По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на втори и трети обектив

                    Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                    Ако някой плаче за 70-200/2.8 да се обади
                    Имаш хубава оферта ли ?
                    Последно редактирано от Еделвайс; 28-12-14, 23:57. Причина: Пояснение

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на втори и трети обектив

                      Колегите са ти написали много правилно, не бързай...Първо поснимай, после решавай какво не ти достига с наличната техника.
                      Другото което е, според мен реда ако ще купуваш един ден допълнителни обективи е, първо широк, а след това дълъг.Широкия ще ти влезе много повече в употреба, от дългия, който ще използваш от време на време.
                      Не бързай и по-друга причина.Ако знаеш още колко неща имаш да купуваш свързани с техниката освен обективите...Например качествена външна светкавица, филтри, качествена раница с която да си пренасяш и съхраняваш техниката/една такава е над 200-250кинта/,втора батерия/а може би и грип...знае ли се какви ще са ти потребностите/, втора карта/и не...не е излишна, а е задължителна, защото иначе ще бягаш като мен в Търново заради забравена в хотела в лаптопа карта...нищо , че и моята е 32гб.- и ще изтървеш важен момент/и куп още други работи.
                      И най-важното...Не забравяй, че техниката не прави снимката!!!
                      Качествената снимка я правиш ти.Най-лесното е е да разполагаш с пари и да си накупиш за 20 бона техника, но това ...не те прави фотограф нали?
                      Иска се да се изградиш като такъв.Най-трудното и то за повечето снимащи е да съумеят да направят добра композиция, да видят различната гледна точка, да заснемат един различен кадър от такъв, щракнат от хиляди туристи на едно и също място!
                      Качествения кадър не е регистрация, че си посетил дадено място...Той трябва да носи чувствата и емоциите , които ти си преживял там на място и когато тези чувства и емоции ги усетят гледащите в последствие кадъра ...тогава именно можеш да кажеш , че си се справил!
                      Това е най-трудното и затова работи в тази посока.Другото е лесно...въпрос да имаш някой лев в джоба!
                      Спирам, че се отплеснах...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на втори и трети обектив

                        Любо, респект!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на втори и трети обектив

                          Ще си позволя да напиша и моето мнение за протокола, като изрично подчертавам, че всеки си има свой начин и път... Аз лично, не бих пробвал дори да снимам с обектив за който да не съм предварително убеден, че е най-доброто, за целта която имам. Снимките и снимането, когато не са по "служба", са, или по-точно би следвало да бъдат творчески процес и изкуство. Стремежът към съвършенство е важен елемент от творчеството като такъв. Не случайно великите художници от миналото първо са се учили да правят бои на "световно" ниво, после са творили... Снимането с посредствен обектив, за мен "приучава" към приемане на посредствеността. Ако не е така, то всички снимки биха били брак...? Колкото до това дали една техника прави фотографа? Не, но е според мен задължително условие за да бъде... Подчертавам, това е лично мнение и не смятам нито да влизам в полемика, нито да убеждавам някого в него...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на втори и трети обектив

                            Аз също съм далеч от мисълта за полемика, но ми се иска да поясня някои аспекти.
                            Наистина най-добре е човек да разполага с най-доброто за целта, но...в случая все още няма цел.Тоест дали човек прохождащ в материята ще се задълбочи в пейзажната фотография, или пък в портретната, или пък в астро-фотографията и т.н.За тези различни жанрове/респект. цели/ се изисква и различен тип техника.
                            За това и моя личен съвет към колегата е да поснима с наличното, да се ориентира какво най-много му харесва като жанр и тогава да пристъпи към закупуване на качествена техника за целта.
                            А по останалата част от въпроса за това дали техниката прави фотографа ...фотограф...Да наистина съм съгласен, че качествената техника си е едно условие , което няма как да се избегне, ако човек е решил сериозно да твори в тази област...е и да знае точно какво ще твори де!
                            Затова и дадох аз лично такъв съвет на колегата.
                            П.П.Между другото, като разлеждам кадри на снимащи по фото форумите/основно да добия представа какво може даден обектив/, направо съм шокиран как със скъпи обективи се правят едни...меко казано посредствени снимки.И най-лошото е, че те не са посредствени само в композиционно отношение, а има и много с ниско техническо изпълнение.Затова и спрях да гледам, че нещо така не се добива представа за даден обектив...та макар скъп и качествен!
                            Та така...
                            Поздрави на всички!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на втори и трети обектив

                              Съвсем ще отклоня темата, но ако колегата който я е пуснал прецени, само да даде знак и ще я Модерирам, почвайки от мен...

                              Накратко ще добавя, че фототехниката, както и обективите в частност са инструменти... И би следвало да бъдат избирани според целите... Т.е. първо цели, после фотография... Иначе става като във вица за "чукчата писател", който си търси жанр...

                              Всички велики творци без изключение, имат нещо общо помежду си: Имали са нещо, което да кажат на останалите... и са искали да го направят...

                              Съответно са намерили време, форма, начин и технология да го сторят... С други думи последователността според мен е:

                              1. Човек си пълни главата с информация какво са сторили човеците преди него и защо...
                              2. Обмисля своето място в контекста на обществото и средата в която живее и ако има нещо важно за "казване" го обмисля...
                              3. В зависимост от това какво е решил да "казва" търси начин и подходяща форма... Например, с мелодия, картина, текст и прочие...
                              4. Намира най-подходящият инструмент за да реализира концепцията си... Шило, четки за рисуване, евентуално фотоапарат и обективи и прочие...

                              Още веднъж съжалявам за отклонението, но държа да отбележа, че инструментите са важни само като... инструменти...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X