Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на втори и трети обектив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на втори и трети обектив

    И от мен - Честито!!! Да го ползваш със здраве и да го скъсаш от снимане! На фокус!
    По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

    Коментар


    • #47
      От: Избор на втори и трети обектив

      Реших да не чакам и да си купя направо и широкоъгълния обектив - Nikon AF-S DX Nikkor 10-24mm f/3.5-4.5G ED, причината е че до 15-ти важи коледната отстъпка която дават за определени продукти, вече писах на фотосинтезиса и казаха че ще ми запазят обектива щом го получат, че го нямат наличен в момента. Така ще си имам нужния вече комплект от обективи

      Коментар


      • #48
        От: Избор на втори и трети обектив

        Честито! Този последния ще го ползваш най-често, ми се чини.Ще чакаме снимки, ама не чакай пролетта.

        Коментар


        • #49
          От: Избор на втори и трети обектив

          Хах, диагонален прочит на темата ясно показва силата на личното възприятие. Едно е в магазина, друго по форумите. Щях да ти предложа да пробваш Токина 124DX, но вече имаш никор. Очевидно лесно се убеждаваш като видиш на живо. В тоя ред на мисли, в никой случай не искаш да ти дават да снимаш с Otis, ама никога. След година обаче иди и питай да погледнеш през тяло с хубава призма, но пак не гледай Otis-a, никога.

          Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

          UaZ 469B

          Коментар


          • #50
            От: Избор на втори и трети обектив

            Първоначално публикуван от alex_r Преглед на мнение
            Хах, диагонален прочит на темата ясно показва силата на личното възприятие. Едно е в магазина, друго по форумите. Щях да ти предложа да пробваш Токина 124DX, но вече имаш никор. Очевидно лесно се убеждаваш като видиш на живо. В тоя ред на мисли, в никой случай не искаш да ти дават да снимаш с Otis, ама никога. След година обаче иди и питай да погледнеш през тяло с хубава призма, но пак не гледай Otis-a, никога.






            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
            Честито! Този последния ще го ползваш най-често, ми се чини.Ще чакаме снимки, ама не чакай пролетта.
            И аз така си мисля, но така и иначе мисля да нося всичко с мен, нека да го взема въпросното обективче надявам се много скоро, и после ще трябва да избера задължително голяма и удобна раница в която освен да сложа апарата с 3-те обектива, да мога да сложа и статива, да изваждам удобно апарата без да свалям раницата, и да има място за дребни неща като мин. вода, санвичи и т.н. при преход по планините

            Коментар


            • #51
              От: Избор на втори и трети обектив

              Колеги какво мислите за този широкоъгълен обектив - Sigma 10-20mm F/4-5.6 EX DC HSM за Nikon
              Разбрах относно никонския обектив никор в този диапазон, автофокусирането му между 17-20 бил почти невъзможен и трябвало само ръчно и също така на 10мм ако снимаш в стая много кривял и само при пейзаж не личало, в тази връзка ми препоръчаха сигмата, съвети?

              Коментар


              • #52
                От: Избор на втори и трети обектив

                f/5.6???
                Гледам от София си, ела ще ти дам да пощракаш ден два с едно широко, после мисли
                Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

                UaZ 469B

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на втори и трети обектив

                  Мерси за предложението, би ли казал за кой обектив иде реч , сега видях една тема на Любашки - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176587 , като му гледам тестовете със сигмата излизат най-остри но и тъмнички но явно не е пречка щом Любашки е толкова доволен , дано прочете темата ми и да каже дали е все така доволен?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на втори и трети обектив

                    Както писах и на личното - Tokina 12-24/4 AT-X DX Pro

                    Ако вярваш на ревюта - няма да няма да намериш лошо.
                    http://www.photozone.de/nikon--nikko...report--review
                    http://www.kenrockwell.com/tech/digi...comparison.htm

                    Ела утре, вземи го, щракай колкото можеш и ми го върни до петък.
                    Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

                    UaZ 469B

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на втори и трети обектив

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Мерси за предложението, би ли казал за кой обектив иде реч , сега видях една тема на Любашки - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176587 , като му гледам тестовете със сигмата излизат най-остри но и тъмнички но явно не е пречка щом Любашки е толкова доволен , дано прочете темата ми и да каже дали е все така доволен?
                      Здравейте, наистина съм невероятно доволен от Сигма 10-20 F4-5.6....Вероятно случих на много хубава бройка, която си пасна идеално със старото ми тяло D5100, а след смяната с D7100 просто се наложи да и направя от самото тяло лека корекция на фокусирането с финната настройка в менюто.Много рязка , с добро цветопредаване, изключително малки хроматични аберации/това са цветните линии , които се получават по контурите на някои обекти при голяма разлика в контраста/ и нормални към малки изкривявания в широкия край като за този ултраширок зуум обектив.
                      Когато го избирахме с колегата Sonda/Дани, все още съм ти супер признателен и благодарен за подкрепата тогава /, само дето не ни изгониха от магазина.Както и да го смятам...3 плътни часа тестове.Снимане от статив на различни бленди и фокусни разстояния, след това качване на лаптопа и гледане, и така няколко набелязани обектива.
                      Не съм подвластен на ревютата в нета, но те все пас са нещо, което лично мен ме насочва кое да гледам и кое не.Бях тръгнал тогава за Токина 11-16 f2.8, но...извън ревютата виждаш тестовете на място.Въпросния обектив сигурно хич и не е лош, но...при мен нещо не се получиха нещата с моето тяло.Не даваше добра рязкост по ъглите, аберираше силно/хроматичните аберации при обективите Токина са много големи, така и не разбирам, защо производителя не направи нещо по въпроса/ и дори на 11мм даваше по спомен по-големи изкривявания от Сигмата на 10мм.Отделно и ценовата разлика от 500лв. нагоре ме отказа напълно.Така придобих Сигмата и не съжалявам и за секунда дори.
                      Сега...Сигмата наистина започва от бленда 4, но...това е обектив който се използва предимно за пейзажи или архитектура, където така или иначе , за да се получат добри снимки си иска и по-затворена бленда.Така, че при положение, че се снима на бленди от 6.3 нагоре, мен лично не ме притеснява и за миг дали долната му граница е 4 или пък 2.8...Кога точно /освен ако ще се снима звездното небе и млечния път/ ще снимаш с този ултраширок обектив на бленда 2.8...?
                      За портрети не става, защото е доста трудно заснимането, без да изкривиш лицата особено при групови снимки/колкото и да се опитваш да го държиш хоризонтален спрямо обекта на заснимане, винаги някой някъде по кадъра не е точно в тази хоризонтална равнина и...излиза после с крива глава
                      /.
                      Та така...Нямам лични впечатления от Никонския 10-24, и дори тази информация за нефокусирането автоматично между 17-20мм. за пръв път я чувам и ми изглежда много нереална.Принципно най-добре е да се купуват обективи от същия производител каквото е тялото/в случая Никон/Те са по-скъпички, но пасват най-добре на телата и като качество са по-добри.Та чак такова нещо да са допуснали от Никон направо не ми се вярва, но...може пък да е някакъв дефект , който се проявява с времето...
                      За мен истината е една...Както писах и по-горе, набелязваш си няколко обектива, намираш един ден свободно време и отиваш да тестваш.Снимаш от статив/за предпочитане с всички обективи от една позиция на статива/, правиш кадри последователно на различни бленди и различни фокусни разстояния, записваш надлежно номерата на обективите, които си тествал, после преглеждаш снимките и правиш сравнение...така ще стигнеш до истината за твоето тяло кое е най-сполучливо и най-добро.
                      Другото е съвети от хора ползващи подобни обективи, но те доста субективни.Мой приятел си купува преди няколко месеца подобен широк обектив.Ходи, тества и накрая се спря на Токина 12-24.Пробва и Сигма 10-20, но на неговия Канон снимките , които ми показа бяха доста омазани...При мен пък беше обратното...Ха сега де...ти на кое ще се спреш...?
                      Стягай статива и отивай в магазина и почвай тестовете...това е истината!
                      Поздрави!
                      Последно редактирано от lubashki777; 14-01-15, 06:35.
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X