Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на втори и трети обектив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на втори и трети обектив

    Значи, нека се изяснят приоритетите. 18-300- превъзходен туристически ултразум. Ако ,обаче се цели предимно пейзажна фотография, и то във висок процент от кадрите- трябва широчина и всеки мм надолу е ценен ! В момента се луташ..поради липса на опит..поснимай повечко с наличното стъкло и резултатите сами ще ти подскажат от какво имаш необходимост, а и ще си изясниш към кой "жанр" те влече най-много- архитектура, пейзаж, макро и т.н.
    Последно редактирано от sonda; 04-01-15, 09:26.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #32
      От: Избор на втори и трети обектив

      Със сигурност не търся един универсален обектив, при всички случаи съм се нагласил да имам 3 основни обектива, широкоъгълен, този който си ми е в момента 18-105 и телеобектив с добра светлосила поне F3.8 за който и обсъждаме в момента, след няколко месеца ще потърся мнение за широкоъгълен обектив. Не смятам да ставам професионален фотограф и да изкарвам пари, това го правя за себе си и за собствено удовлетворение при снимане на пейзажи, исторически забележителности и интересни събития, но държа да стават хубави снимки а не само щрак като със сапунерката
      Какво ще кажете за този обектив, добро продължение на 18-105мм - Nikon AF-S Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G VR, почти няма фото форум който да не го хвалят спрямо хубаво качество и цена, притесняваме единствено че е тъмен F4.5, да разбирам че с него няма да стават хубави снимките при мрачно време, сумрак а вечер изобщо?
      Последно редактирано от Еделвайс; 04-01-15, 10:26. Причина: Допълване инфо

      Коментар


      • #33
        От: Избор на втори и трети обектив

        Утре ще отида до Фотосинтезиса и да видя на място какви ще станат снимките с моето тяло D3300 с обектива 28-300мм f3.5 а и ще си поприказвам с консултантите за обективи, най-хубавото е че ще мога да пробвам даден обектив на място с моето тяло за тестове и ще видим...

        Коментар


        • #34
          От: Избор на втори и трети обектив

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Утре ще отида до Фотосинтезиса и да видя на място какви ще станат снимките с моето тяло D3300 с обектива 28-300мм f3.5 а и ще си поприказвам с консултантите за обективи, най-хубавото е че ще мога да пробвам даден обектив на място с моето тяло за тестове и ще видим...
          Това не е точно качествения зуум обектив.Колкото по-голям е диапазона на фокусното разстояние, толкова принципно по-некачествен е даден обектив/това разбира се в различни степени/.
          Ако търсиш добър зуум обектив и то бюджетен вариант...именно 70-300VR е твоето решение.Това, че е на 4.5 го забрави като проблем в мрачното време.Може да се наложи повишаване на исото в помещения, ама то...къде ще снимаш вътре с него/и да се наложи ще е много рядко/.
          П.П.Не забравяй, че обектива ти на 4.5 е на 70мм., ама ти го вземаш да зумира с него...на 200мм. той вече е на примерно f5, а на 300мм. на f5.6.
          Въпросния 28-300 е на F3.5-5.6...я се позамисли дали наистина е по-светъл?
          На каква бленда ще ти е на 70мм.???
          Е да...по-светъл е ...ама на 28мм. и от там нататък потъмнява с всеки мм. фокусно разстояние нагоре.Е...ти само на 28мм. ли ще снимаш???
          Огледай добре нещата...не случайно се спряга 70-300 VR като най-резкия и добър дългофокусен зуум в бюджетния вариант.За много пари всеки знае какво да си купи...
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #35
            От: Избор на втори и трети обектив

            Това исках да чуя Любашки, жалко че не сме от един град да се запознаем на живо и поприказваме за джипки и фотография

            Коментар


            • #36
              От: Избор на втори и трети обектив

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Това исках да чуя Любашки, жалко че не сме от един град да се запознаем на живо и поприказваме за джипки и фотография
              Проблема е лесно решим...Мести се в Ст. Загора и готово...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #37
                От: Избор на втори и трети обектив

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Утре ще отида до Фотосинтезиса и да видя на място какви ще станат снимките с моето тяло D3300 с обектива 28-300мм f3.5 а и ще си поприказвам с консултантите за обективи, най-хубавото е че ще мога да пробвам даден обектив на място с моето тяло за тестове и ще видим...
                Ние новобранците трЕбе да се крепим, та ...:
                - мисля, че съм минал по твоя път в близките месеци
                - послушай съветите по - горе и щракай здраво с китака, накичи го UV филтър, с поляризационен, с градиентни и неутрален - щракай здраво, мъкни апарата постоянно с теб и ... пак щракай, чети и разглеждай, и пак...
                - щото и аз залитам по пейзажите, докато усетя апарата и се учих с обработката снимах с китака - 14-42мм, накичен с всички екстри, а в момента с една Сигма, 19 мм, f 2,8 и още не зная какво искам и с ква апаратура да го постигна
                - не се опитвай да изкупиш всички обективи, с всичките му милиметри, с всичките им аксесоари, щото ако вървиш здраво напред, скоро всичко ще ти отеснее...
                - зарежи синтезиси и павилиони - щракай много и ... чети, и обратното...
                Ще се радвам да продължиш със същия ентусиазъм, мен все още не ме е напуснал!
                Успех!

                П.П. Идеята е да се ,,изстиска'' всичко от апарата и обектива и тогава крачка нагоре - така смятам.
                Последно редактирано от n960; 04-01-15, 19:40.

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на втори и трети обектив

                  +1 за 70-300. Вече съжалявам, че го продадох... Бърз и точен фокус, много рязък. А колегите са прави - снимане, четене... гледане на снимки... и пак
                  По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на втори и трети обектив

                    За 70-300, мисля, че говорихме и моето мнение съм го кязал още в началото. За тъмното, не е болка за умиране. Съвременните тела се представят доста добре на високо исо, а и като цяло е хубаво да се снима от статив при възможност. Всъщност и аз незнам защо го продадох моя и минах на 70-200. Вършеше ми достатъчна работа, ама пуста мания. Едвали ще ти идва тъмен, освен, ако не се търси нуждата от 2.8 бленда.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на втори и трети обектив

                      Привет колеги да ви се похваля купих си обектива Nikkor 70-300VR, трябва да ви кажа че нищо общо няма с китовия ми 18-105, първите ми впечатления че е масивен с метален байонет е, и най-важното по-хубавия фокус при ръчно, за проба снимам от спалнята през прозореца като имам металните щори с тънки процепи, страшно ме изкефи как при фокуса избирам кое да е размазаната част, щорите или блока отсреща като наистина снимките са остри , тепърва ще го разучвам само да дойде хубаво време , единствено като недостатък забелязах засега малко по-бавния автофокус но това не е панацея, а пък по-лекия обектив ще го слагам като снимам в затворени помещения, при макро и така...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на втори и трети обектив

                        Да ти е честит, и чакаме хубаво време.

                        пп забравих пожеланието: и винаги на фокус!
                        Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на втори и трети обектив

                          Супер. Да е честит и много снимки!
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на втори и трети обектив

                            Благодаря Ви колеги, ако знаете как чакам с нетърпение особено пролетта и лятото и да щракам из хубавата ни природа сред зеленина

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на втори и трети обектив

                              Честито и от мен!
                              Радвам се , че се вслуша в съветите ни.Мисля, че няма да съжаляваш с този си избор!
                              Успех!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на втори и трети обектив

                                Наистина трябва да пощракам с различни обективи за да ми стане ясно от какво ще имам нужда, вече знам със сигурност кой ще ми е третия обектив и той е страхотен за мен широкоъгълен обектив а именно - Nikon AF-S DX Nikkor 10-24mm f/3.5-4.5G ED, зрителния им ъгъл е страхотен от 109 до 61 градуса, направо ти се разширява доволно погледа , и с тези три обектива ще имам най-доброто за моите нужди при съответния пейзаж, единствено макрото не ми е по сърце и няма да имам нужда от него

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X