Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    https://www.youtube.com/watch?v=zejbavwdSMQ

    Ние също се сдобихме наскоро с един екстремен телефон с радиостанция. Изтествано е, че му държи батерията като се зачукваме по деретата поне седмица с включен GPS.
    Тел / Viber: +359 889 396 793

    Коментар


    • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

      Първоначално публикуван от Sartor Преглед на мнение
      https://www.youtube.com/watch?v=zejbavwdSMQ

      Ние също се сдобихме наскоро с един екстремен телефон с радиостанция. Изтествано е, че му държи батерията като се зачукваме по деретата поне седмица с включен GPS.
      Как се представя радиостанцията?
      Благодарско на Търтея!

      Коментар


      • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

        Айде, помагайте... Досега се рових в пмр и дмр стандартите на радиостанциите и се обърках съвсем.
        Та простичкия въпрос към знаещите е - кой от посочените телефони с антени по-горе ще е по подходящ в гората по време на лов / колегите са с уокита баофенг/?

        Коментар


        • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

          PMR. DMR е дигитално и няма да се чуваш с Baofenga на колегите.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Едно ревю на улефон с радио

            https://youtu.be/IqntKmOFn4c
            Брат ми си взе такъв и е супер за парите си. Относно за PMR-a прави доста добра връзка зоопарка - Овча Купел
            Батерията е супер, екрана е ок. Най-големия плюс който забеляза е, че аудиото през bluetooth-a е много по-добре от всичко което е имал.
            Hyundai Galloper 3.0 V6

            0885 44 60 16

            Коментар


            • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

              Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
              Как се представя радиостанцията?
              Не работи с нашите, които са тип walkie-talkie (Motorola TLKR T61) или поне не успяхме да я подкараме - все пак те са в PMR честотите по спецификация. Има настройки, които не сме сигурни какво означават, нито за какво се използват като например TxCxcss и RXCxcss (до колкото разбирам е за fine tune на тона в аналоговите честоти). Тук ако някой може да окаже помощ и да даде акъл, няма да се разсърдя.

              С някои по-"професионални" от старото поколение сработи - разстояния не сме пробвали.

              Не сме имали възможност да я тестваме с дигитални радиостанции.

              Като направим полеви тестове, може да посветим отделно видео на тази функционалност, защото е една от основните, заради които взехме "радиостанцията". Телефона е просто много голям за всекидневка (за разговори използва един Evolveo с онази голяма батерия, който вече не се произвежда, обикновен, "дядовски" телефон с копчета)
              Последно редактирано от Sartor; 20-02-19, 07:52. Причина: правопис
              Тел / Viber: +359 889 396 793

              Коментар


              • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                https://zdravi-telefoni.com/image/ca...l-550x550h.jpg

                Миналата година точно по това време си купих тази проста слушалка с уоки-токи PMR 400-480 Mhz.
                Уж гоУема батерия 8800 mAh. Работи съвсем нормално, токито съм го пробвал с баофенг УВ5Р,и кобра ПМР - работи нормално, но без кодове. Разстояния и мощности не съм мерил. С две сим-карти, простичка слушалка. Има и блутут хендсфри. Без много зор изкарва около месец с една зарядка. Рекордът е 48 дни.

                За интерменует имам отделно 7-инчов таблет.
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                  Първоначално публикуван от rusanov Преглед на мнение
                  Брат ми си взе такъв и е супер за парите си. Относно за PMR-a прави доста добра връзка зоопарка - Овча Купел
                  Батерията е супер, екрана е ок. Най-големия плюс който забеляза е, че аудиото през bluetooth-a е много по-добре от всичко което е имал.

                  С какъв апарат се свързва ? В дружинката са с Баофенг 5R, /82/ - 440- 450 мегахерца...Защо да не може да се свърже ? Знам че има подготвени и знаещи колеги - помогайте...


                  1 x UV-5R радиостанция (VHF136-174Mhz UHF 400-520Mhz)
                  1 x 7.4V 3800mah Li-ion презареждаема батерия
                  1 x Антена 136-174/400-520Mhz
                  1 x Щипка за колан
                  1 x упътване
                  1 x Настолно зарядно ( 100V ~ 240V )
                  1 x PTT слушалка с микрофон тип хендсфри

                  Характеристики:

                  Двубандова DTMF, CTCSS, DCS радиостанция, мощност 8W,честоти VHF/UHF с двустранно радио предаване 136-174/400-520Mhz, модел BAOFENG UV-5R
                  Честотен обхват: 136-174 / 400-520MHz
                  Изходяща мощност: 8 Вата
                  Брой канали: 128 (50 CTCSS и 104 CDCSS)
                  Вградена VOX функция: да
                  FM радио честотен обхват (65.0MHz-108.0MHz)
                  LED фенер: да
                  Голям LCD дисплей: да,
                  Превключване между Високи и Ниски радио честоти 25KHz/12.5KHz
                  SOS аларма: да
                  Аларма за ниско ниво на заряда на батерията: да
                  Функция за пестене на енергията: да
                  Таймер: да
                  Заключване на клавиатурата: да
                  Слушане на определен канал: да
                  Стъпка за всеки следващ канал: 2.5/5/6.25/10/12.5/25KHz

                  Коментар


                  • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                    Защо си купувате двубандови като ползвате само пмр?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Защо си купувате двубандови като ползвате само пмр?

                      ... щото сме тъпи ловджии и трябва да се намираме по долищата... И съм убеден, че можеш да напишеш повече от едно изречение и да отговориш на моите терзания!

                      Коментар


                      • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                        Не знам дали ще се свърже. Няма причини да не. Двубандово радио не ви трябва, освен че струва и повече от само пмр радио и нямам предвид тези от Лидъл.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                          Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                          С какъв апарат се свързва ?
                          Ще питам, но мисля че няма ограничение. На мен ми даде един съвсем любителски и си тествахме с него, но на близки разстояния.
                          Hyundai Galloper 3.0 V6

                          0885 44 60 16

                          Коментар


                          • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                            Първоначално публикуван от rusanov Преглед на мнение
                            Ще питам, но мисля че няма ограничение. На мен ми даде един съвсем любителски и си тествахме с него, но на близки разстояния.
                            Мерси!

                            Коментар


                            • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                              Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                              https://zdravi-telefoni.com/image/ca...l-550x550h.jpg

                              Миналата година точно по това време си купих тази проста слушалка с уоки-токи PMR 400-480 Mhz.
                              Уж гоУема батерия 8800 mAh.
                              Какъв е модела и откъде го купи?
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-02-19, 06:28.

                              Коментар


                              • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                                На мен ми хареса концепцията на Doogee S90 - мяташ PMR модула в ловната раница/джипката, а иначе си джиткаш на гол телефон (малко по-компактен става от Armor T3).
                                Само остава да попрочета дали този модул ста наистина...
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X