Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

    Ах, веднага ме захапахте като видите някой който не разбира и давай......как да го кажа по друг начин...... то ясно че имаме различно мислене (мъже/жени) под леки ремонти имам предвид консумативи (масла, филтри, накладки - до тук). По отношение на частите оригинални или не отговора май е винаги един - по добри от оригинално/първоначално вложените в един автомобил едва ли могат да бъдат купени без значение откъде. Затова мисля че практиката 3 годишна кола от официален дилър в Германия да речем + пробег до 100 000 км с гаранция не е чак толкова лоша. Пък и вземаш една идеа по висок клас автомобил за тази цена сравнено с това което може човек да си позволи като чисто нов. А размера винаги има значение май. Преди да се нуждае от какъвто и да е ремонт са нужни поне още 50 000 км по нашите дупки - за всяка читава марка. За нас това са година и половина. След това колата си търси нов собственик, но това в никакъв случай не е автомобил с изчерпан моторесурс. Просто нямаме време в забързаното ежедневие от още допълнителни ангажименти.
    По отношение на това че за новите автомобили са нужни някакви тестери и незнам си още кво - ами да ползва някакви такива неща в гаража + съвети от знаещи приятели но това си е тяхна работа аз само им нося мезето ако се заиграят до по-късно . Генералната концепция обаче е една че автомобила трябва да ни служи а не да му робуваме. Затова подмяната на автомобила в момент когато все още има добра остатъчна стойност - около петата му годинка с по нов такъв е желателна. Доколко това е възможно в нашата БГ реалност е друга тема но често е въпрос на приоритети.

    Коментар


    • #32
      От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

      'Захапването' е заради противоречащите тези в едно и също мнение...
      И малко объркана концепция...
      За тестери - хубаво, ама за моя автомобил търсих и започват от едни 600 евро за да можеш да 'преслушаш' автомобила... Колко автомобила трябва да диагностицирам (и на колко автомобила трябва да робувам) за да излезе сметката...
      По отношение на резервните части - отговора отново не винаги е един.. Ако дадена серия е произведена заводски с не толкова добри части, производителя обикновено се усеща и прави корекции. Но не винаги подменя дефектната серия (или не достатъчно качествената)... Пример - пластмасовия водач на коланите на предните седалки на Кашкая - новия оригинален детайл е безпроблемен, докато стария - не става (а заместител нямаше и в ибей)...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

        Колега swoltraveler напълно приемам вашата градивна критика "Да не би проблема да е във Вас?". Естествено че е възможно даже 50%. Все пак се води разговор м/у двама човека представител на сервиза и клиент.Ще ви опиша накратко случки (дано не ни изтрият то стана махленски клюкарник). Преди няколко години отивам за смяна ма масло и филтри - маслен, горивен, въздушен, климатик. Може и да съм жена със светъл цвят на косата, но каквото и да ми обяснява приемчика смятам че това е една от най-рутинните манипулации. Колата се снима преди влизане в сервиза. На излизане получавам козметично съсипан калник. Следва разправия. Оказвам се права. Механика занимал се с обслужването носил колан върху гащеризона си и докато се е облягъл е надрал боята с токата. Добре казват ще го поправим за наша сметка. Колата влиза в график за изчакване аз съм 3 седмици без кола - заради чужда вина. Всеки ден имам 100 км - такси ли да ползвам или кола под наем? А краиния срок е неясен винаги отговора е на края на седмицата сме готови. Такааа накрая получавам боядисан калник с "целулит" ефект но няма как да им я върна отново - просто ми е нужна. Не казвам че навсякъде е така казвам че трудно може човек да си търси правата (това е като лекарските грешки).
        А под капака на автомобила имам и по страшна случка от друг сервиз за друга марка - там снимки няма. Така че твоята дума срещу тази на механиците а аз не съм длъжна да знам какво има под капака все пак затова отивам в сервиз а те като хора които всеки ден се занимават с това могат да ми обяснят какво ли не. Случката я квалифицирам като престъпна небрежност но щетите бяха за моя сметка.
        Трети случаи - забравен законтрящ щифт някакъв при смяна на преден лагер - последствие развиване на някаква гайка и предна гума която иска да падне. Обадих се в сервиза дойдоха и разрешиха ситуацията на пътя където успях да спра но надрания спирачен диск и нови накладки - отново аз платих (по-лесно ми е поради липса на време но в никакъв случаи не е правилно трябва да им се търси сметка).
        Както и да е намерих начин вече да нямам подобни случки нека на никой да не се случват.
        За тестестерите идеа си нямам . Няма ли универсални такива където с поставяне на съответния софт да стават за за определен брои модели??? Ако не то няма смисъл........
        По отношение на частите...."Ако дадена серия е произведена заводски с не толкова добри части, производителя обикновено се усеща и прави корекции. Но не винаги подменя дефектната серия (или не достатъчно качествената)..." - закупуването на фейслифтовата версия на даден модел не решава ли проблема (ясно е че частни случаи безброй) но на на 90% май да. Лошото е че това е вече остаряла версия дет се вика след година две идва новия модел, и вече сме демоде, но ако няма да се забърсват нови гаджета от дискотеките става .
        За подготовката за празника евала така се прави.

        Коментар


        • #34
          От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

          Нашето субару е произведено през 2008г., купихме го на 93 000 км със сервизна книжка и за всеки случай купихме и още части за около 2 000 лева, ако се развалят случайно, но това е такава кола, която е проектирана с тази цел да не се разваля, именно с тази цел(целта не се вижда с просто око, но е най-важното нещо).
          Ами просто не се разваля - факт е. Сега е малко над 100 000 км. Това е въпрос на манталитет на конструкторите / инвеститорите.
          Ако сега трябваше да си купувам кола, пак щях да си купя субару.

          Коментар


          • #35
            От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

            Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
            Нашето субару е произведено през 2008г., купихме го на 93 000 км със сервизна книжка и за всеки случай купихме и още части за около 2 000 лева, ако се развалят случайно, но това е такава кола, която е проектирана с тази цел да не се разваля, именно с тази цел(целта не се вижда с просто око, но е най-важното нещо).
            Ами просто не се разваля - факт е. Сега е малко над 100 000 км. Това е въпрос на манталитет на конструкторите / инвеститорите.
            Ако сега трябваше да си купувам кола, пак щях да си купя субару.
            За 2 години и 7000км, какво да му се развали?

            Коментар


            • #36
              От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              За 2 години и 7000км, какво да му се развали?
              Е, па може да се развали и от некаране - да блокира двигател, спирачни цилиндри, да залепне съединител, както едно време на съвеЦките технически чудеса
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                Първоначално публикуван от svetla83 Преглед на мнение
                Ах, веднага ме захапахте като видите някой който не разбира и давай......как да го кажа по друг начин...... то ясно че имаме различно мислене (мъже/жени) под леки ремонти имам предвид консумативи (масла, филтри, накладки - до тук). По отношение на частите оригинални или не отговора май е винаги един - по добри от оригинално/първоначално вложените в един автомобил едва ли могат да бъдат купени без значение откъде. Затова мисля че практиката 3 годишна кола от официален дилър в Германия да речем + пробег до 100 000 км с гаранция не е чак толкова лоша. Пък и вземаш една идеа по висок клас автомобил за тази цена сравнено с това което може човек да си позволи като чисто нов. А размера винаги има значение май. Преди да се нуждае от какъвто и да е ремонт са нужни поне още 50 000 км по нашите дупки - за всяка читава марка. За нас това са година и половина. След това колата си търси нов собственик, но това в никакъв случай не е автомобил с изчерпан моторесурс. Просто нямаме време в забързаното ежедневие от още допълнителни ангажименти.По отношение на това че за новите автомобили са нужни някакви тестери и незнам си още кво - ами да ползва някакви такива неща в гаража + съвети от знаещи приятели но това си е тяхна работа аз само им нося мезето ако се заиграят до по-късно . Генералната концепция обаче е една че автомобила трябва да ни служи а не да му робуваме. Затова подмяната на автомобила в момент когато все още има добра остатъчна стойност - около петата му годинка с по нов такъв е желателна. Доколко това е възможно в нашата БГ реалност е друга тема но често е въпрос на приоритети.
                Малко ще разводня темата на колегата, но може ли да видим от някъде графика за статистиката на цените на съответен марка модел антомобил от нов до примерно 10 г. възраст. На мен ми се струва, че най-икономически ми е изгодно да купя запазен автомобил на възраст до 10 години и да го ползвам 4-5 след което да го продам за колкото ми дадат. Купувал съм и 2 годишен автомобил на 65% от стойността на нов и от него заради обезценяване, данъци и каско загубих най-много.Моля да ме оборите/докажете, че не съм прав.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                  Това което търси колегата е ТЛК 120, само,че 2004г.

                  Коментар


                  • #39
                    От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    За 2 години и 7000км, какво да му се развали?
                    И за предишните 93 000 километри нищо не беше се разваляло, Пенчо. Има една подробност, че субару е военен завод и следователно не може да си позволи да произвежда некачествени коли с некачествени двигатели, по простата причина, че се имат предвид самолетни двигатели, за които не е едно и също дали ще изгаснат или не.

                    Тези, които могат да произвеждат самолети, със сигурност могат да произвеждат и автомобили, това е принципно положение.
                    да блокира двигател, спирачни цилиндри, да залепне съединител, както едно време на съвеЦките технически чудеса
                    Отново си прав! Лада не е ТУ, Ан или СУ.


                    Коментар


                    • #40
                      От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                      Муха-хахаха.... Ще се спукам от смях Не се разваляло, щото е правено във военен завод
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                        Такива са повечето съветници по форумите. Карал колата събота до авто мивката 5-7 години и видиш ли колко здрава била. Те и панелките затова са ни здрави, военните си знаят работата.

                        Пс. Ако бях пред тази дилема щях да си взема нещо немско заради преобладаващите градско и извънградско доста по удобни и безшумни са. И най - вероятно щях да търся X5.
                        Последно редактирано от vas33; 13-02-15, 10:04.
                        Land Rover Discovery
                        Където е текло пак ще тече ...

                        Коментар


                        • #42
                          От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                          Всеки с предрасъдъците си, но някой с цяла програма!
                          Че и я пишат и гордеят с нея...
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #43
                            От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                            Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
                            И за предишните 93 000 километри нищо не беше се разваляло, Пенчо. Има една подробност, че субару е военен завод и следователно не може да си позволи да произвежда некачествени коли с некачествени двигатели, по простата причина, че се имат предвид самолетни двигатели, за които не е едно и също дали ще изгаснат или не.

                            Тези, които могат да произвеждат самолети, със сигурност могат да произвеждат и автомобили, това е принципно положение.
                            Може ли малка справка и информация кои и какви самолети (военни) и двигатели се произвеждат от Сyбару?
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • #44
                              От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              Може ли малка справка и информация кои и какви самолети (военни) и двигатели се произвеждат от Сyбару?
                              АвиоЛЮБИТЕЛИ ги използват (конвертират) за вграждане в любителски фърчилки:
                              http://jdfinley.com/what-happened-to...rcraft-engine/
                              http://jodel.com/index.asp?p=subaru2&engines
                              Виж, компанията-майка има нещо общо с авиацията
                              FHI's aerospace division serves as a defense contractor to the Japanese government, manufacturing Boeing and Lockheed Martin helicopters and airplanes under license along with being a global development and manufacturing partner to both companies.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                От: 4х4 автомобил след 2006г до 25 000 лв

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                АвиоЛЮБИТЕЛИ ги използват (конвертират) за вграждане в любителски фърчилки:
                                http://jdfinley.com/what-happened-to...rcraft-engine/
                                http://jodel.com/index.asp?p=subaru2&engines
                                Виж, компанията-майка има нещо общо с авиацията
                                Благодаря за справката. На мен така ми казаха, но не съм търсила източника на информация. За мен е важен резултатът. А той е, че колицата си върви тихо, вярно и безотказно/но може и да не е кротка. Някъде из интернет срещнах мисълта "жена ти може да те остави, но субару-не", и понеже никой не скачаше против нея, се доверих на общото мнение.
                                ПП.!!!!! Харчи на бензин между 6,2 до 6,6, а на газ - между 8 и 9, и малко отгоре. Изключително е проходима, а не само за показ. Тази кола ние я караме само извън София, и само за нея купуваме винетка.

                                не съм дилърка на коли

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X