Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ - имам дакел :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ - имам дакел :)

    Така се случи, че имам в къщи дакелче
    На 10 седмици е вече, при мен е от около месец.
    Кога е времето да се започне с възпитание? И как се прави това??
    До сега съм имал само дворно куче, което си остана невъзпитано.. но си е пазач
    Ама дакелчето си ходи по нужда, където си иска, и..
    Та, който може, да помогне!

    Ако темата не е за тук, моля да се премести където и е мястото
    Николай
    VITARA 1.6, 93 къса кабр
    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

  • #2
    От: Помощ - имам дакел

    Честито ти новодомец. За общо послушание е много рано все още. Можеш да го свикнеш да ходи на пелена за възрастни. За целта поставяш я на удобно за теб място и зачакваш. Обикновенно такива малки кученца се изхождат непосредствено след като се събудят 15-20 минути, кученцето започва да става неспокойно и да се върти и да търси къде да си свърши работата. За целта го носиш на тази пелена, и го държиш там. Когато си свърши работата там му даваш наградка, ако се е изходило някъде другаде можеш със салфетка да подсушиш и да натъркаш малко на пелената, а мястото да го почистиш много старателно , аз използвах син ленор и вода и търкане с парцала. След някой друг ден, кученцето ще си търси пелената защото там ще му мирише. Когато аз бях на твоето място пелената беше в стаята, лятото я изкарах на терасата, а в момента вече кученцето е на 9 месеца и си ходи почти само навънка, инцидентно да има нещо. Питай ако има нещо. Купи му гумени играчки , едни такива кокали от текстил да си гризка. Ще е добре да се научи на "НЕ" ще ти върши голяма работа.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ - имам дакел

      А честито! Имам два дакела и двата са много различни. Единия от съвсем малък си слуша и изпълнява всичко и винаги, а другия е на периоди и много своенравен. С дакелите е въпрос на късмет. Дори ми се родиха шест преди няколко години и си ги гледах до третия месец всички. Дори на 3 месеца всички бяха различни.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: Помощ - имам дакел

        Моят метод е малко по-краен, но доказано ефективен (изпитан лично върху 2 апартаментски кучета). Общоприетото схващане е, че животното 'стиска' толкова часа, на колкото месеца е и е приблизително вярно. Кучето трябва да разбере, че прави нещо лошо, като ака и пишка вкъщи, независимо къде. И най-бързо разбира, като го напердашиш. Не е необходимо да е болезнено (може да е с вестник, защото шляпащите звуци ги стряскат), но да разбере, че точно тая постъпка не ти харесва. Гарантирам, че до седмица-две ще се старае да си върши работата само навън.
        П.п. Сегашното ми куче го научих да ходи навън за една седмица. Разбира се трябва да се съобразяваш с възрастта му и съответно и ра зходките да са по-чести. За тая възраст са необходими не по-малко от пет разходки дневно докато свикне.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Помощ - имам дакел

          Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение

          Ама дакелчето си ходи по нужда, където си иска, и..
          Та, който може, да помогне!
          В Dog.bg има голяма тема по въпроса. Почети.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X