Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Житие и страдание при търсене на Диско ....!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Житие и страдание при търсене на Диско ....!

    Ден 1 (20дек. 2014)
    След като се разделихме с бойното ми Диско 2, тръгнах по обяви да търся бленуваното Диско 3… Цяла заран се завирах между коли и строшеняци в различна фаза на саморазпад, за по една торба пари, колкото за къща с двор в малък град. Скоро от трудно придобитото ми добро възпитание не остана почти нищо и започнах да сипя яко устопсувни матерни сквернословия … Рано следобед се пресрамих и се обадих на Бат'Марто с молба да ми покаже неговата кола. Той ми обясни основните неща и направихме няколко кръгчета. Колата му верно е супер. Но това толкова вдигна летвата, че колите, които гледах след това ми приличаха на купчини скрап с емблеми на Ленд Ровър.
    Мъка-а-а-а .
    Но нема да се даваме, търсенето продължава. Ще ви държа в течение.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Ден 1 (20дек. 2014)
    След като се разделихме с бойното ми Диско 2, тръгнах по обяви да търся бленуваното Диско 3… Цяла заран се завирах между коли и строшеняци в различна фаза на саморазпад, за по една торба пари, колкото за къща с двор в малък град. Скоро от трудно придобитото ми добро възпитание не остана почти нищо и започнах да сипя яко устопсувни матерни сквернословия … Рано следобед се пресрамих и се обадих на Бат'Марто с молба да ми покаже неговата кола. Той ми обясни основните неща и направихме няколко кръгчета. Колата му верно е супер. Но това толкова вдигна летвата, че колите, които гледах след това ми приличаха на купчини скрап с емблеми на Ленд Ровър.
    Мъка-а-а-а .
    Но нема да се даваме, търсенето продължава. Ще ви държа в течение.
    Търпение Иване, твоето Диско те чака някъде,само трябва да го намериш .Снощи човека ,който поддържа моята кола ми беше на гости . И той обеща едно рамо при огледа .
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

      В БГ освен от познат или от форума едва ли ще намериш нещо читаво. mobile.de?
      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
      LZ2РSD

      Коментар


      • #4
        От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

        Гледах едно Диско 2006 на последната спирка на метрото(Експо център от към Метро-продават хонди(нови там), но само външно изглеждаше добре,но не съм лягал отдолу-даже беше с оригинален шнорхел

        Коментар


        • #5
          От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

          Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
          Гледах едно Диско 2006 на последната спирка на метрото(Експо център от към Метро-продават хонди(нови там), но само външно изглеждаше добре,но не съм лягал отдолу-даже беше с оригинален шнорхел
          И да легнеш отдолу,нищо няма да видиш (освен защитите на ,,карантиите'' )...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #6
            От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

            Имаше един чичовеско (така му е ника тук, но на латински) пловдивчанин, който доскоро продаваше собственото си диско, първи собственик, потърсете го.
            Колата е обявена в единия от сайтовете за продажби на коли за 25 555 бимбарици.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #7
              От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

              След комбинацията "Новогодишни празници и миткане по обяви за Ленд Ровър" резултатът е кръгла 0. Проблемът е известен - тука яко се лъже. "Дилърите" от авто-къщите си казват стихчето за супер-кола, с припева "сядаш и караш", ма не се знае до къде... Собствениците-продавачи повтарят вече чутото. До сега - нищо свястно. Основите лъжи са:
              - пробег Н - обикновено под 200к км., а грешките, записани в компа са на Н+200-300к;
              - сервизна книжка - да, но през последните 3-4 години нема нищо;
              - сменени консумативи, вкл. ангренаж, но документи - НЪЦ;
              - нови гуми - имат грайфер, но ДОТ-а е преди 10 год.;
              - отлично запазено купе - ама стъклата и фаровете потни;
              Когато ги питам за екстри, специфични за марката и модела, често отговорът е високопарна безсмислица, а като му го кажа, се цупи като ощипана г-ца и се фръцва нам-къде си...
              Ама нема да се даваме - търсенето продължава .
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

                Спокойно приятел ще изкочи . При мен беше същото но с другите модели /темата диско1 или диско2/.После почти цяла година търсене. От автокъщите вече си се опарил .Мой колега ходи до Англия и ми разказва като се пазарил ингилизинът само му повтарял /купуваш 14годишна кола/ .Та съвета ми е търси кола от човек.Моят късмет излезе чак след една година.

                Коментар


                • #9
                  От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

                  И аз като "препатил гражданин" взех моето от човек от форума/защото търсех точно 300TDI/ и за срамотите по половин година не дигам капака да видя дали има двигател вътре. Сега сериозно, ще попитам тук там за кола с "история" но и аз препоръчвам автомобил от собственик.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

                    Търсенето продължи, но резултатът си е О... Най-често лъжат за годината на производството (което при ЛРД-3 е твърде важно заради модела на the terrain responce), като я заместват с датата на първата регистрация, а това е 1-2 години по-късно.
                    Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                    В БГ освен от познат или от форума едва ли ще намериш нещо читаво. mobile.de?
                    Може би О+ , защото след чести прегледи там намерих тая, 2008:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_1.JPG
Прегледи:1
Размер:36.1 КБ
ID:5638212

                    Димо рече да се изстрелвам още вчера, но не намерих билети.
                    пс. Има ли някой от Бон или Кьолн, да я огледа външно?
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

                      Моя човек, който ми внася колите почти всяка седмица е в германия. Да му звънна ли утре да видя дали не е случайно в района?
                      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                      LZ2РSD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

                        Да.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          ...Има ли някой от Бон или Кьолн, да я огледа външно?
                          Добър вечер! Току-що ми се обади plamen atanasov, след като огледал колата: "... Не си струва да се разкарваш"... Благодаря!
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

                            Въпрос по същество към знаещите: по какво точно се различават системите terrain response на LR Disco-3 и RR Sport от първо и второ поколение? Първо поколение се монтира на колите от 2005-06, а по-новия - след 2007. Разликата в цените на колите е около 7000 лв.
                            (Моля бат Марто да не се сърди, ако нещо не съм разбрал или запомнил )
                            Последно редактирано от trapper; 15-02-15, 21:57.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

                              Че защо да ти се сърдя ? Аз поне Диско 3 с ТР2 не съм виждал(чувал). Мисля ,че започва да се монтира след 2010-2011...
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Striking_new_look_for_the_Land_Rover_LR4_13MY_(8096111871).jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5642113
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X