Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Житие и страдание при търсене на Диско ....!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

    На много хубаво място си го снимал - къде е това?
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

    Коментар


    • #32
      От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

      Край яз. Въча, Родопите

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080832.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5645995 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080830.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5645996 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1080852.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5645997
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #33
        От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

        За първи път ли слагаш Silent Armor?Какви са ти впечатленията?
        От къде ги поръча?Колко чака?И колко ти струваха,ако не е тайна?
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • #34
          От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
          За първи път ли слагаш Silent Armor?Какви са ти впечатленията?
          От къде ги поръча?Колко чака?И колко ти струваха,ако не е тайна?
          Ще ти отговоря вместо него - тия са му вторите. За първите (на едно от предишните му Дискавърита) трябваше да го убеждавам известно време, а това още щом го взе, отърча в магазина за същите . Образно казано де - не знам откъде ги е поръчал точно. Според мен това е едно от най-добрите АТ-та в момента, ако не и Най-доброто. Ако не броим Дуратрак-а при АТ-тата, разбира се. Нищо общо с предишния модел ATR, който беше трагичен. Това го казвам при доста "широка" база за сравнение от АТ-та, които съм имал възможност да карам - споменатия АТR, BFG, Dunlop, Toyo и за кратко Yokohama. Иван имаше на другото от предишните
          Диско-та и Grabber AT (без 2-ка) и те бяха много назад от тези.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #35
            От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

            Първите GoodYear Wrangler AT/SA купих преди 2 години за предишното Диско, по препоръка на Димо. Карах ги при всякакви условия и бях много доволен. Въпреки, че са летни, се държат отлично и през зимата. Затова и сега купих същите. Цена - 219 лв./бр. от "гумите бг". Доставка - от днес за утре, безплатна. От гуми Диана ми казаха, че ще ги доставят към края на март. Там с карта SDI са малко по-евтини, но нямах време да чакам.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #36
              От: Житие и страдание при търсене на Диско 3

              Не забравяте Дуратрака

              Коментар


              • #37
                Смяна на кормилна щанга и др.

                Здравейте. Предстои ми смяна на кормилна щанга, ляв накрайник и шарнирен болт на Диско-2, Тд5. Има ли някакви тънкости, спец. инструменти и т.н.? Може ли да стане без реглаж предница или е задължителна?
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #38
                  От: Смяна на кормилна щанга и др.

                  Без да съм карал и ремонтирал Диско2 си мисля, че щом има развиване и завиване на резби "на око", регулирането на предницата е наложително.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Смяна на кормилна щанга и др.

                    Това Диско е с цял преден мост и при "развиване и навиване на резби" на кормилната щанга нищо по геометрията на колелата не се променя.
                    Може да мръдне волана, ама се оправя лесно след 1-2 теста и елементарна регулировка.
                    За избиване и набиване на шарнирите със сигурност има спец инструмент, но при липса на такъв се избиват и набиват и без такъв инструмент.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Житие и страдание при търсене на Диско ....!

                      Инструмента за шарнирните болтове по ЛР номерация е много скъп, хората които съм гледал ги сменят със специална скоба (по здрава е) с накрайници и цената беше някъде към 150-200лв. Ако няма инструмент става с много блъскане, ама става. 2 болта на Р38 ги смениха по трудния начин за 3 часа.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Житие и страдание при търсене на Диско ....!

                        Имаме ли човек с лично мнение за Land Rover Range Rover Sport 3.6 TDV8, HSE?
                        Най-вече относно мотора и евентуално други разлики от RR Sport 2.7 TDV6.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Житие и страдание при търсене на Диско ....!

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Имаме ли човек с лично мнение за Land Rover Range Rover Sport 3.6 TDV8, HSE?
                          Най-вече относно мотора и евентуално други разлики от RR Sport 2.7 TDV6.
                          Тия дни смятах да се похваля, ама щом питаш - Отскоро (съвсем) съм горд собственик на РРСпорт, само дето е 2,7TD V6 HSE... Казват, че осмака е по-читав, дърпа повече и харчи повече. Друго не знам.
                          По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Житие и страдание при търсене на Диско ....!

                            Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                            Тия дни смятах да се похваля, ама щом питаш - Отскоро (съвсем) съм горд собственик на РРСпорт, само дето е 2,7TD V6 HSE... Казват, че осмака е по-читав, дърпа повече и харчи повече. Друго не знам.
                            А честито !
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #44
                              От: Житие и страдание при търсене на Диско ....!

                              Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                              ... Отскоро (съвсем) съм горд собственик на РРСпорт, само дето е 2,7TD V6 HSE...
                              Въпросът ми към хора, вече с опит с РРСпорт: харесах един РР Спорт, който е с 20" джанти. На тях се монтират гуми 275/40R20 (D=728 mm), които са твърде нископрофилни за каране по пресечени планински терени и май стават само за асфалт. Най-балонната възможна гума, според каталога на колата, е 235/65R17.
                              Пробвал ли е някой да кара с джанти 16", на които може да се монтират 245/65R16 (245/70R16, D=749 mm, са по-високи 21 мм)? И изобщо, Диско 3 и РР Спорт може ли да се карат с по-високи гуми, от предписаните от производителя?
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Житие и страдание при търсене на Диско ....!

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                Въпросът ми към хора, вече с опит с РРСпорт: харесах един РР Спорт, който е с 20" джанти. На тях се монтират гуми 275/40R20 (D=728 mm), които са твърде нископрофилни за каране по пресечени планински терени и май стават само за асфалт. Най-балонната възможна гума, според каталога на колата, е 235/65R17.
                                Пробвал ли е някой да кара с джанти 16", на които може да се монтират 245/65R16 (245/70R16, D=749 mm, са по-високи 21 мм)? И изобщо, Диско 3 и РР Спорт може ли да се карат с по-високи гуми, от предписаните от производителя?
                                Иване,за 16'' забрави.Спирачните дискове трябва да влязат някъде.Та минимум 17''.235/65R17 обаче ще стоят смешно.Още един съвет,избирай джанти според избраните гуми.Обратното е трудна задача. На 19'' избора на АТ се свежда до Дуратрак...
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X