Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Мобилна" ел. лебедка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Мобилна" ел. лебедка?

    Вальо , Краси , въпреки всичко считам че лебедката монтирана по този начин от Славин е в пъти по здрава от монтажа на тази на служебния пикап , която пострада така от един невинен удар в теглич на лека кола.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0450.jpg
Прегледи:2
Размер:189.3 КБ
ID:5630609
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      От: "Мобилна" ел. лебедка?

      Не съм казал, че няма и по-калпаво направени лебедки от тая на Славин. Там всичко е прекрасно направено и с много мерак, но двата щифта са подложени на огъване, което при тяхната дължина е голямо. След първото тежко дерпане подобна конструкция вече няма да е съосна и монтажа става съмнителен.

      Що се отнася до вашата служебна кола, вече писах: Лебеда няма работа на носа на джипа. Мястото му е вътре в купето. По много причини.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #18
        От: "Мобилна" ел. лебедка?

        Всъщност те хората от Warn са измислили как да се захваща лебеда :Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Zeon_Multi-Mnt_back2.jpg
Прегледи:1
Размер:53.2 КБ
ID:5630625 това е , погледната отзад , а това : http://www.warn.com/truck/mounting-s...ti_mount.shtml е как става номера със закачването. Само че , според мене ще е голямо приключение докато изчисти човек това рало като се напълни с кал и камъчета - все едно дали е отзад или отпред на джипа. Изобщо не вярвам някой да почне да монтира захващането за гредите на шасито след като се е окопал. ( или трябва да има някакъв предпазител на квадрата на който се нанизва лебедката ) Пък и за да може да се монтира и отпред и отзад трябва да има 2 захвата съответно. И да ги монтираш на шасито преди разходка.... и да ги махаш след нея........Незнам дали биха могли да си стоят постоянно. Отзад да речем ще е на местото на теглича , но отпред?...
        Б. Бонев
        0осем88две6шест71три

        Коментар


        • #19
          От: "Мобилна" ел. лебедка?

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          Ако не е проблем да се прекарат кабели отзад и отпред със съответните букси разбира се, бих я метнал в багажника.
          Има го решението - ето: http://www.warn.com/truck/accessorie...nect_all.shtml
          Б. Бонев
          0осем88две6шест71три

          Коментар


          • #20
            От: "Мобилна" ел. лебедка?

            Има действащи решения за мобилна лебедка за джип , да със сигурност не е същото като стационарна лебедка , но все пак върши работа . Наскоро монтирах на един ловен джип точно такава лебедка , накратко - китаец 6000 lb монтиран на плоча , за плочата е захваната лапа за теглич на ремарке , монтира се една ябълка отпред на шасито , отзад се ползва стоковия теглич с ябълка . Управлението на лебедката е монтирано върху лебедката , от него пуснах силови кабели със дължина около 1.5 м , от акумулатора пуснах силови кабели 0.5 м и ползвах контакт и щепсъл за зареждане на електрокар / продават се в магазините за части на електрокари и мотокари / . Освен това направих и един удължител от 4 м за да се прекарат кабелите до задната част на джипа когато лебедката ще се ползва отзад . Цялата конструкция тежеше около трийсетина килограма най много и според думите на човека сега му върши идеална работа за леки закъсвания в гората , дори има един конструктивен плюс - тъй като лапата е подвижна около ябълката , при дърпане под ъгъл линията винаги идва по средата защото лебедката се завърта в посоката на дърпане . Отпред се вижда само ябълката която е на болтове и може да се свали ако решиш да пътуваш извън България . Та ако колегата реши да си прави мобилна лебедка да си вземе някой китаец 6000 lb на втора употреба , тази от линка е прекалено мършава да изтегли закъсал джип дори и през блок макара .
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #21
              От: "Мобилна" ел. лебедка?

              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
              ............... Та ако колегата реши да си прави мобилна лебедка да си вземе някой китаец 6000 lb на втора употреба , тази от линка е прекалено мършава да изтегли закъсал джип дори и през блок макара .
              Идеята за използване на пета от теглич е наистина добра! Благодаря, Бакалов! За сега умувам още за лебедки и монтаж. - на пролет ще видим.... А тази от линка е 8000лбр. и Варн - ерго : китаеца е доста по-мършав от нея. Лошото е , че на китаеца са му по-мършави и парите - около 10 пъти по-ефтин!
              Б. Бонев
              0осем88две6шест71три

              Коментар


              • #22
                От: "Мобилна" ел. лебедка?

                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                .......тъй като лапата е подвижна около ябълката , при дърпане под ъгъл линията винаги идва по средата защото лебедката се завърта в посоката на дърпане . ......
                Ти лично виждал ли си как "линията винаги идва по средата"?
                Не, нали.
                Когато лебедката е подвижна винаги залита или в ляво или в дясно. Трудна работа е да я задържиш в средата.


                За да си дърпам машини си направих това:



                С една "детска" лебедчица.:


                Най-трудно е да нареждам въжето, въпреки дългата стойка и слабата лебедка. Винаги бяга в единия край на барабана.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #23
                  От: "Мобилна" ел. лебедка?

                  Нали не мислиш че съм му дал лебедката без да съм я пробвал и да видя дали се реди въжето или не ... Основната причина да не се нарежда въжето е че никога не можеш да центрираш линията под товар и винаги е в единия или другия край . Мобилната лебедка със възможността си да се върти около ябълката , заема такова положение под товар , че въжето се стреми да дойде по средата . Има една подробност която забравих да спомена - при монтажа на лебедката към плочата я направих така че надлъжната ос на лапата се съвпада със напречната ос на барабана / линията която разделя барабана на две половини / . Така съвпаднати двете линии винаги завъртат лебедката в посоката на теглене така , че въжето да дойде в центъра . Не знам защо при теб се получава така , при двете ми лебедки имам 1.20 разстояние между барабана и точката на контакт / дюза или водач / което е напълно достатъчно да се реди въжето само и то много добре , дюзите съм ги монтирал така че въжето идва точно по средата на барабана . Така че ако въжето идва по средата на барабана не виждам защо няма да се реди само . Има само един момент за който се сещам - въжето под товар се реди много по хубаво отколкото ако няма усилие , дори когато се опитваш да му създадеш някакъв товар с ръка . При тези малки лебедки е задължително да се помага с гумите , което пък от своя страна в някакъв момент води до охлабване на въжето и тогава става кръстосване и натрупване на въжето в единия край . Пълно щастие няма - всеки иска гумите му да се въртят със същата периферна скорост с която се върти барабана на лебедката ама това е друга тема , дълга и обширна ...
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Мобилна" ел. лебедка?

                    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                    .... заема такова положение под товар , че въжето се стреми да дойде по средата . ...... ...
                    Това са пълни глупости.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Мобилна" ел. лебедка?

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Това са пълни глупости.
                      Сигурно , щом го твърдиш ... ама не аз съм сътворил това нещо с дългото рамо и нестабилния шегел дето се мандахерца накъдето си иска и после да се чудя що не ми се реди въжето ... Аз ти казвам че конструкцията съм я пробвал и въжето не се натрупва в единия край , а ти си свободен да твърдиш че това са пълни глупости ... Както и да е , няма да споря с теб , поздрави .
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Мобилна" ел. лебедка?

                        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                        ........ Аз ти казвам че конструкцията съм я пробвал и въжето не се натрупва в единия край ,......
                        Говоря за тази конструкция:
                        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                        ...... накратко - китаец 6000 lb монтиран на плоча , за плочата е захваната лапа за теглич на ремарке ,......
                        Тва което аз съм сътворил "с дългото рамо" се реди далеч по-лесно от същото с късо рамо.

                        Няма смисъл да спориш, може да се хванеш на бас. Имам едни 4-5к налични и свободно време. Мога да дойда да ми покажеш какво ти си сътворил и да го пробваме, а?
                        Ако вЕрно си го пробвал, ще идеш неколко к напред за Нова година.


                        Ама най вероятно нЕма.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Мобилна" ел. лебедка?

                          Такава си взех да качвам лодката по-лесно на трейлера около500кила ,става но е много но докато я качи ми се приспива пробвах я на камиона 1800кила и се озорва яко.Става само за леки неща.
                          Grand Vitra ddis 2008
                          SEAT Althea XL tsi 2010
                          Mitsubishi Canter

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Мобилна" ел. лебедка?

                            Бакалов, малко гредички, опорки и моментчета, туй-онуй...
                            Въжето се стреми да иде на най далечната част от опората. С други думи - като иде от страни на барабана линията става по-дълга и за да го върнеш на средата ти трябва външно усилие. Ако опората ти е на 10 санта ще го върнеш в Шестък. Тая дълга пиш... пръчка, дето я виждаш на Вальо на снимките е точно с тая цел толкова дълга. Освен това между нея и опората слагам и колан за да стане още по-дълга пасивната линия и още по-лесно да се контролира навиването. Лебеда е 3500, а какво остава за 12К под реален товар. Като завие на страни и довиждане.
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Мобилна" ел. лебедка?

                              А как ви се вижда това приспособление на Warn , за което пуснах линк по-горе ? ( ей този : www.warn.com/truck/mounting-s...ti_mount.shtml ) Това е за отпред, но не мисля, че ще има голяма разлика за отзад - на местото на теглича. Дали ще издържа на страничен или вертикален опън? На клипчетата теглят само напред. Може би са необходими малко усилващи гредички?? ( не разбирамм нищо от метали и въздействия върху тях )
                              оппа!! нещо ми стана син поста! ( да не е от срам , че нищо не разбирам от метали??? )
                              Последно редактирано от Ясен; 28-12-14, 19:22.
                              Б. Бонев
                              0осем88две6шест71три

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Мобилна" ел. лебедка?

                                Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                                Това са пълни глупости.
                                Не са глупости, ама не е и идилията дето я разказва Бакалов. Реди се от края до средата, после скок до другия край и пак така. Равномерно е само в най-общи линии.

                                Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                                ... Дали ще издържа на страничен или вертикален опън? На клипчетата теглят само напред.
                                Ами няма и те затова теглят само напред. Под 20-30 градуса ъгъл с 6-хилядна лебедка това винкелче в средата ще стане като Априлската линия на БКП.

                                Това че като затънеш дърветата се разбягват е проверено. Много са хитри.

                                Ма споко де, с тия щекери няма никакъв шанс да захраниш 6000 лебедка освен ако не е със скорост 10см в минута.

                                Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                                Има го решението - ето: http://www.warn.com/truck/accessorie...nect_all.shtml
                                Виж за какви лебедки са тия шегички. После раздели числото на 3 за да стане истинско и виж дали те устройва.
                                Идеята на Бакалов за щекерите от електрокарни батерии е издържана поне откъм ампери. Ама споко - като се окаля и електрокарният щекер няма да стигне далече.

                                Абе тия warn откога правят аксесоари за пред дискотеката вместо лебедки?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X