Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на кормилна рейка Suzuki Grand Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    http://www.zzap.ru/d,15598149,CORTEC...rand-Vitara-98

    Коментар


    • #17
      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Води се ремонтен комплект за хидравлична рейка на Гранд Витара от 98 до 2003 г.
      Емо ,пощата ми има 8 лични от 250 възможни,все пак благодаря за желанието за помощ .
      Не ми се чакаше и си платих като поп 80 лв и това е .Може пък някой после да почерпи за темата
      Както и очаквах имаше елементи за подмяна и на пиньончето.
      Иска се внимание ,търпение и внимание.Най -трудно беше смяната на едни елементи които са като опръстени с квадратно сечение и от материал нещо като пвс.Като ги напънеш да ги вкараш и се разтягат и остават широки.За жалост нямаше кой да снима.
      Вчера я сглобих , а днес я монтирах и протече
      Оказа се една голяма глупост -за пробата не бях монтирал кормилните накрайници откъм рейката,които се оказа ,че и ограничават хода .От едната страна откъм каманшета пръта се прибира много и не може да уплътни.Обаче това го разбрах след като я свалих повторно.
      Прецаках се заради неувереността си да сглобя всичко
      После я сглобих ,обезвъздуших и покарах и засега няма теч.
      Ще покарам и ще видим,не бързам да се радвам.
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на кормилна грейка Suzuki Grand Vitara

        Поздравления за труда!
        Явно някаква грешка е станала,защото опитах 4-пъти да го изпратя....Здраве да е! Ще чакаме да казваш резултати по-натам
        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на кормилна грейка Suzuki Grand Vitara

          Хубаво е ,че сте отделили темата,ама поправете заглавието.
          Пускам ви снимки на комплекта/това са свалените елементи /,надявах се ,че ще има водачи/втулки,по които се направлява/ ,но няма.
          При мен този откъм каманшета си беше с около 1 десета хлабина ,което ми се видя приемливо,но откъм семеринга хлабината беше 3 десети ,което е доста и си изработих водач от полиацетал.
          Съжалявам ,че не можах да направя снимки и описание на целия процес по -детайлно.
          Прикачени файлове
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на кормилна грейка Suzuki Grand Vitara

            Твоята е лява нали?
            Последно редактирано от kivv1973; 28-01-15, 22:50.

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на кормилна грейка Suzuki Grand Vitara

              След преглед на темата се сдобих с две витарови рейки обичам чупещите се части да имам резерва ето що карам десна витара рейките цялите барабар с накрайниците едната 35лв.другата 40лв. а доколкото чувам лява върви по 350-400 Сега се ослушвам за десни скорости знам ли може попадна на някой търговец да се не сети че камбаните само е разлика( помпата на съединителя ми е в дясно)и да ги отвлека на приемлива цена

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на кормилна грейка Suzuki Grand Vitara

                Вадя тема от арихва, за да я обновим

                Антоне, какъв е резултата след рециклирането след няколко години експоатация?
                Сподели и за изработените водачи какво представляват - струва ми се, че при мен това кеоот направлява гребена е разбито и той има хлабина спрямо корпуса. Съптветно и оттам е почнало да протича - целия гребен е омацан с масло, а би трябвало да е чист и сух, нали така?
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на кормилна грейка Suzuki Grand Vitara

                  Започната е през 14та, но още е актуална.
                  Good guys drive Land Rovers!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на кормилна грейка Suzuki Grand Vitara

                    Да чукам на дърво ,още държи .Нищо сложно няма Стояне , и лесно се демонтира ,вдъхвам ти кураж .
                    Водачите ги изработих от полиацетал ,подвид на полиамида ,поръчвам го от Бактрейд от Пловдив .
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на кормилна грейка Suzuki Grand Vitara

                      Лошото е, че в Евро07 вече нямат такива ремонтни комплекти.
                      Самият ремонтен комплект на Кортеко не фигурира на сайта им. Но излиза предлагане в разни руски сайтове. Дайте идея къде да го търся в България?

                      Антоне, втулките (водачите) просто втулки ли са или имат някакъв по-сложен профил от към пръта (гребена)?
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на кормилна грейка Suzuki Grand Vitara

                        По спомен най -обикновени ,даже аз си ги направих на нашия струг .То имаше и един болт за обиране на луфта .

                        И пак да помоля някой модератор да поправи заглавието ,излагаме се !
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X