Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател Чайка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Двигател Чайка

    Когато на Волга се сложи по тежък двигател - сменят се пружините . Поставят се от Латвия . На пръв поглед са еднакви(тела е по дебел) Иначе дължина , външен диаметър също като на Волга Газ 24. Предниците на Газ 24 и Латвия са еднакви.(разлика в пружините) С поздрав Борето

    Коментар


    • #17
      От: Двигател Чайка

      Имах предвид тези


      Имаше ги в доста морски клубове и по черноморието на времето...
      Да не би двигателя да е от такъв катер...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Двигател Чайка

        Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
        Когато на Волга се сложи по тежък двигател - сменят се пружините . Поставят се от Латвия . На пръв поглед са еднакви(тела е по дебел) Иначе дължина , външен диаметър също като на Волга Газ 24. Предниците на Газ 24 и Латвия са еднакви.(разлика в пружините) С поздрав Борето
        А спирачната система?
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #19
          От: Двигател Чайка

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          ..Да не би двигателя да е от такъв катер...
          На такъв, поне този който аз съм ровичкал, двг-то беше 8МЧСПУ, нямащ нищо общо с тук обсъжданият. Беше си оригинално вграден.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            От: Двигател Чайка

            За колегата VESKOV - Ние говорим за руски машини.Барабани , челюсти , тръбички, цилиндърчета - еднакви - Разликата м/у Газ 24 и РАФ(Латвия) .Латвията е с два сервоапарата от първите Москвич 412 ( сервото не е на помпата) А Волгата е с един по-голям който също не е на помпата. С поздрав Борето

            Коментар


            • #21
              От: Двигател Чайка

              Благодаря. Волгата с големия мотор, дето му викат ,,чайков" с различна ли система е?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #22
                От: Двигател Чайка

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                На такъв, поне този който аз съм ровичкал, двг-то беше 8МЧСПУ, нямащ нищо общо с тук обсъжданият. Беше си оригинално вграден.
                Май наистина бе така
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Двигател Чайка

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  На волгите е слаган комплект със скоростите . Тая серия е правена само за МВР и като машини в частни ръце са оцелели единици дори и в Русия .
                  В България такива е имало в най-секретните служби на МВР, "Външно наблюдение" и "Проследяване".
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #24
                    От: Двигател Чайка

                    Колегата ще направи голяма глупост ако този двигател не иде на някоя Чайка!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Двигател Чайка

                      Едва ли има Чайка със счупен, но Волга с такъв сигурно няма да се намери.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #26
                        От: Двигател Чайка

                        Колеги ако някои намери Чайка със счупен мотор на цена под тази на гарсониера в Люлин да свирка... просто това маи няма как да стане... мотора до колкото съм запознат маи не е кои знае каква екзотика за сметка на колата. Мечтая си за Чайка но просто няма как да затворя толкова пари в кола която реално няма да използвам... ако някои колега има чайка със строшен мотор за възстановяване съм готов да го предоставя безвъзмездно срещо договорката колата да не напуска БГ. и да мога да правя по някое кръгче до някои ресторант лятото. Но пак повтарям такава едва ли ще намеря. По скоро ще сгловя някоя Волга с него един ден.
                        0-

                        Коментар


                        • #27
                          От: Двигател Чайка

                          Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                          ....Колкото до масата на двигателя, не знам точно колко тежи но е ъчудващо лек за габаритите си, двама души го качихме и свалихме от падащ борд на бус качен на пале и с помощтта на складова количка без кои знае каква мъка.
                          Мина ми през главата да си монтирам нещо подобно на лодката. Мисля, че лесно може да се раздуха до 250тина коня.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #28
                            От: Двигател Чайка

                            Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                            За колегата VESKOV - Ние говорим за руски машини.Барабани , челюсти , тръбички, цилиндърчета - еднакви - Разликата м/у Газ 24 и РАФ(Латвия) .Латвията е с два сервоапарата от първите Москвич 412 ( сервото не е на помпата) А Волгата е с един по-голям който също не е на помпата. С поздрав Борето
                            Първите волги от серия 24 от 1970 някъде до 1980 бяха с газкова спирачна помпа и изнесен отпред от дясно зад фара серво усилвател . Моята беше 1971 от първите 10 внесени в България . Скъса ми се мембраната на сервото и го изолирах затапих маркуча който идва от колекторите и така докато сменя мембраната карах повече от година . Честно казано със без серво разлика в спирането няма много .
                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            В България такива е имало в най-секретните служби на МВР, "Външно наблюдение" и "Проследяване".
                            И в УБО там май са ги ползвали за пилотни коли . От приятел на който целия живот му е минал там в сервиза знам че тези волги са били много проблемни . Прегрявали са заради по малкия радиатор автоматика и деферинциала са били консуматив . Под задната седалка е имало оловна плоча около 300 кила за баланс в завоите при висока скорост а спирането си е било голямо приключение . То и серия 24 трудно спира от 130 нагоре а с 160 педала на спирачките е излишен аксесуар . Та колегата ако ще прави ГАЗ 24 задължително преден мост от 2410 или 3102 с дискове . Отзад също щото с това тежко купе и мощен двигател барабаните не издържат и едно спиране от по висока скорост прегряват моментално .
                            Последно редактирано от sek.1; 21-12-14, 05:35.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Двигател Чайка

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Мина ми през главата да си монтирам нещо подобно на лодката. Мисля, че лесно може да се раздуха до 250тина коня.
                              Май ще ти трябва и шлеп да си возиш горивото

                              И в УБО там май са ги ползвали за пилотни коли . От приятел на който целия живот му е минал там в сервиза знам че тези волги са били много проблемни . Прегрявали са заради по малкия радиатор автоматика и деферинциала са били консуматив . Под задната седалка е имало оловна плоча около 300 кила за баланс в завоите при висока скорост
                              В школата ни разправяха за случай при който в такава Волга бързаща да не изпусне "обекта" се блъска във валяк и го обръща. Волгата е имала известни повреди по предницата, но общо взето си е била на гумите. Пристигналите "КАТ"-аджии проявили силно любопитство да видят каква е аджеба тази кола, но "цивилните" изобщо не им дали да припарят до нея.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #30
                                От: Двигател Чайка

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                Май ще ти трябва и шлеп да си возиш горивото.....
                                Ти да не мислиш, че GM 4.3 който в момента е на нея харчи 3/100?
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X