Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ретро двигател

    Този двигател ми испадна случаено и много бих искал да го възстановя в оригиналния му вид в които заслужава да се съхрани подобна антика . интересува ме наи вече каква машина е задвижвал и как точно е изглеждал с всички неща понего на моя липсват капачките от двете страни на коляновия вал както ще си проличи от снимки по надолу . Знам че темата едвали е наи подходящата за този форум но не знам каде другаде бих могъл да попитам
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Ретро двигател

    Тва е голяма мания , продаваш ли го ?
    Дай още снимки.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #3
      До: Ретро двигател

      Ето още малко снимки .Друото което знам е че е 4 тактов бензинов и с водно охлаждане
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Ретро двигател

        Не мисля да го продавам просто искам да го окомплектовам и да си го съхраня за да не се забравя как са изглеждали нещата едно време

        Коментар


        • #5
          До: Ретро двигател

          Боже! Намери още едно, а?
          Това е парна машина. Универсална. По нашите земи се използваше за рязане на дърва. Една колца, по-малка от магарешка каручка. В единия край това чудо, с широк една педя ремък предаваше движението на другия край на каручката, а там на тръбен вал - циркуляр. Храни се със стърготините и по някоя цепеница. Като свърши работата се бутваше една ръчка, и движението се предаваше на колелата. Вървеше устойчиво с примерно 3 км/ч, а човекът - зад него. Държеше го, ама не го буташе. Управляваше се като триколките с варена царевица и велосипедно задвижване.
          Бая има да ровиш по библиотеките да му намериш снимки. Почни с фирмата, на него е отлято някво име.
          Последно редактирано от Стефан; 06-10-07, 22:01.

          Коментар


          • #6
            До: Ретро двигател

            Предполагам че ще се намерят статии и по чуждестранните саитове за подобни машини но имам проблем с езиците за това ще мие нужна помощ от по учените люде

            Коментар


            • #7
              До: Ретро двигател

              Едно време имахме помпа за водно напояване. Тя работеше с нещо подобно, но помня, че се палеше с газ за светене. Изтегляш една метална гилза, сипваш вътре малко и палиш с кибрита. Развърташ манивелата на маховика и бутваш гилзата на вътре. Почваше да пърпори като моторетка и беше с един цилиндър. Имаше и някакъв голям казан за водата.
              Само това са ми спомените щото съм бил 6 годишен

              ПП Това е същото като нашата помпа:
              http://www.dolin.estranky.cz/fotoalb.../original/8600

              Това май е вашия мотор:
              http://engines.web2001.cz/
              http://www.historie-zt.estranky.cz/f...y/motor-lorenz
              http://www.motorsamling.dk/nyengelsk/index.html

              Последно редактирано от Myyy; 06-10-07, 23:25.
              Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

              Коментар


              • #8
                До: Ретро двигател

                Бе, седя тука, правя се че мисля ... Стърлинг ще да е това.

                Коментар


                • #9
                  До: Ретро двигател

                  Такъв двигател съм виждал на въртележка със синджири, на селския панаир, когато бях малък.. Седях два часа и го гледах като омагьосан. А мустакатият циганин с бяла риза дето го рзвърташе и пускаше в движение, ми изглеждаше като Бог.
                  Абсолютно същия е . Помня го много добре.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ретро двигател

                    Хм. А това между повдигачите на клапаните свещ ли е?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ретро двигател

                      Свещ е , свещ. Бях забравил за термо-сифонното охлаждане ... Радвам се , че ми го припомнихте

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ретро двигател

                        Значи тоя мотор не е дървен, ми керосинов. На газ за горене.
                        Къде стои?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ретро двигател

                          Предполагам че е бензинов заради запалителната свещ но по него няма нито карбуратор нито магнет свалени са и точно от тези неща които липсват се интересувам ,наи вече за да знам какво да търса или да изработвам и да мога да го окомплектовам така че да изглежда и работи както си е бил в първоначалния си вид . Но също така ще ми е полезна и всякаква друга информация на тази тема и за тези двигатели също така и снимки

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ретро двигател

                            Погледни моите линкове и виж дали някой няма да свърши работа.
                            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ретро двигател

                              Опааа колега "МУУУ" снощи докато съм разглеждал ринковете ти явно съм спал защото днеска открих там същия като моя двигател само е друг цвят от снимката която има ми стана ясно какъв магнет и карбуратор трябва да търся но все още не знам как трябва да изглеждат капачките от двете страни на коляновия вал които също ми липсват.Просто няма снимка с подходящ изглед
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X