Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ретро двигател

    Ама разбирасе че има маховик даже два и стоят от двете страни на коляновия вал виждат се съвсем ясно на снимката от първия ми пост , просто още не съм ги монтирал понеже всички детаили които ми липсваха стоят зад тях и биха ми пречили при работата а нямам и гаиките които ги пристягат към коляновия вал . Точно тях ще ходя да правя утре маи само те ми останаха и ако станат утре ще започвам да сглобявам че вече нямам търпение да му чуя гласа. По въпроса какво ще задвижвам с него имам разни идеи за атракция самия факт че на толкова много години ми даде основание да го върна към работещите машини . Благодарение на тези древни двигатели сега можем да караме съвременните си мотоциклети . Този мотор е част от историята ни и не можех да го оставя да бъде претопен като ненужен боклук .
    Ето и няколко снимки от днешната ми работа
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #32
      До: Ретро двигател

      Вижда се, че си на приключване, но отдавна пазя едни картинки за теб с мисълта, че ще са ти полезни.Ето ги ..
      Прикачени файлове
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #33
        До: Ретро двигател

        Интересни машини са такъв като доица съм виждал и на живо имаш ли представа каде се намират

        Коментар


        • #34
          До: Ретро двигател

          В Германия се намират. В гаража на едно семейство занимаващи се само със стари мотоциклети.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #35
            До: Ретро двигател

            Пусти германци много техника имат запазена не можем ги стигна по този показател. С гаиките го закъсвам ще трябва да ги чакам до вторник а приположение че всичко друго ми е готово този срок ми си вижда огромен .

            Коментар


            • #36
              До: Ретро двигател

              С нетърпение чакам да се похвалиш с работещ ретро мотор. Редовно чета темата с надежда, че вече всичко е 6.
              ПП На един таван намерих стари запалителни свещи с доста голям диаметър. Ако някой се интересува мога да ги снимам.
              Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

              Коментар


              • #37
                До: Ретро двигател

                Свещи с голям диаметър има на доста стари фордове сиера таунус но тяхните са със конус след края на резбата а за моя мотор трябва да завършва с дифтунка ако имаш от тези за дифтунката бих взел няколко да имам резервни . Тук по софия тази свещ я гледат като голям камък и не мога да си намеря никаде . В момента не мога да измеря диаметъра на резбата но е видимо доста по голям от стандартните 16 мм. ето ти една снимка на моитар,по нея пише на рески катзкмi2угост2043-54 05-74. з нямам предстама какво точно означават тези числа или сакво от съвременните свещи ще е подходящо да се замени за този двигател

                Коментар


                • #38
                  До: Ретро двигател

                  Тези моите също са антични. На едната мернах надпис Бош
                  Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Ретро двигател





                    от този сайт май е нещо като борса за такива старини
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #40
                      До: Ретро двигател

                      Виждал съм подобни двигатели да въртят виенско колело преди нмого години.Тип чайник ако не се лъжа.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Ретро двигател

                        Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                        Свещи с голям диаметър има на доста стари фордове сиера таунус но тяхните са със конус след края на резбата а за моя мотор трябва да завършва с дифтунка ако имаш от тези за дифтунката бих взел няколко да имам резервни . Тук по софия тази свещ я гледат като голям камък и не мога да си намеря никаде . В момента не мога да измеря диаметъра на резбата но е видимо доста по голям от стандартните 16 мм. ето ти една снимка на моитар,по нея пише на рески катзкмi2угост2043-54 05-74. з нямам предстама какво точно означават тези числа или сакво от съвременните свещи ще е подходящо да се замени за този двигател
                        Стандарните свещи не са 16 а 14Х1,25
                        На теб ти трябва 18мм. Освен по фордовете има и на ГАЗ69 победа и пусковите двигатели на някои стари съветски трактори.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #42
                          До: Ретро двигател

                          Точно нака прав си 14*1.25 e резбата на наи често срещаните свещи объркал съм се тука в последно време в главата ми стана страшна каша с тези резби цолови милиметрови стъпки и размери много често ми се налагаше да ги мисля нещата и съм се объркал неволно за което се извинянам . Като гледам чехите какъв готин саит за подобни антики си имат направо ме хващат лудите а знам че в България такива неща се намират само на вторични суровини или по циганския битак и притова много рядко , човек ако следи логиката ще си каже че сме страна много богата на антики а пък истината е коренно различна . Дано това се промени преди да е станало твърде късно . Утре следобяд да стискате палци стругара да ми е направил всичко точно както съм го поръчал че да мога да почна да зглобявам привечер .

                          Коментар


                          • #43
                            До: Ретро двигател

                            На кратко да ви разкажа как протече днешния следобяд . Oтидох до стругара да си взема нещащта и неочаквано тои надмина очакванията ми справил се е отлично всичките гаики са станали точно както трябва Щастлив се отправих към работилницата и започнах да зглобявам ,пътем купих масло, кабел за свеща и бензин .
                            При зглобяването не срещнах никакви трудности както се очакваше всичко е отработено многократно при почистването и напасването на капачките магнета и др . И така се стигна до момента за наливане на бензин и първи опити за палене . В голямата еуфория съм забравил че за да запали ще трябва да го развъртя с нещо пробвах се да въртя маховиците с ръка но явно не можех да постигна необходимата начална скорост за стартиране , тогава ми хрумна да сложа влощка 32 и със една манивела за гедоре да го развъртя .Постигнатия ефект не беше съвсем лош мотора прогръмна подскочи опита се да ми строши ръката с манивелата разви си гаиката на единия маховик и угасна . Последва втори опит слет околу 30 мин. почивка стегнах пак гаиката и започнах да развъртам пак мотора припука потскчи този път много по яко от предишния път залитна от кофата за сладоред на която стоеше и се строполи на земята. Слава богу срещна по пътя си към земята един рафт и компресора за въздух те някак омекотиха падането му и не можа да се счупи нищо . След този инцидент реших да сменя тактиката и така направих лявата гаика на баионт и една манивела за нея така че когато мотора се развърти сам просто да избута манивелата сам без да ме бие по ръцете .Не можах да я пробвам понеже се налагаше да напръвя няколко заварки по нея , а стана твърде късно да се вдига шум .Вижда се на снимките до къде съм стигнал с нея , утре ще ида да купя и една греда от която да направя стоика за мотора която да е по стабилна от кофата за сладолед на която се намира в момента .

                            Коментар


                            • #44
                              До: Ретро двигател

                              Ето и няколку снимки.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #45
                                До: Ретро двигател

                                Днеска след като направих новата суперстабилна стоика на мотора и новата вече по безопасна манивела за палене и монтирах шишето с бензин развъртях манивелата няколко оборота и чудото стана . МОТОРА ЗАПАЛИ и работи относително стабилно , e има нужда от по прецизна регулировка на карбуратора и на магнета но това ще стане по нататък като се пооправи времето и го изнесем на площатката кадето да мога да си форсирам на воля без всички комшии да ми тропат на вратата и да се оплакват че вдигам много шум и е станало страшна смрад у входа .
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X