Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ретро двигател

    Така кажи, че искаш снимки. Ето какво даде чичко Гугъл:
    http://images.google.com/images?hl=b...B8%D1%8F&gbv=2
    http://www.google.com/search?hl=bg&q...0%BD%D0%B5&lr=


    А тук има една много интересна страничка. Идете на стационарни двигатели, Лоренц. Има клипче как се пали и работи един такъв. Напълни ми душата.
    http://engines.rustyiron.com/
    Това клипче също е много добро:
    http://www.youtube.com/watch?v=Wn2I1J1x92Y
    Последно редактирано от Myyy; 07-10-07, 23:59.
    Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

    Коментар


    • #17
      До: Ретро двигател

      Благодаря на всички за неоценимата помощ още искам да споделя че от всички линкове които ми дадохте събрах необходимата ми информация за този тип двигатели . Вчера започнах реставрацията на мотора с капитално разглобяване и пароструика на всички детаили , намерих също карбуратор и магнет които ми бяха необходими за да започна работа . За монтирането на магнета към блока на двигателя и по точно за да взема движението от коляновия вал ще ми е необходима една зъбчатка която липсва , та молбата ми е следната ако някои знае как да изчислим и да направим чертеж на това липсващо зъбно колело с наклонени зъби или познава човек които може да се справи с изработката му без чертеж нека ми пише благодаря предварително

      Коментар


      • #18
        До: Ретро двигател

        Имам човека, но е в Плевен. Ще иска да гледа и да мери по самия механизъм. Ако решиш нещо пиши едно съобщение.
        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

        Коментар


        • #19
          До: Ретро двигател

          Колега МУУУ много ти благодаря за съдеиствието . намерих човека които ще изработи необходимата ми зъбчатка и съм я поръчал междувременно докато чакам да стане готова се заех с почистване о старата боя и ремонт на главата

          Коментар


          • #20
            До: Ретро двигател

            Ето и няколко снимки за да се види как протича реставрацията и в случаи че ви е любопитно да видите какво има вътре . Нямам търпевие да го видя как заработва а като си помисля че ще трябва да чакам поне още две седмици да стане готова зъбчатката за магнета лошо ми стова ,Междувременно да попитам ако някои се сеща за някакъв по подходящ магнет които бих могъл да изсползвам нека драсне някои ред на този не му харесвам това че е руски и нее много подходящ за куплеране на чешки двигател , само в сверата на мечтите си представям да намеря оригинален но надеждата остава до последно
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #21
              До: Ретро двигател

              Добре си го почнал, но трябва да се прецени много точно предавката към магнета щом не е оригинален. Сегментите са запекли гледам, но ми се вижда и задрало бутало.
              Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

              Коментар


              • #22
                До: Ретро двигател

                Имам малък проблем с буталото но работя по този въпрос , това всъщност е можеби ще е наи дребната ми спънка преди окончателното зглобяване .По голям проблем ми е времето . Трябва да чакам да ми направат привода за магнета защото съм дал на маистора коляновия вал и блока а те са ми нужни за да мога да сваля размерите им и да направя чертежи на капачките които също липсват от двете страни на коляновия вал, а посля пак ще трябва да чакм да направят и тях , после пък гаики с нестандартна резба . Ще се проточи работата доста повече от колкото предполагах но кво да се прави търпение му е маикта Наи важното е че ще стане.

                Коментар


                • #23
                  До: Ретро двигател

                  Малко трудно се ориентирам в твоя двигател, кое какво е.Видях руския магнет, но ти търсиш истинския ..
                  ако качиш снимка ще мога да внимавам и аз когато ровя из някои стари предприятия, мазета, гаражи и т.н.
                  не ми е съвсем ясен и принципа на твоя двигател /термо -сифонно охлаждане ?/
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ретро двигател

                    Един от основните ми проблеми с него е точно липсата на снимки и невъзможността да намеря такива един приятел писа имеил до хората в един от чешките саитове с молба за по подробно описание и снимки но без реуълтат нямаме отговор още . Искаше ми се да го видя от всичките страни приди да се захвана с изработката на другите липсващи ми детаили но се оказа за голямо мое съжаление че не е възможно поне за мен поради езиковата бариера и моля съмишлениците от този форум да помагат кои с каквото може

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ретро двигател

                      Да продължим с темата по моите ремонти , наи накрая приключих с мъчителните часове на чертане и измисляне кое как точно трябва да стане и магнета за този мотор е готов няма да се спирам на това какви спънки съм имал в процеса на работата понеже за мен е наи важно какво ще се получи наи на края . Искам да изскажа специални благодарности ва Васко човека които ми направи зъбното колело за магнета без неговата неоценима помощ нямаше да съм стигнал до никъде . И така магнета е на лице главата е готова паснах клапаните направих нови болтчета на кобилиците и фланци за карбуратора и ауспуха свалих старата боя от влока и ми остана да направя капачки за двете страни на коляновия вал но това ще стане утре отанаха само те и мисля да сглобявам че вече нямам търпение да чуя гласа на това съоръжение очакваите в наи скоро време снимки за сглобения мотор и естествено клип как работи . Ето и няколко снимки в процес на работата за да се види кое как изглежда вече .За пояснение ще спомена че капачките са за от двете страни на коляновия вал а на тези снимки блока си е още с боята
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #26
                        До: Ретро двигател

                        Ще е чудесно да му намериш оригинален карбуратор и магнето, ама ми се струва малко вероятно
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ретро двигател

                          Аз не съм изменил апсолютно нищо по блока и по главата така че ако някои ден се намери оригинален чарк просто свалям излаботения от мен и слагам орегиналния

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ретро двигател

                            А какво смяташ да задвижваш с него?
                            И може Бай Янко да ти направи едни сегменти
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ретро двигател

                              На тая моторетка дали не и се полага и маховик все пак?
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ретро двигател

                                Разбира се че и се полага - просто колегата явно не го е монтирал още.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X