Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 на Мазда B2500

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4х4 на Мазда B2500

    Здравейте, след дълго търсене най-накрая си намерих мечтаният автомобил. Една хубава швейцарка - В2500 / 2001г. Вече се труди неуморно и "изкарва" парички. Утре ще и сложа и подходящ за целта хардтоп. Тъй като книжката с която дойде е на италиански, не ми стана ясно как точно е правилно да се използва 4Х4 на маздата и как точно сработва RFW LOCK и защо когато върна на 2L, RFW LOCK трябва да се изключва ръчно? Дали е противопоказно ако не изключа блокажа и го използвам в кал, сняг, лед при движение на 2L? Простете за невежеството на до сега имам опит само със Самурай, Териос и Ц-РВ. Освен това смятам да и сложа хъбове и в тази връзка да ме посъветвате за марка и модел?

  • #2
    От: 4х4 на Мазда B2500

    линк
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: 4х4 на Мазда B2500

      С тия линкове трудно ще го разбереш!Винаги когато преминеш от 4 на 2wd и ще караш по асфалт примерно е препоръчително да изключиш, с копчето RFW LOCK така че да изгасне индикацията на таблото.Това означава,че са освободени предните колела от диференциала посредством вакум, това няма общо с изключване на предното предаване от лоста на раздатката!Нищо няма да се случи и , ако не изключиш RFW LOCK, по-важна е раздатката!Ако терена по който караш изисква включване и изключване на предния мост е по-добре RFW LOCK да е включен,защото можеш да включваш и изключваш предното в движение без да спираш разбира се с ниска скорост и в никакъв случай бавните 4L,за тях спираш задължително!
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: 4х4 на Мазда B2500

        Мрерси за инфото колега. Значи RFW LOCK не означава блокаж на заден диф. а зацепени предни полоуоски. То тогава има ли смисъл от слагане на хъбовъ? Как мислиш?

        Коментар


        • #5
          От: 4х4 на Мазда B2500

          Няма никакъв смисъл,това за мен е най-доброто зацепване,нито слизам да въртя хъбове,нито давам назад след всяко преминаване от двойно на задно!Маздата ми беше така,сега и Мицубишито ми е с вакум, а съм карал и ръчни и с автомати!
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #6
            От: 4х4 на Мазда B2500

            поради каква причина може да не зацепва предното въпреки, че светва RFW LOCK при 4h

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X