Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

    Първоначално публикуван от CarTest
    Веси Кирова има ограничение на движенията причинени от автоимунно заболяване. Засягат се стави и след време мускули.
    Кольо по-долу е написал как изглеждат нещата.
    Веси има дете момче, в първи клас.
    Ходиха с Кольо в Плевен за консултация и лекарите са казали, че трябва да смени става.
    Ясно е, че нямат и пукната пара за въпросната операция и става.
    "Сметката" е нещо от порадъка на 3 000 лева, подробностите са по-долу.
    Стартираме дарителска акция в нейна полза. На 5.01.15 трябва да потвърди операцията, която ще е на 12.01.15.

    Още обяснения от Кольо (със съкращения)
    Първоначално публикуван от Кольо
    Може някой да не знае, затова държа да кажа, че Веси е жената в живота ми, та да не стане нещо недоразумение.

    Та така:
    Веси е била супер подвижен човек. Тренирала е спортни танци, и е избрана от треньорите си за да продължи с акробатичен рок.

    На 14 години са открити първите симптоми на заболяването. Поставена е диагноза "болест на Стил", която е сравнително рядка, в България има случаи които се броят на пръстите на двете ръце. Изразява се във възпаление на меките тъкани около ставата, и в последствие разрушаване на самата става.

    С годините болестта е прогресирала, и през 1996 година тя вече е била в инвалидна количка. Ходила е на прегледи в ИСУЛ, Клиниката в Горна Баня, Пирогов, и навсякъде са били категорични, че няма да може да се изправи докато не се сменят 4 стави-две коленни, и две тазобедрени(горни шарнири), докато Веси не попада под погледа на д-р(сега доцент) Росманов, който прави 6 операции за отпускане на мускули и сухожилия. След интервенцията Веси започва малко по малко да върви, и сега е във възможност да се придвижва самостоятелно на кратки разстояния. За по-дълги разходки тя разчита на патерици, но и инвалидната количка е винаги под ръка.
    Искам да подчертая, че Веси, е изключително борбен характер. Въпреки силно ограничения обем на движения(ръцете не се свиват в лактите достатъчно за да стигне с пръст устата си, врата не се извива достатъчно за да види какво става настрани, не може да се завърти и от гръбнака)-Веси успешнокара кола. Вярно-все автоматици, защото не може да превключва скоростите с ръка, и не може да натиска съединителя, но има навъртяни над 100 000 километра с три коли. Лирично отклонение-първото МПС което се е научила да кара е "Шкода Европа"-та на баща и. После е имала и приключения с ЧЗ 350, но е друга тема.

    Отделно от това тя е била общински съветник, и като такава е претърпяла натиск от бившия кмет на Каспичан за да подкрепи някаква корупционна сделка за продажба на земи около мадарския конник, но тя е отказала, знаейки, че това не е реална сделка, а е просто корупция на кмета и околните му.
    Това го казвам за да разберете характера на Веси. Въпреки несгодите в живота-тя не се е предала, и да легне на легло и да чака на милостинята на държавата, а се бори с всички сила за да бъде участник в живота.
    В момента работи в Център за социална рехабилитация и интеграция в гр. Каспичан, оказва помощна хора с подобни на нейната съдби, и е активна в живота.

    Наскоро откри, че лявата тазобедрена става не е съвсем в ред, и след рентгенова снимка(носихме я на плака, а не както вече е масова практика-на диск, но толкова са възможностите на МБАЛ-Нови Пазар") доц. Росманов каза, че след като преди 15 години са спасили ставата, вече е време да я сменят. Веси е благодарна, че е изкарала тези години със своята си става, и е примирена, че все пак трябва да се смени.

    От нужните пари за операцията НЗОК поема 1800 лева, но са нужни още около 3000.

    Ще и бъде поставена хибридна протеза. Към едната кост се захваща с винтове, или каквото е там, не съм много вещ, а към другата с костен цимент.
    Била по-евтиния вариант, и май издържала повече, а и няма възможност за друга, поради по-големия процент на загубена костна плътност.

    Просто понеже Веси вярва безкрайно на лекаря-аз не подлагам на съмнение нейното(то и на лекаря) мнение.
    Затова и споделям тук, с ясното съзнание, че не лъжа, и не заблуждавам.
    Допълнение от мен (Ясен): изобщо не е задължително да се смени само една от ставите. Ясно е, че проблемите им са еднакви и е малко вероятно да се повредят за много различно време.

    Банкова сметка ще имаме когато Кольо я даде, това трябва да стане утре.
    Дотогава - моят пейпал fraxinus.excelsior@gmail.com, задължително пишете че е за Веси Кирова.

    Изпращане на пари през Еконт (на CarTest, който е поел ангажимент да предаде парите на ръка):
    Ямбол
    Офис "Трите вятъра"
    Румен Данаилов
    тел. нула888 три четири 82 три четири

    Банкова сметка

    BG70UBBS80024023654640
    BIC:UBBS BGSF
    Обединена българска банка.
    Веселка Кирова Маринова.
    Последно редактирано от Ясен; 19-12-14, 23:39. Причина: банкова сметка

  • #2
    От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

    Малка сума,но от сърце,ще предам директно на Кольо (Брат ми е,все пак).
    Нищо не мога,и нищо не знам...

    Коментар


    • #3
      От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

      Аз ще пратя по Меха, че в събота ще идва във Варна.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

        "Трите вятъра" ми звучи добре и се поразходих до ЕКОНТ

        Коментар


        • #5
          От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

          Допълнение от мен (Ясен): изобщо не е задължително да се смени само една от ставите. Ясно е, че проблемите им са еднакви и е малко вероятно да се повредят за много различно време.
          С две думи 3000-те хиляди, необходими за тази операция, не трябва да са горната граница на тази акция.
          Коле, чакам сметката, че ми е по удобно, ако не отивам до Еконт.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #6
            От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

            Когато Веси каже сметката-без бавене ще я сложа тук.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

              Веси, няма да те оставим мила, с теб са много хора да знаеш и с Кольо....и аз се включвам.
              Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

              Коментар


              • #8
                От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Аз ще пратя по Меха, че в събота ще идва във Варна.
                Днес ще мина през гаража ти, за да предадеш и от мое име. Слагай джезвето!
                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                Стефан Арзатов

                Коментар


                • #9
                  От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                  Пратих ... Румен на "трите вятъра".
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                    BG70UBBS80024023654640

                    BIC:UBBS BGSF
                    Обединена българска банка.
                    Веселка Кирова Маринова.

                    Благодаря ви от сърце, няма да пропадне България, няма...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                      От мен малко но от сърце на сметката. Ще дойде в понеделник.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                        Дано съм уцелил paypal-ла.
                        Не съм много в час, не ми се е налагало да ползвам често...
                        Коле, да сте ни живи и здрави, ударете една наздравица за нас.
                        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                          Дано всичко мине добре
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                            Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                            Дано съм уцелил paypal-ла.
                            Уцелил си.
                            Парите са прехвърлени на сметката на Веси
                            както и онези 200лв които бяха пратени на моята банкова сметка преди Веси да даде нейната

                            Коментар


                            • #15
                              От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                              Пейпалнах скромна сума.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X