Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

    Нива 1.7 i включва вентилаторите на 99 градуса и ги изключва на 82-83. Ако колата е наред няма прегряване, при всякакво натоварване!
    В задръстване тези вентилатори работят почти постоянно. Единственият проблем от това е шума! Просто е невероятен!

    Коментар


    • #47
      От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

      Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
      В задръстване тези вентилатори работят почти постоянно.
      Ей това вече е признак на някакъв проблем. Охлаждането на Нива е преоразмерено и в задръстване няма какво да прави повече от 1/4 от времето включено.

      Коментар


      • #48
        От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

        Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
        Ако някой е слагал механична перка на ремъчната шайба на помпата да каже какъв е ефекта.Колата се кара в града( Варненци знаят за какво става дума) и по пресечен терен на бавни и няма начин да не загрява.Просто търся някакъв начин да работи на по ниска температура като на извън градско .
        Сложих такава веднага след като уреда на таблото ми беше грешно заводски разграфен и 1 месец си биех главата що загрява.Накрая светнах с лазерен термометър и загрях.Та относно перката,след това включваше вентилаторите много рядко с много зор .Карам я предимно в гората.За три години я има 3-4 пъти.Проблем се яви преди две седмици,излизахме от едно дере(7човека в нея) и стигна над 110.Не чух вентилаторите да включат,оказа се клемата преди самите вентове ,там събира кал и не прави контакт.Изолирах я.Та аз лично съм супер доволен от тая перка.Въздухозаборник също трябва,всъщност без него малко е безмислено.

        Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #49
          От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

          Тая перка на водната помпа през зимата прави чудеса - и с парното, и с разхода. Впрочем и през лятото пие около половин литър.

          На старите коли са я слагали от немай къде, а не защото е добро решение.

          Коментар


          • #50
            От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

            Възможно е и е логично,аз обаче за гората съм доволен,спрях да гледам плахо таблото при всеки зор,а и +- 1 л там не ме бърка.За града обаче по дефолт нивата не е най-разумния автомобил.

            Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #51
              От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

              При мене на Фронтиерата не оказва влияние нито на парното ,нито на разхода.Миналата зима карах със стругованата за проба имам и друга с "лабаво "виско ,обикновенно с нея карам зимата ,но след пробата не намирам разлика !Допълнителната е за черни дни и не ми е излишна.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X