Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Питане за охлаждане?

    Ето тук
    колегата е обяснил как работи охлаждането на Нивата. Вентилаторите се включват от контролера. И схема има.

    Коментар


    • #32
      От: До: Питане за охлаждане?

      Здравейте .Какво ще ме посъветвате да направя за избягване на прегряванията в задръстванията.Да сложа перка на шайбата на помпата или принудително пускане на вентилаторите.Разгледах схемата за принудителното включване на вентилаторите но си мисля дали ще се получи ако се свързват двата кабела на датчика с ключе.Това съм го правил на Пежо 405 дизел но там няма компютър.И другият ми въпрос е ако се пуска само единият вентилатор постоянно дали ще работи двигателя на по ниска температура но да не се преохлажда?

      Коментар


      • #33
        От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

        Я си оправи колата и не прави "подобрения" преди да си разбрал какъв е проблемът.

        На инжекционната Нива с електрически перки компютърът ги включва когато водата стигне 105 градуса. Това не е прегряване.

        Коментар


        • #34
          От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

          Нямам проблеми с колата но ми се иска в жегите по трудни терени и задръстванията в града да включвам по рано вентилаторите и по скоро принудителното включване ще е като резервен вариант ако откаже датчик .

          Коментар


          • #35
            От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

            Ако този датчик откаже вентилаторите ще са ти последна грижа.

            Коментар


            • #36
              От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

              Резистор там не върши ли работа,да лъже датчика и да ги включва по рано?

              Студен термостат също би помогнал ма за Нива знам едно - бягай по нея.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

                Перките ги включва компютърът по датчика с който пасе и двигателя. С кабелче и диагностика от руските форуми можеш да го накараш да ги включва на каквато си искаш температура. Но няма смисъл, заводската настройка си е добра, освен ако не смениш и термостата.

                А ако сложиш резистор ще има и други интересни резултати, освен за перките. На студено например посмъртно няма да пали. И грешки ще събира.

                Коментар


                • #38
                  От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Я си оправи колата и не прави "подобрения" преди да си разбрал какъв е проблемът.

                  На инжекционната Нива с електрически перки компютърът ги включва когато водата стигне 105 градуса. Това не е прегряване.
                  Не е прегряване , но е подминал горната граница на оптималната работна температура. А в условията на задръстване или труден терен , прегряването е съвсем близо. Като се има предвид , че в задръстване околният въздух е с висока температура , вентилаторите въртят един и същи въздух , радиатора и двигателя са в един отсек , това което иска да направи е съвсем разумно. Примерно може да ползва подобен регулатор с който да избира температурата на включване на перките.



                  Другия вариант е да ползва лятото друга охлаждаща течност.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #39
                    От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Перките ги включва компютърът по датчика с който пасе и двигателя. С кабелче и диагностика от руските форуми можеш да го накараш да ги включва на каквато си искаш температура. Но няма смисъл, заводската настройка си е добра, освен ако не смениш и термостата.

                    А ако сложиш резистор ще има и други интересни резултати, освен за перките. На студено например посмъртно няма да пали. И грешки ще събира.

                    Гледай сега логика и сравнение между Нива и С класа,дръж се,почвам.

                    М104 редовия пестак на Мерцедес работи на 96 градуса термостат за разлика от малкия и средния осмак.Ясно ми е защо и какво са мислили,изгарянето,охлаждането,разхода.......ма си работи без да мрънка и с 92 градусов термостат и излъган датчик който включва парките на 4-6 градуса по-ниска температура,в комплект с ново виско което стои почти постоянно залепено над 94 градуса колицата си върви над десетина години без да помирисва нищо над 92-3 градуса ако не я натискам като крадена.

                    105 градуса добре са го мислили ма аз като българче тая Нива бих я скопил със студен термостат и датчик който да включва тия перки на по-ниска температура или направо бих монтирал електрическа перка за допълнително охлаждане като на Иракско Хьмви и първата война у залива.

                    Майтап ма 105 градуса и на мен поне ми се изправя и малкото коса която още имам,за някой може да е нормално ма за мен не е.С маслен радиатор ли ще я мъча,с по-голям воден радиатор ли,перка ли ше и слагам.......баш си е прав човека според мен,това заводското 105 не е нормално па ако ше у 3 завода да са го мислили,толкова е нормално колко на мойта 96те градуса.

                    Аз и за Нива прописах,драсни някъде баси
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

                      На Бенц не знам как е ама руския туч няма никакъв проблем със 105 градуса. Познай откъде знам.

                      Впрочем той сигурно и на 150 няма да има ако намериш комбинация от маркучи и антифриз дето да ги издържат.

                      Просто няма какво да му се повреди преди около 200 ако го опазиш от кипване.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

                        На 105 включва втора или трета скорост на перките,на 110 ти спира климатика,на 115........ма няма значение,той може да няма проблеми ма аз имам,стрелката е така стои майната си и не ми харесва при положение,че един термостат е 4 кутии цигари,а скапан резистор е няма и долър.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

                          А виж, да се направят перките на Нива двускоростни има много смисъл. Хем са две и е лесно.

                          Хем температурата по-малко се клати, хем не фучи като нова разработка руски пътнически самолет, хем почти никога не съм я виждал да включи втора скорост ако има първа.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

                            На 105 градуса работят повечето немсски машини.Ладата бих я склопил към 85,има всеки си знае ,но материалите при руски мотор,немски или какъвто и да било друг са от небето до земята!Въпреки това на Фронтерата бензин съм сложил отпред ,пред радиатора един японски вентилатор е така и аз за във гората ,не съм го включвал освен за проба ,иначе оригиналната перка е с махнато на струг виско ,вие и си охлажда перфектно даже и в най-мъртвешките жеги,стрелката е закована където и е мястото, с промита водна риза,нови радиатори,водна помпа.Допълнителната перка много добре издухва боклуци от каране във висока трева,установих го случайно.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

                              Ако някой е слагал механична перка на ремъчната шайба на помпата да каже какъв е ефекта.Колата се кара в града( Варненци знаят за какво става дума) и по пресечен терен на бавни и няма начин да не загрява.Просто търся някакъв начин да работи на по ниска температура като на извън градско .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Вентилатори за охлаждането - ЛАДА НИВА 21214

                                Тя НАРОЧНО е направена в града да работи на по-висока температура.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X