Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем заден диференциал Тойота J90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем заден диференциал Тойота J90

    Блокира ми задния диференциал, на таблото лампата не свети но при завиване усещам, че е зацепен постоянно,някой ако е имал такъв казус моля за съвет.

  • #2
    От: Проблем заден диференциал Тойота J90

    Ами вдигни едната задна гума, освободи от скорост и пробвай да я въртиш. Това за да се увериш че наистина това е проблема. Ако е това проблема, пробвай да включиш и изключиш блокажа на няколко пъти да видиш дали няма да се оправи. Наври се под колата и слушай електромотора работи ли докато някой горе включва и изкючва блокажа. И ако работи как работи, със зор в някоя посока или не. Иначе самия електормотор можеш да го свалиш сравнително лесно и да го разгледаш ама преди да стигнеш до там виж всичко друго. И не карай така ако го има проблема.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем заден диференциал Тойота J90

      С електро блокаж ли е? Ако да, помъчи се с няколкократно включване и изключване да раздвижиш детайлите. Виж тук дали ще намериш твоя.
      Провери хлабината в лагерите на пиньона, за да не се окаже нещо друго. Ето ти схема на задния диф на 90 ТЛК.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Проблем заден диференциал Тойота J90

        Пробвах многократно с включване и изключване но нищо,наложи се да се прибера така 80км.Друго което ми направи впечатление е, че сега като включа блокажа
        лампата на таблото не свети постоянно а мига и свети и лампата на ABS, не съм много сигурен за лампите, но на ABS мисля, че не светеше преди а на блокажа светеше постоянно, ползвал съм го отдавна и не помня

        Коментар


        • #5
          От: Проблем заден диференциал Тойота J90

          ABS-а свети при включен заден блокаж, така индикира че е спрян.

          Освен да се навираш, да гледаш жиците и да слушаш работи ли моторчето друго не остана.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем заден диференциал Тойота J90

            Трябва да свалиш моторчето от блокажа и да се опиташ да раздвижиш механизма. В сервиз не би трябвало да откажат. Не бива да караш така, защото на асфалт натоварването в завой е твърде голямо.
            LZ1AIV

            Коментар


            • #7
              От: Проблем заден диференциал Тойота J90

              Първоначално публикуван от ndonchev Преглед на мнение
              Блокира ми задния диференциал, на таблото лампата не свети но при завиване усещам, че е зацепен постоянно,някой ако е имал такъв казус моля за съвет.
              Проблем в актуатора.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем заден диференциал Тойота J90

                Първоначално публикуван от don_73 Преглед на мнение
                Проблем в актуатора.
                Как на наш език да преведем actuator?
                LZ1AIV

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем заден диференциал Тойота J90

                  Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                  Как на наш език да преведем actuator?
                  задвижващо устройство

                  Проблема е ,че на наш език няма как да си го поръча от E-bay например.

                  Ето и номер на toyota: 41450-35030
                  Последно редактирано от don_73; 16-12-14, 17:02.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем заден диференциал Тойота J90

                    Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                    Как на наш език да преведем actuator?
                    Бе, може и активатор. Може и задвижка. Може и онуй дето включва и изключва.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем заден диференциал Тойота J90

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Бе, може и активатор. Може и задвижка. Може и онуй дето включва и изключва.
                      Точно тук се оказа проблема, след като се махна капачката се видя, при включване и изключване хода е много малък и не може да изключи.Вдигнах едната задна гума и при положение изключен блокаж,при завъртане напред назад на гумата в един момент освободи.Другата седмица ще се гледа обстойно дали има по сериозен проблем в диференциала.

                      Благодаря на всички за мненията.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем заден диференциал Тойота J90

                        Здрасти ndonchev!Само да добавя, че моторчето не включва директно блокажа а навива пружина и тази пружина чака момента в който ъгловите скорости на двете полуоски се изравнят за да зацепи муфата.В обратната посока е същото, т.е. вътре са две пружини-по една за двете посоки.Това създава впечатление за къс ход.А моторчето си има крайни изключватели които го изключват за да не пренатегне някоя от тези пружини.На гърба на пластмасовото колело има токопроводими писти и в комбинация с контактните пластини на дъното на отливката работят като крайни изключватели.Ако ти трябва информация за центроването на цялата система, пиши!Успех!
                        Прикачени файлове
                        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем заден диференциал Тойота J90

                          Здрасти ndonchev!Реших да добавя още малко.При откачено от дифа моторче, но със закопчан все още кабел, ако някой натисне бутона за заключване на дифа, зъбното колело на моторчето е редно да се завърти по часовника.При което лампата на таблото ще остане да мига, докато не се премести с помощта на плоска отвертка и назъбената рейка на вилицата за муфата докрай наляво и датчика отчете заключено. Това е и положението за монтаж на моторчето обратно в дифа.Самото то след ремонт или почистване, смазване и т.н. следва да бъде сглобено по начина показан на снимките-т.е. в заключено положение.Като накрая като се монтира зъбното колелце, процепите му трябва да съвпадат с малкото зъбче(на около 12.30ч) на капачката отляво на реброто за усилване намиращо се на 13.00ч.Мойте снимки са малко наклонени наляво, тъй че зъбчето изглежда на около 12.00ч.И ако капачката ти е разядена, това малко зъбче може и да липсва, но следвай тази центровка.Ако зъбната рейка се движи лесно между заключено и отключено положение, проблема е най-вероятно в моторчето.Отгоре на корпуса на дифа до датчика за контролната лампа има тапа и под нея пружина и съчма за фиксиране на положенията на зъбната рейка, но не съм имал случай досега да е влязла вода оттам.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:040220131480.jpg
Прегледи:3
Размер:105.4 КБ
ID:5629730Натиснете снимката за да я уголемите

Име:040220131479.jpg
Прегледи:3
Размер:110.9 КБ
ID:5629731Натиснете снимката за да я уголемите

Име:040220131478.jpg
Прегледи:3
Размер:112.3 КБ
ID:5629732Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RrDiff_4_Locked.jpg
Прегледи:2
Размер:144.9 КБ
ID:5629733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RrDiff_5_Unlocked.jpg
Прегледи:2
Размер:169.3 КБ
ID:5629734
                          Последно редактирано от metotem; 19-12-14, 04:42. Причина: граматика
                          1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем заден диференциал Тойота J90

                            Здравейте колеги, сбъсках се и аз с подобен проблем. Не ми включваше блукажа и го разглобих. Когато го разглобих на моторчето бяха се отлепили

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем заден диференциал Тойота J90

                              Здравейте колеги, сбъсках се и аз с подобен проблем. Не ми включваше блукажа и го разглобих. Когато го разглобих на моторчето бяха се отлепили магнитчетата и ги залепих с (лепило БИЗОН) моторчето тръгна и от там почнаха мъките сглобяване/разглобяване. Когато го зглобя завърта малко и спира а когато мана капачето и включа завърта на 180° и спира когато изключа завърта няколко пъти в другата посока на пресекулки и спира

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X