Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 69 Висок разход на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

    Сигурен ли си, че всичко друго по двигателя е близо до номиналните стойности? Каква компресия има, какво предварение си дал на запалването, с какви свещи го експлоатираш и други подобни "дреболии".
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

      Еднокамерен / двукамерен - няма никакво значение за разхода на газ. На този двигател няма никаква, ама абсолютно никаква причина да пускаш газ от бронзовия винт.

      Основният проблем, който може да докара преразход на газ при тези машини е разположението на въздухозаборника и на изпарителя. Двете неща трябва да са близо едно до друго, далеч от охладителната перка и далеч от отвори в коша и капака, през които да влиза вятър.

      Коментар


      • #18
        От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

        Винаги е работил най добре със аванс колкото може и от където може като го намаля двигателя става много тих и не може да върви ама грам свещи руски уфа. Вече се чудя дали не ме мъчат токовете а не изпарители и карбуратори.

        Коментар


        • #19
          От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Еднокамерен / двукамерен - няма никакво значение за разхода на газ. На този двигател няма никаква, ама абсолютно никаква причина да пускаш газ от бронзовия винт.

          Основният проблем, който може да докара преразход на газ при тези машини е разположението на въздухозаборника и на изпарителя. Двете неща трябва да са близо едно до друго, далеч от охладителната перка и далеч от отвори в коша и капака, през които да влиза вятър.
          Идеята ти е да не се създава течение във въздухозаборника и да гаси двигателя на празен ход . Като специалист можеш ли да кажеш дали правилно съм ги разположил ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка4057.jpg
Прегледи:3
Размер:126.8 КБ
ID:5630053
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #20
            От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

            Точно това имам предвид, с тази разлика че вятърът разваля дозирането на газта не само на празен ход, но и в работните режими.

            И не, аз не съм специалист. Не мога да преценя за твоите, вероятно са добре. Аз го усещам като тръгна да го карам.

            То най-доброто е маркуч за изравняване на налягането, ама все ме мързи да го направя при мене.

            Абе, тоя ГАЗ-69 с какъв въздушен филтър е?

            Коментар


            • #21
              От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

              Същия като на снимката по горе но без удължителя оригиналния си жугулски /даз2101/.А като му затворя изцяло притока на въздух съвсем леко си дига оборотите а не смуче въздух от никъде.

              Коментар


              • #22
                От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                Като му затвориш притока на въздух трябва да угасне.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #23
                  От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                  Би трябвало, но този корпус на филтъра има и вход отдолу за маслените пари, ако не се лъжа. Той свързан ли е с нещо? Може от там да смуче, ако е отворен.
                  0886 854 174

                  Коментар


                  • #24
                    От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                    Да има отвор за маслени пари но аз сам го затапил.Явно някъде от капака просмуква.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                      Щом оборотите се повишават, като запушиш отвора на възд. филтър, значи горивната смес става по-добра, т. е. работи на бедна. Провери дали няма някъде нещо не уплътнено - маркуч за газта, гарнитура на карбуратора. всмукателен колектор на двигателя. Или пък регулировката на изпарителя е лоша.
                      0886 854 174

                      Коментар


                      • #26
                        От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                        Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                        Щом оборотите се повишават, като запушиш отвора на възд. филтър, значи горивната смес става по-добра, т. е. работи на бедна. Провери дали няма някъде нещо не уплътнено - маркуч за газта, гарнитура на карбуратора. всмукателен колектор на двигателя. Или пък регулировката на изпарителя е лоша.
                        Е как няма да е лоша регулировката с тия размОтани наизуст винтове на изпарителя!
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #27
                          От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                          Е е е е е, ами то не остана друго. Тогава как си разпробил карбуратора, и двете камери ли са захранени с газ, или е с плочка? Ако е с две тръби, към всяка камера, би трябвало да имаш тройник с винтове за регулировка. Да не са затворени те много, щом вдига оборотите като запушиш възд. филтър?
                          Направи и още едно нещо - на топъл мотор, върти синия винт наляво и надясно, докато намериш най-високите обороти. Това е съвсем елементарна регулировка, но би трябвало да е по-добра от връткането на посоки.
                          И най-после, вземи качи няколко снимки на това изделие. Може пък да се види нещо.
                          0886 854 174

                          Коментар


                          • #28
                            От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                            Да разпробит е и на двете камери в най тясната част оборотите съм ги направил от изпарителя няма разлика дали е на бензин или на газ перфектно си работи все едни обороти си държи.Утре ще кача снимки за по добра представа все пак.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                              А колега на бензин караш ли го че и моята газка е със същите скорости и раздатка и тя не върви пък харчи като за световно

                              Коментар


                              • #30
                                От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                                На бензин не го карам но си работи. Направих настройките на изпарителя както бе споменато в предните постове сега върви доста по добре ще видим и разхода как е но ме почнаха токове да ме мъчат за 1 седмица 4 кондензатора слагам по два и пак горят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X