Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка на Land Rover Discovery 1 за тежко трофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

    Мисля да започна с малко рязане.Където е лепенката на задната врата оттам назад да изхвърля задната част от купето и да скъся рамата непосредствено до задните пружини .Отпред ще се реже по линията на водния радиатор,който ще бъде преместен отзад.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10841992_971927596154019_9132772257312280626_o.jpg
Прегледи:1
Размер:151.7 КБ
ID:5628845 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10848854_971927579487354_3332377539715083386_o.jpg
Прегледи:1
Размер:132.5 КБ
ID:5628844
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

    Коментар


    • #17
      От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Ако искаш от диското да стане кола за трофи, ела да му нарисувам малко черти с дебелия маркер. Ще оставя удоволствието да ги повториш с флекса на теб. Не започнеш ли така, според мен не започвай. Не се учи от собствените грешки. Най малкото е скъпо.

      Приказките за койловърите, че не са нужни за трофи-не ги слушай. Окачванията нямат нищо общо. Клетката си я направи тук. По нататък ще ти кажа кво да направиш с вратите и стъклата. Че 2 врати са 90-100 кил. Или 2 торби цимент. Ако не дойдеш да го надраскам, не ми звъни.
      Писал си докато качвам снимките
      Това от снимките е за семейни разходки сред природата,жертвата по която ще имаш възможност да чертаеш ще бъде тук след десети януари
      rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
      0898 51 31 46

      Коментар


      • #18
        От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

        Това е темата значи ... сега сериозно , почни най напред да четеш / по руските форуми има всичко /. Ама нали съм добричък ще ти кажа кое що
        1 . Гуми - по малки от 35-ци на 12.5 губи смисъл за тежко трофи ,Идеята е да имаш възможно най голямо контактно петно със грунда , с което се отива на точка
        2 . Джанти - бедлок или Стаун и гумите на 0.7 атм
        3 . Мостове - усилване на ръкавите отгоре за да не се кривят , бавни дифове и твърди блокажи към тях
        4 . Окачване - 4 линк отзад , отпред ако имаш възможност за фул хидро слагаш също 4 линк , ако не пак може да спретнеш 4 линк но с панхард
        5 . НИКАКЪВ ЛИФТ , ако има сваляш надолу до оригиналното окачване , колойвъри с бъмп стопове идеален вариант , евтиния пружини и амортисьори
        6 . Адекватна външна клетка вградена в купето за да не се закачаш по дърветата
        7 . Рязане на шасито и купето за постигане на максимален ъгъл на атака , гумите ти трябва да са първото и последното нещо от джипа
        8 . Радиатора отзад
        9 . Лебедки - 3 броя предна , средна и задна , средната трябва да може да дърпа във всички посоки
        10 . Яко рязане на арки и купе , монтиране на адекватни разширители против пръскането на кал върху прозорците
        11 . Лед осветление независимо от основното
        12 . Колани , каски със разговорни , седалки и каквото още се сетиш по оборудването
        Това е най общо казано за една трофи машина , много важно условие е да можеш всичко да е минало през ръцете ти защото после при авария ще знаеш какво да правиш . Трябва също да се научиш да караш тази съвсем нова машина , да знаеш поведението и при всяка ситуация , а бе трябва да си едно цяло с нея .
        За навигатора е отделна тема ама наистина ти трябва кадърен човек щото така се става екип .
        Питай за каквото и да е , ако го знам ще ти отговоря
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #19
          От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

          Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
          жертвата по която ще имаш възможност да чертаеш ще бъде тук след десети януари
          И аз търся една такава жертва за един проект , да знаеш някъде Диско 1 със 3.9 или 4 литров двигател ?
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • #20
            От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

            Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
            И аз търся една такава жертва за един проект , да знаеш някъде Диско 1 със 3.9 или 4 литров двигател ?
            В Англия ,много ги има .Аз имах още едно и го продадох преди месец и половина и още ме е яд .Сега сериозно.Купувам си ги от ebey на търгове и ако си търпелив излизат за без пари с доста екстри - като газаов инженкцион,лебедки,лифт,метални брони,чисто нови гуми и т.н .Това което е по-нагоре в темата ми излезе 1200-1300 лири до Шумен с чисто нови гуми Инса Дакар,нова лебедка Шампион,рок слайдери,уширители по калниците,лифт +2 инча ,метални брони отпред и отзад,защити по дифовете и на щангите ...
            rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
            0898 51 31 46

            Коментар


            • #21
              От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

              Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
              В Англия ,много ги има .Аз имах още едно и го продадох преди месец и половина и още ме е яд .Сега сериозно.Купувам си ги от ebey на търгове и ако си търпелив излизат за без пари с доста екстри - като газаов инженкцион,лебедки,лифт,метални брони,чисто нови гуми и т.н .Това което е по-нагоре в темата ми излезе 1200-1300 лири до Шумен с чисто нови гуми Инса Дакар,нова лебедка Шампион,рок слайдери,уширители по калниците,лифт +2 инча ,метални брони отпред и отзад,защити по дифовете и на щангите ...
              Търпелив съм ама явно не гледам правилните търгове ... Как да се докопам до едно такова , не ми трябват никакви екстри
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #22
                От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                Търпелив съм ама явно не гледам правилните търгове ... Как да се докопам до едно такова , не ми трябват никакви екстри
                В ebay е малко сложно търсенето според мен и е повече на късмет.Ако напишеш само V8 да кажем излизат едни резултати,ако е diskovery V8 са други,land rover,offroader,offroad,V8 LPG и т.н .За всяка различна думичка излизат абсолютно различни обяви.
                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                0898 51 31 46

                Коментар


                • #23
                  От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                  Лудия, такива коли сме правили през 2006-07г. два броя.
                  Няма как да ти пиша тук. Много е. Но е правено и пробвано в бой...30тина състезания. Повечето здрави Ровъри в България са правени по моя път. А Ровъра си е специфичен.

                  Отдели един ден и ела за да видиш всичко направено. Колата си стои и даже ще я потегна за RFC България.

                  Бакалов е пописал, повечето е вярно, има излишни неща, като усилването на ръкавите на мостовите.
                  Аз ще добавя мотор. С умрелия 3,9 ще видиш зор... а и бъмпстоповете са задължителни а и шасито ще иска сериозно усилване а и.....

                  Таргата се опита да направи нещо подобно на моята кола. Почти успя, но нещо не я карат.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #24
                    От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Лудия, такива коли сме правили през 2006-07г. два броя.
                    Няма как да ти пиша тук. Много е. Но е правено и пробвано в бой...30тина състезания. Повечето здрави Ровъри в България са правени по моя път. А Ровъра си е специфичен.

                    Отдели един ден и ела за да видиш всичко направено. Колата си стои и даже ще я потегна за RFC България.

                    Бакалов е пописал, повечето е вярно, има излишни неща, като усилването на ръкавите на мостовите.
                    Аз ще добавя мотор. С умрелия 3,9 ще видиш зор... а и бъмпстоповете са задължителни а и шасито ще иска сериозно усилване а и.....

                    Таргата се опита да направи нещо подобно на моята кола. Почти успя, но нещо не я карат.
                    Умрелия 3.9 се събужда с бавни мостове. За шасито не съм съгласен. Освен ако не караш ти де. Ти и сверите успяваш да късаш. И оня кош не съм му правил аз окачванетото. Сакън, че ще се разбягат клиентите. Аз му пооправих другите недоразумения и малко затегнах окачването, преди да се е разпаднало.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Умрелия 3.9 се събужда с бавни мостове. За шасито не съм съгласен. Освен ако не караш ти де. Ти и сверите успяваш да късаш.
                      Мощност и момент с предавателни числа не се получават. Шасито на Класик/Диско се къса лесно, освен ако не бързаш за никъде или не го замениш с дифендърско. Сферите се усилват лесно и бързо, ако знаеш как.

                      Апропо Дифендъра е много по-добра подложка за трофи машина.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #26
                        От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                        Януари почвам Дифендър за трофи. Ако ти кажа колко кила го сметнхме напълно оборудван ще припаднеш. Много е дебела рамата, въпреки, че не е като на 110. Сверите се правят с триъгълници и аргон, ама айде няма нужда. Мощност и момент ги знам кво са, ама нали няма да дига 200. Скоро ще видиш оня кош как върти 35ици на бързи на асвалта.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Мощност и момент с предавателни числа не се получават. Шасито на Класик/Диско се къса лесно, освен ако не бързаш за никъде или не го замениш с дифендърско. Сферите се усилват лесно и бързо, ако знаеш как.

                          Апропо Дифендъра е много по-добра подложка за трофи машина.
                          Попадам на няколко Дифендъра подготвени за много бой ,качени на 37 '' ,с клетки ,лебедки и т.н на прилични пари ама все с 200 TDI .Не съм карал дизел на ЛР ама като ги гледам по разходките (имахме 2 дизела в групата за разходки ) те .... ще ме извините ама - ни живи ,ни умрели.
                          П.П : Кой според теб е правилния мотор ???
                          rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                          0898 51 31 46

                          Коментар


                          • #28
                            От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                            За тежко трофи 200ТДИ е добър, след известни доработки. За България аз бих използвал 3,9, преправен на 4,6, ако ме разбираш.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #29
                              От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              За тежко трофи 200ТДИ е добър, след известни доработки. За България аз бих използвал 3,9, преправен на 4,6, ако ме разбираш.
                              Разбирам те много добре,но нямам възможности да си го направя сам ....
                              Като ми се отвори път към Пловдив ще се възползвам от поканата ти да дойда да видя - кое,как и т.н .
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар


                              • #30
                                От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                                Това е темата значи ... сега сериозно , почни най напред да четеш / по руските форуми има всичко /. Ама нали съм добричък ще ти кажа кое що

                                5 . НИКАКЪВ ЛИФТ , ако има сваляш надолу до оригиналното окачване , колойвъри с бъмп стопове идеален вариант , евтиния пружини и амортисьори
                                Живко, ти ма умря. Навсякъде се пъчим колко сме си вдигнали джипа и кви големи гуми сме си сложили, а ти изведнъж - никакъв лифт.
                                Може ли по подробно за причините, моля те начи.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-12-14, 07:25.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X