Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

    Здравейте,имам спешна нужда от помощ при избора на нова автоматична пералня,задължително със сушилня в ценовия клас максимално до 1500 лева.След като вчера настоящата ни пералня отиде във вечните тенекиени полета предстои купуване на нова.Какви са изискванията към параметрите на подобна пералня,има ли повишени изисквания към електрическата система поради по-високата консумирана мощност? Някой ако може да сподели лични впечатления от марка и модел също ще съм му благодарен.Предварително благодаря на всички отзовали се.

  • #2
    От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

    Мощността не е по-голяма, сушилнята работи след пералнята, така че нищо не се променя електрически. Освен енергията за отчитане разбира се.
    2 в 1 е компромис, по добре се напъни за два отделни уреда, като сушилнята задължително с термопомпа.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

      Съгласен съм с Паджеровод...
      Иначе вкъщи ползваме вече над 5-6 години Електролукс - работи безотказно, но при сушене ползва доста ток (за разлика от термопомпените)....
      И както бях споменал в друга тема - бих проверил магазините за уреди с транспортни дефекти...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

        Ако сушилнята е отделно има ли някакви изисквания допълнително-за отвеждане на парата,необходимо ли е свързване към мръсния канал за отичане на изпаряващата се влага?Може ли да ме насочите към магазини за уреди с транспортни дефекти-ако се нарушават правилата на форума-с лично съобщение.Какъв е принципът на действие на термопомпата?

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

          Отделната сушилня се свързва към канализацията, но повечето имат и казанче което да източваш и не е задължително да са свързани.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

            Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
            .Какъв е принципът на действие на термопомпата?
            На сушилнята й трябва топлина за да изпарява влагата от дрехите и студ, за да я кондензира и отделя. Термопомпата прави това едновременно с една енергия и за двата процеса, затова е икономична.
            НО!
            В твоя бюджет парите ще се разпределят така: 500 за пералня и 1000 за сушилня. При вида на тези цифри някои споменават "мамата". Въпреки това така са похарчени много по-добре, отколкото 1500 за комбинирана.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

              Много ви благодаря за бързите и точни отговори! В какво се състои компромиса при купуване на комбиниран уред - пералня и сушилня в едно?

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                Задължително клас А
                Също така максимално голяма - сушенето е по-малко като капацитет
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                  Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                  Много ви благодаря за бързите и точни отговори! В какво се състои компромиса при купуване на комбиниран уред - пералня и сушилня в едно?
                  При нивото на съвременните краткия отговор е в нищо, което да те засяга - нито сушат по-лошо, нито харчат повече.
                  Последно редактирано от turtey; 10-12-14, 19:55.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                    Не е баш нищо. По барабана на комбинираната са накачени още един куп джаджи, нужни за сушенето. Тия джаджи са подложени на постоянни вибрации, особено при центрофуга. Често се случва да се чупят вентилатори в следствие на това. Другия неприятен ефект е, че при насъбиране на мъхове се запушват въздуховодите, което в най-лекия случай води до изключване на термозащитата и блокиране на целия уред. В по-лошия може да доведе до събиране на вода в нежелани места и преливане върху още по-нежелани места. Имаше един модел на Канди, който редовно се палеше (буквално) точно поради насъбиране на мъх в охлюва на вентилатора и за късмет преливаше точно върху буксата на мотора, който пък се запалваше качествено. Вече е спрян от производство. С новите модели мисля, че е избягнат този ефект, но пък са с отляти към казана въздуховоди и чистенето им изисква неколкочасова работа от квалифициран техник (целия уред се разглобява напълно). И най-голямата благина - почти, да не кажа всички производители вече правят пералните с капсулован казан. Т.е. ако (когато....) изручат лагери, казана се хвърля и сменя с нов. Срещу едни къси 300-400 лв. примерно и това за обикновена пералня. На някои подлежат на разкапсуловане, но не всеки техник ще се наеме да го прави. Та личното ми мнение е, че е по-добре да са два уреда. Най-малкото, че ако единия нещо се бъгяса, няма да останеш и без двата едновременно.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                      И кво ще суши ако няма пералня

                      Ако очаква уредите да работят 20 години, сигурно, ама аз такива не знам да се правят вече, били те отделни.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                        Що, докато няма пералня не може да пере на ръка ли (или у комшийката)....? За уреди, дето работят по 20+ години само ще си спомняме. Лошото на новите е, че едвам избутват гаранционния срок и то при добър късмет. При интензивно ползване повечето имат нужда от неколкократно реанимиране докато са още в гаранция.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          При интензивно ползване повечето имат нужда от неколкократно реанимиране докато са още в гаранция.
                          Факт, ама то и при некомбинираните е същото.
                          Според мен най-удачния вариант е да пита жената какво иска и да скача смело.
                          Е да - термопомпа и клас А задължително, щото иначе ем ще е стар модел, ем ще харчи много.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                            Е то т'ва за питането е ясно, щото иначе после ще му почерни живота... Термопомпата е добра и най-ефикасна като сушилня. То вътре си е цял климатик на практика. При тях задължително трябва да се гледат само реномирани марки и с най-дълга гаранция, че ремонтите им са бая сложни и скъпи. За пералня бих си взел най-евтината Аристон или Индезит. Бекото също става, че е най-ремонтопригодно и почти не страдат от електроника.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ при избор на автоматична пералня със сушилня

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Е да - термопомпа и клас А задължително, щото иначе ем ще е стар модел, ем ще харчи много.
                              Обаче забележи, че комбинирана няма с клас А за сушилнята. Тези с термопомпа винаги са от клас А нагоре и винаги са отделен уред.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X