Обява

Свий
Няма добавени обяви.

1HZ мотор - основен ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 1HZ мотор - основен ремонт

    Напоследък забелязвам че Тойотата харчи доста масълце, връща към филтъра, а и на баир хич я няма.
    Та започва да ми се промъква една идея за основен ремонт на двигателя или за смяна с друг двигател втора ръка. Оказа се че двигател 1HZ се намира трудно в България. В Европа положението също не е розово или аз не знам къде да търся. От друга страна дори и да намеря двигател, не е ясно в какво състояние ще е.
    Затова все повече се налага идеята за основен ремонт.
    Въпроса е някой правил ли подобна операция и може ли да даде информация колко би струвал ремонта и има ли кой да го направи качествено в БГ?
    Ще бъда благодарен ако някой колега сподели опит.
    LZ1GIB
    TOYOTA HZJ80,
    TOYOTA LC150

  • #2
    От: 1HZ мотор - основен ремонт

    Прост и обикновен двигател е, така, че не би трябвало да има проблем с ремонта..всеки читав механик с опит в извършването на основен ремонт би се справил. Ако се притесняваш за чаркове- и при двамата варненлий-Люцкан и Мимо, които продават тук във форума, би следвало да можеш да поръчаш оригинални части. Но на колко километра е моторетката, тия нямат навика току-тъй да сдават багажа..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: 1HZ мотор - основен ремонт

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Прост и обикновен двигател е, така, че не би трябвало да има проблем с ремонта..всеки читав механик с опит в извършването на основен ремонт би се справил. Ако се притесняваш за чаркове- и при двамата варненлий-Люцкан и Мимо, които продават тук във форума, би следвало да можеш да поръчаш оригинални части. Но на колко километра е моторетката, тия нямат навика току-тъй да сдават багажа..
      Километража показва 390К, но аз съм сигурно 5-ти собственик. Освен това си личат интервенциите по арматурното табло, което говори за извършени определени манипулации. По моя груба преценка минимума е 800000 км, а може над милион да е. Все пак от VIN се вижда че идва от арабските страни.
      LZ1GIB
      TOYOTA HZJ80,
      TOYOTA LC150

      Коментар


      • #4
        От: 1HZ мотор - основен ремонт

        Първоначално публикуван от Ivk0v Преглед на мнение
        Километража показва 390К, но аз съм сигурно 5-ти собственик. Освен това си личат интервенциите по арматурното табло, което говори за извършени определени манипулации. По моя груба преценка минимума е 800000 км, а може над милион да е. Все пак от VIN се вижда че идва от арабските страни.
        Толкова някъде е ресурса наистина, в зависимост от начина на експлоатация и сервизирането, но никак не е малко..Виждал съм холандски над милион, без да харчи дори масло- каран само на дълго, без ремарке. Виждал съм и швейцарски на 450 к. за ремонт- каран винаги с техните идиотски 3-тонни ремаркета из Алпите винаги на късо разстояние с постоянен студен старт. Няма страшно- поразглобете, поогледайте , поръчайте оригинални части и ще те слуша още токова километри .
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: 1HZ мотор - основен ремонт

          Звънни на 0888 570190 Емил. В долни Лозен.
          Основно с основни ремонти се занимава. Стига да не се е отказал.
          Прати му много здраве от мен.

          Коментар


          • #6
            От: 1HZ мотор - основен ремонт

            Първоначално публикуван от Ivk0v Преглед на мнение
            ...
            Ще бъда благодарен ако някой колега сподели опит.
            Имам опит с основни ремонти на няколко Патрула и Тойоти R6. Ако искаш ела първо да му премеря компресията и ако наистина е за основен ремонт ще ти нахвърлям нещата в тесни граници.

            Коментар


            • #7
              От: 1HZ мотор - основен ремонт

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Имам опит с основни ремонти на няколко Патрула и Тойоти R6. Ако искаш ела първо да му премеря компресията и ако наистина е за основен ремонт ще ти нахвърлям нещата в тесни граници.
              Благодаря колега. Проблема е че колата се ползва изключително в провинцията. Ще трябва да намеря време да я докарам до София.
              Запазвам си правото да те потърся когато намеря удобен случай.
              LZ1GIB
              TOYOTA HZJ80,
              TOYOTA LC150

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X