Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RFC BALKANS 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: RFC Balkans 2015

    Там сме, като публика. Браво и успех!
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

    Коментар


    • #32
      От: RFC Balkans 2015

      Ако не ми мине трактор път съм готов да помагам с каквото мога, ако не мога на организаторите се кандидатирам за шофьор на Таня Кълева
      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
      Калоян Кирилов
      LZ2ZGT

      Коментар


      • #33
        От: RFC Balkans 2015

        Браво. Това е едно хубаво начинание, дано има и подобаващ интерес към него. В кой район на България мислите да го организирате?
        RB Patrol Team

        Коментар


        • #34
          От: RFC Balkans 2015

          Някъде по морето доколкото разбрах,ама за нещо по конкретно Близнака ще каже!
          Иво (таксито) Андреев
          0988 91 80 50
          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

          Коментар


          • #35
            От: RFC Balkans 2015

            В момента адаптираме правилника на Rainforest Challenge към българските условия. Той ще претърпи минимални изменения от оригинала спрямо географската характеристика на страната ни и продължителността на състезанието.

            Ето малко информация в аванс. Съвсем скоро ще бъде публикуван и пълния текст на правилника на състезанието:

            1. Пространствени тръбни рами, познати от състезанията като клас „Прототип“, няма да бъдат допускани до участие в RFC Balkans. Състезателният автомобил трябва да може да бъде разпознат като заводски модел и следните части ще бъдат разглеждани като критерии за допустимост:
            • Предна решетка и фарове
            • Кабина, врати, покрив, под и предно стъкло.
            • Когато се седне в кабината, никакви части от двигателя, камбаната на скоростната кутия, скоростната кутия, трансмисията и компоненти на задвижващите валове не трябва да бъдат видими.
            • Всички автомобили трябва да имат врати. Те могат да бъдат изрязани (намалени), но не по-ниско от 150 мм от най-високата точка на седалищната част на седалката.
            • Всякакви модификации и промени по шасито са разрешени. Шасито може да бъде подсилвано и модифицирано, за да поеме нестандартни двигатели и окачване. Шасита, които са скъсявани, трябва да имат адекватно напречно усилване.


            2. Състезателни класове - Определени са 7 (седем) класа и 1 (едно) генерално класиране, както следва:
            • до 2000 куб.см. – Бензинови и дизелови двигатели, които не надвишават 2000 куб.см.
            • от 2001 до 3000 куб.см. – бензинови двигатели над 2000, но под 3000 куб.см.
            • от 2001 до 3000 куб.см. – дизелови двигатели над 2000, но под 3000 куб.см.
            • над 3001 куб.см.- бензинови и дизелови двигатели с обем над 3001 куб.см.
            • Портални мостове
            • Електрически лебедки
            • Механични лебедки
            • Генерално класиране

            Необходими са минимум 3 заявки за сформиране на състезателен клас и награждаване.

            3. Селскостопански гуми от всякакъв вид не са разрешени.

            4. Изискванията за сигурност (клетка, каски, колани, пожарогасители и др.) са като в нашия шампионат.

            Извън класирането ще бъде сформиран клас Touring Adventurer, който ще се движи по паралелно трасе с достъп до интересни места за наблюдаване на състезателите.

            Състезанието ще се проведе в Бургаска област от 16 до 20 септември 2015 г.

            Запазваме оригиналния формат на Rainforest Challenge и в Зоната на здрача състезателите ще бивакуват една нощ на открито.

            Стягайте техниката и хамаците, наблегнете на ФП-то – наградният фонд ще си заслужава.

            Очаквайте скоро и пълния правилник и допълнителна информация, които ще бъдат публикувани в отделна тема.
            Последно редактирано от Teodora Veleva; 13-12-14, 19:50.

            Коментар


            • #36
              От: RFC Balkans 2015

              Помагачи много, аз искам да карам и да финиширам пишете ме и мене и успех на организаторите в тази НЕ лека задача защото аз знам колко може да бъде трудно това състезание.

              Коментар


              • #37
                От: RFC Balkans 2015

                А UTV-то какъв клас се води в RFC?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  От: RFC Balkans 2015

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  А UTV-то какъв клас се води в RFC?
                  През годините са правени различни експерименти с мотоциклети, ATV, а сега и UTV.

                  Повечето пъти, поради липса на участници, са карали без класиране. В Малайзия си имат силни вътрешни шампионати за тези машини и почти никой не ги завира в джунглата. Аз лично не смятам, че това е приложимо и необходимо във формата на състезанието. На сериите няма да има такъв клас.

                  Благодаря на всички приятели за добрите думи и желанието им да помогнат за осъществяването на това състезание.
                  Последно редактирано от Teodora Veleva; 16-12-14, 16:43.

                  Коментар


                  • #39
                    От: RFC Balkans 2015

                    Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                    През годините са правени различни експерименти с мотоциклети АТВ а сега и UTV

                    Повечето пъти поради липса на участници са карали без класиране. В Малайзия си имат силни вътрешни шампионати за тези машини и почти никои не ги завира в джунглата. Аз лично не смятам че това е приложимо и необходимо във формата на състезанието. На сериите няма да има такъв клас.

                    Благодаря на всички приятели за добрите думи и желанието им да помогнат за осъществяването на това състезание.
                    Пеко , аз нямам сили да участвам ,но можа да помогна (техника има но за сега не е състезателна) .
                    Успех с това не леко начинание !
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #40
                      От: RFC Balkans 2015

                      То записването лесно, ама каква ще е таксата за участие ми е интересно
                      Samurai Gemax

                      Коментар


                      • #41
                        От: RFC Balkans 2015

                        Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                        То записването лесно, ама каква ще е таксата за участие ми е интересно
                        Таксата за участие не бива да ви притеснява - съобразена е с тежките времена, в които живеем. Освен право на участие сумата практически ще покрие и почти всички разходи за периода на състезанието.

                        Следващата седмица ще публикуваме регламента на състезанието, програмата и условията за участие.

                        Коментар


                        • #42
                          От: RFC Balkans 2015

                          Чакаме с нетърпение, от това по-хубав подарък за коледа няма
                          Газ 69 2.4i
                          Густо майна, пътят свърши !!!
                          GSM: О895 7О6О59

                          Коментар


                          • #43
                            От: RFC Balkans 2015

                            Септември го пишем дъждовен. При толкова много желаещи да помагат и карат веднъж и аз ще гледам.
                            Успех с организацията.

                            Коментар


                            • #44
                              От: RFC Balkans 2015

                              Супер,бих участвал ако всичко е наред до тогава.
                              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                              Коментар


                              • #45
                                От: RFC Balkans 2015

                                Първоначално публикуван от Teodora Veleva Преглед на мнение
                                Следващата седмица ще публикуваме регламента на състезанието, програмата и условията за участие.
                                Теди,чакам,че да знам дали да се напъвам за септември.
                                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                                0885 660 613

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X