Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Система за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Система за взаимопомощ

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    ...Не съм много сигурен, че за подобно нещо само "+ Право на легитимация" е достатъчно. По-добре наистина някаква комисия да вкара първоначално определен брой хора и след това да се влиза с препоръки от 2 - 3 други членове...
    Направих си труда да погледна колко са "+ Право на легитимация", няма и 100 човека, от тях надали има и 10 с които да съм се срещал F2F, но въпреки това съм съгласен да гарантирам за всеки от въпросните, че няма да злоупотреби с подобна система. За останалите от форума, с които съм се срещал, макар и без "+ Право на легитимация", също мога да гарантирам. Просто до момента не съм срещал човек от форума, който да не е достатъчно стойностен.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #17
      До: Система за взаимопомощ

      Ами наистина трябва да има някакво одобрение, и то май от трима души е малко, броя на мнениеята не мисля че е определящ, аз съм чел много стойностни мнения на хора с по 30 мнения. Наистина е трудно да се намери как да стане. Трябва човека да даде ясна информация за себе си която да е достъпна за хората които са в групата. Да кажем да е член на "персонална информация" и "легитимен участник" Според мен трябва да има такса най-малкото за покриването на разходите. Наистина мисля че едва ли някои сериозен човек който е добре познат и се е представил на хората от групата ще вземе да прави щуротий. Ако някой все пак направи, да , ще събере 20 човека посред нощ за някоя глупост, но ще е само веднъж. Нали знаете приказката за лъжливото овчарче. А когато наистина му се наложи... кво прайм тогава? Така че едва ли ще има злоупотреби. Мисля че предложението обаждане или SMS трябва да се получава от няколко човека и те да задействат системата е чудесно, защото така ще се избегнат злоупотребите. Идеята ми (не знам дали е технически изпълнима) е:
      - човека има проблем
      - изпраща съобщение с кратко описание на проблема или дори само "помощ" и с местонахождението си.
      - системата препраща съобщението на примерно 10 човека, първият приел и отворил го (9 може да спят и да не разберат), преценя дали е реална и с какъв приоритет е заплахата, ако има описание. Например полицаите имат код за "полицай долу" тогава се хвърля всичко и се бяга, но може да е помощ просто като за колегата с откраднатата кола, една демонстрация например.
      - след това този които е оторизиран задеиства системата и със адреса изпраща и статуса на заплахата, да знае човек с какво да тръгне.
      - съобщението се получава от членовете на групата, които виждат за какво иде реч и къде е мястото и за какво да отидат подготвени.
      - и се събира групата на мястото. На третото събиране на 20 джипа в помощ на някого ще стане ясно за какво иде реч.
      Поздрави, идеята е чудесна, дано успее.

      Коментар


      • #18
        До: Система за взаимопомощ

        Аз не казвам, че има дори и един човек с такава репутация, който да не е точен и, че не би трябвало всички да са в тази система. А, че в случая този критерий не ми се вижда достатъчно меродавен. Така или иначе съм сигурен, че при системата с комисия и препоръки всички, които са с такава титла ще са в кюпа, но след 5 години дали ще са само тези сто човека? И сигурно ли е, че всеки събрал такава виртуална репутация ще я защити и в реалния живот? Все пак репутация се трупа и само от вицове пускани в подфорума за развлечения и след един по-дълъг период от време се събират 500 точки. Сигурен съм, че хората, на които може да се разчита и без това ще бъдат откривани и ще влизат много преди да са докарали едно светлозелено.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #19
          До: Система за взаимопомощ

          Идеята ми харесва. Ако се осъществи, ще е доста полезно но и отговорно начинание. Много трудно, обаче, би се поставила някаква "граница", на вида критични ситуации при която някой би се възползвал от тази взаимопомощ. Това дали някой проблем е "сериозен" или "дреболия" ще се определя от нуждаещия се в момента, затова членуващите в нея трябва да не са случайно попаднали.
          В този ред на мисли, бих предложил нещо като анкета:
          Нека всеки който желае да сподели някоя негова реална случка на критична ситуация при която подобна организация би му била в помощ за разрешаването й.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #20
            До: Система за взаимопомощ

            Уважаеми колеги,

            тъй като в рамките на този форум съществуват вече организирани групи за взаимопомощ, според мен най-важният въпрос в случая е: в кои случаи и с какво точно ще се занимава тази.

            Мен лично много ме влече участието в тези организации (моля, не се хващайте за думата). Но, без точно фиксирани цели, новата просто би била възприемана като дублираща функциите на останалите.
            Така че, предлагам най-напред да обсъдим кой хипотетичен случай къде трябва да бъде разпределен.

            Принципно, теоретичните основи на новото начинание са хлъзгави. Аз съм с двете ръце ЗА, но примерът от Щатите, който цитирах, се ограничава твърдо в рамките на Закона, а не съм сигурен доколко това ще се покрие с мечтите на всички, които ще прегърнат идеята.

            Така че, според мен, основното, преди да говорим за друго, е да се определят прецизно (доколкото е възможно, разбира се) целите, методите и границите, за които пише Жоро.

            Иначе, представете си елементарен случай - някой например изпищява, че наблизо до цигански квартал го рекетират. Реагират примерно 10 джипа. Нали няма нужда да го описвам нататък? А човека може да е нападнат и от случаен "неорганизиран" бандит. А може и да е провокация.

            Нали се досещате кои първи ще кандидатстват за членове?

            Коментар


            • #21
              До: Система за взаимопомощ

              То за това филтърът за членове е най-важното...
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #22
                До: Система за взаимопомощ

                Първоначално публикуван от Iliya Преглед на мнение
                Уважаеми колеги,

                тъй като в рамките на този форум съществуват вече организирани групи за взаимопомощ, според мен най-важният въпрос в случая е: в кои случаи и с какво точно ще се занимава тази.

                Мен лично много ме влече участието в тези организации (моля, не се хващайте за думата). Но, без точно фиксирани цели, новата просто би била възприемана като дублираща функциите на останалите.
                Така че, предлагам най-напред да обсъдим кой хипотетичен случай къде трябва да бъде разпределен.
                Значи, първо такава комуникационна система може да бъде в услуга на всички съществуващи във форума групи за взаимопомощ. Може да се измисли начин дадено съобщение да бъде разпращано само до членовете на някоя група. А дава възможност и за масово паник съобщение до всички. Надявам се никога да не се наложи пращането на такова, но то имането на някаква възможност не е като нямането...

                Прехвърлям си спомените и май се сещам само за един случай, в който бих я ползвал, но пък много щеше да ме облекчи. Зимата. Скакавица. Нова Година. На много километри от нормален път. Пострадал от лавина с пробит бял дроб. Аз съм с Ферозата и няма как да го натоваря легнал в нея, а той не може да се сгъне. ПСС са кретени, не ми се говори за тях. Успях да направя уговорка с една маршрутка от Дупница да се качи до хижа Пионерска, но накрая намерих един пасат, който свърши работа, но с цената на доста ценно време изгубено първо в търсене на транспорт и второ в пренасяне на ръце в носилка до там до където можеше да се качи пасата. С подобна система шанса да бях намерил някой с голям багажник, който да ни пресрещне по пътя към Рилските езера ми се вижда доста голям.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #23
                  До: Система за взаимопомощ

                  Идея наистина е много интересна и за това исках да я обсъдим в отделна тема.....
                  Значи става на въпрос за взаимноподпомагане на членове на тази нова енвентуално организирана формация от членове на оффроад съобщество в Бг. Става ясно че целите ще бъдат основно в помагане на хора в критични ситуации в цивилизована, по скоро урбанизирана зона. Което автоматично означава следните неща :
                  човек по цяла вероятност няма да има никакво време да пуска SMS-си, което означава че, ще много трудно ще бъде определано локацията му или колко наистина е сериозен проблема.....
                  Другото за което се сещам, че примерно доста от нас не живеят в големи градове, което на свой ред означава че в София, Пловдив, Варна, Бургас и Русе тази система наистина има големи шансове да проработи.....На други места по цяла вероятност - не, за мое голямо съжаление. От което следва че голяма част от тези коите имат +право на легитимация, даже бидейки включени в новата формация ще бъдат безсилни.
                  Иначе е много приятно и полезно да знаеш че с едно телефоно обаждане можеш да излезеш от "гърчава" ситуация.

                  НО такава организация за поддръжка между членове на този форум е необходима, нека даже и действа по първо време с ограничена локация.
                  Аз съм ЗА, стига да ме приемете, де
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #24
                    До: Система за взаимопомощ

                    Ами, ако нямаш време за СМС просто звъниш на друг член от организацията. Казваш му какво става и той праща СМС-а. Пак казвам, че лесно може да се направи и система, която да записва глас и след това да звъни на няколко души и да им пуска записа, а след това те могат да пратят СМС. Това за много горещи случаи.

                    А колкото до местоположението. Всички пътуваме и не се знае кой къде може да закъса. Както човек от малките градове и села може да има проблем в големия град, така и човек от големия град може да закъса в провинцията. Понякога и един отзовал се е достатъчен.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Система за взаимопомощ

                      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                      Ами, ако нямаш време за СМС просто звъниш на друг член от организацията. Казваш му какво става и той праща СМС-а. Пак казвам, че лесно може да се направи и система, която да записва глас и след това да звъни на няколко души и да им пуска записа, а след това те могат да пратят СМС. Това за много горещи случаи.

                      А колкото до местоположението. Всички пътуваме и не се знае кой къде може да закъса. Както човек от малките градове и села може да има проблем в големия град, така и човек от големия град може да закъса в провинцията. Понякога и един отзовал се е достатъчен.
                      Система за гласови съобщения май сега се пуска от Глобул...
                      За второто съм съгласен напълно
                      И за това по добре да проговорим енвентуални недостатъци на система сега, отколкото да ги корригираме в движение, за това казвам за проблеми коите виждам на този етап.
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #26
                        До: Система за взаимопомощ

                        Чета и ви се радвам!!!В моята работа контактувам на 99% с мъже - клиенти и колеги, но за първи път от толкова много години виждам на едно място - тук в този форум, събрани толкова много наистина МЪЖЕ.Стискам палци да намислите и осъществите тази идея!!!В подобна организация мястото за жени е чисто символично, но искам да ви уверя, че нас жените, много ни касае дали в даден критичен момент трябва да се уповаваме само на един мъж до себе си, или на една добре действаща, задружна система за взаимопомощ.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Система за взаимопомощ

                          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                          ...... за това по добре да проговорим енвентуални недостатъци на система сега, отколкото да ги корригираме в движение, за това казвам за проблеми коите виждам на този етап.
                          Злой е абсолютно прав, по добре да се обсъдят недостатъците предварително, което не значи че се отрича системата.
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • #28
                            До: Система за взаимопомощ

                            Аз съм напълно ЗА подобни системи за взаимопомощ. Но не забравяйте, че времето на "мутрите" мина!
                            Какво значи, че някой ще бъде заплашен от вандализъм и ще цъка смс-и. Не губете надежда за полицията, все пак при тях всяко обаждане се записва и са длъжни да се отзоват, телефоните им са лесни, набират се дори и при слаб обхват на гсм-а.
                            Имам въпрос към вас: Колко от вас са изпадали в подобна ситуация, и са звънели на съответните държавни органи?
                            Не ме разбирайте погрешно, но при евентуална ситуация въпросът е кой ще се обади пръв на полицията. Изпадал съм в подобна ситуация, и вместо да помогнат на мен искаха да ме заключат за хулиганство и вандализъм. И всичко беше, че боклукът се беше обадил на полицаите докато го гоня, и им беше казал, че искам да го убия. Пристигнаха три полицейски коли за около пет минути.

                            П.П.
                            Не забравяйте,че за пред закона ние ще сме само група добре организирани мародери!
                            НАКАЗАТЕЛЕН КОДЕКС
                            Чл. 321а. (Нов - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) (1) Който участва в ръководството на организация или група, която чрез използване сила или внушаване на страх сключва сделки или извлича облаги, се наказва с лишаване от свобода от три до осем години.
                            (2) Който участва в такава организация или група, се наказва с лишаване от свобода до пет години.
                            Последно редактирано от vladi333; 05-10-07, 22:11.
                            LZ1HKW
                            Реглаж на преден и заден мост
                            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                            Коментар


                            • #29
                              До: Система за взаимопомощ

                              Влади, според мен идеята не е да се правим на мутри. Но в условията на една отсъстваща държава е хубаво да имаме допълнителна възможност да се защитим. Вече коментирахме, че полицаите са донякъде уплашени за себе си, в голяма степен демотивирани и в много голяма степен корумпирани, не може да се разчита на структура, съставена от такива единици, па макар и "законна". Жалкото е, че аз поне изобщо вече не приемам полицията на сериозно.
                              Случвало ми се е, когато съм ги викала и тях ги мързи "да се разходят", им задавам въпроса "Вие какво, потиквате ме към саморазправа ли?" И те веднага пристигат.
                              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                              Omnia vincit amor !

                              Коментар


                              • #30
                                До: Система за взаимопомощ

                                абе хора.... пак мутри.... пак взаимопомощи, пак ОПРЕДЕЛЯНЕ, на точните хора.
                                Аз съм ЗА такава система. Така или иначе постоянно все някой от някъде вадя, дърпам, или прибирам (щот съ е напил кат ГЪЗ, и ни мое си умери ключалкътъ).
                                На всеки може да му се случи някоя глупост и да остане на пътя, или извън него.
                                Травиални примери: 1. Пукаш гума, а резервната и тя спаднала. 2. Катериш някъде, прегрявяш и БАФ, някое маркуче. 3. На палатка слушаш музика цяла вечер, и сутринта изненада... акумулатора не пали. 4. и т.н. и т.н.....
                                Тогава не ти трябва морската пехота и половината полиция, а просто АКО някой е наблизо да ти ПОМОГНЕ за 5 мин.
                                Примерен SMS: "Kaskadiora e spukal guma na 2km. ot Bqla, posoka Pa6a Dere. Trqbva mu guma s djanta za SUZUKI. GSMa mu e 0888 ........"
                                За това иде реч. Pursie и Churov са близо и двамата, но не ми вършат работа. Докато vOid може случайно да е на близо с Витарата.
                                Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                                http://www.cardomain.com/ride/2562837

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X