Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Система за взаимопомощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Система за взаимопомощ

    Колеги ако в Системата ще участват десетина човека нужда от нея няма никаква...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • До: Система за взаимопомощ

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Колеги ако в Системата ще участват десетина човека нужда от нея няма никаква...
      Именно. Тогава може и със звънене по телефони.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • До: Система за взаимопомощ

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Как пък решихте, че няма обратна връзка?!?!

        Това вече съм го писъл преди няколко страници, ама айде пак...

        Знаеш от кой ноемр е пратено съобщението и просто му звъниш или пращаш СМС. Ако е нужно да отиде само един просто първия успял да се организира праща един СМС и всички разбират, че някой е тръгнал с чувала и храната. Като чете някои мнения, човек ще си помисли, че живеем в ерата на димните сигнали...
        Как точно разбират всички?

        Ако аз съм тръгнал, ще се занимавам да пращам поголовно SMS-и? Или е нужен оператор (оперативен дежурен)?

        Може един да разполага с половината от необходимото на бедстващия, а друг - с втората половина. Кой ги координира?

        А как софтуерът ще прецени дали един помагащ е достатъчен? Условията може да са такива (дори в общия случай се предполага), че да е по-сигурно да се пратят двама-трима, така че, ако се наложи, да си помагат взаимно.

        Тези, които тръгнат да помагат, също са хора...
        Последно редактирано от Iliya; 07-10-07, 23:40.

        Коментар


        • До: Система за взаимопомощ

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          Именно. Тогава може и със звънене по телефони.
          Точно така е. Ако са 10 е безмислено, и като гледам от колко града различни града сме ...

          Коментар


          • До: Система за взаимопомощ

            Може би все пак аз съм се превъзбудил.

            Непрекъснато си представям проблемите на една система с много участници / потребители.

            Извинявам се, ако някой се е засегнал.

            Коментар


            • До: Система за взаимопомощ

              Първоначално публикуван от Iliya Преглед на мнение
              Как точно разбират всички?

              Ако аз съм тръгнал, ще се занимавам да пращам поголовно SMS-и? Или е нужен оператор (оперативен дежурен)?

              Може един да разполага с половината от необходимото на бедстващия, а друг - с втората половина. Кой ги координира?

              А как софтуерът ще прецени дали един помагащ е достатъчен? Условията може да са такива (дори в общия случай се предполага), че да е по-сигурно да се пратят двама-трима, така че, ако се наложи, да си помагат взаимно.

              Тези, които тръгнат да помагат, също са хора...
              Прочети началото на темата. Системата за комуникация е замислена като нещо, което получава един СМС и го разпраща на всички, както се договори в последствие след добрение на оператор. Така че е достатъчен един СМС. Отделно можеш да кажеш на закъсалия "Идвам" персонално или просто да му звъннеш и да го питаш за подробности. Когато положението е сериозно и трябват много неща няма лошо а се изтърсят повечко хора, когато е нещо по-елементарно за решаване и има такъв, който прецени, че ще свърши сам работата може да уведоми другите, че не е необходимо да идват. Не мога да разбера какво не е ясно?!
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • До: Система за взаимопомощ

                Въпреки уговорката, да оставим техническата страна за по късен етап, ще се опитам да обобщя идеята за действие на системата при инцедентен случай.
                СМС-а за помощ се получава от 10-20 оператора (или модератори, или както и да ги наречем, хората, които имат възможност да преценят ситуацията и евентуално да активират системата), като който от тях реши, че е в състояние да "поеме случая" просто звъни на номера от който идва СМС-а и изяснява ситуацията, вземайки решение, дали да изпрати СМС на цялата общност, или в частност на няколко човека, след което поема ръководството на операцията в качеството си на координатор, диспечар и т.н... На практика се получава дежурство на поне 10-15 човека едновременно, а инициативата се поема от тоя който е позвънил пръв на изпратилия СМС за помощ и е изясил ситуацията, или се отстъпва в последствие на друг, по-компетентен в дадения слуай.
                Когато не става дума за "спешен случай", активирането на системата трябва да става след обсъждане от няколко "модератора", или ако има технологично време, да се обсъди и във форума.
                Да видим довечера колко са желаещите да участват (аз мисля, че ще сме над 100, на "първо четене") и тогава да продължаваме, или... да се отказваме, поне за сега.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • До: Система за взаимопомощ

                  Абе, май няма да е съвсем така, ама да оставим за сега техническото объждане. Включването на този етап в групата не ангажира с продължаване на участието след вземане на окончателното техническо решение. За сега колкото повече различни мнения и идеи за организация, толкова по-добре.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • До: Система за взаимопомощ

                    Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
                    От друга страна...дежурства,диспечери 7 денонощия 365 дни годишно?!
                    Този проблем се решава много лесно, функцията на администраторите не е да удобряват съобщения, а да ги анулират. Тоест по дефаут всеки СМС е ок, ако не е блокирани или форсиран в рамките на примерно 5м - той минава автоматично.

                    Като има админове на линията, те отсейват, ако се налага или удобряват пристгнал смс на момента, без да минават въпросните 5 минути.
                    VW Touareg V10, 5000cc

                    Коментар


                    • До: Система за взаимопомощ

                      За да не за бая докато наваксам изписаните 3 страница за една нощ, още от сега да кажа, че току що разбирам един от нашите проекти използва СМС модул, който изпраща съобщения на клиенти.

                      За тази цел не е необходим гсм, който да пуска 100 смс-а половин час, има си XML модули на Мтел за подобни системи, които се автоматизират като по масло с внезапни масови смс-и и т.н.

                      Въпросния ноу-хау може да си използва и при писането на нашата система, няма нужда да откриваме колелото и да правим глупости.
                      VW Touareg V10, 5000cc

                      Коментар


                      • До: Система за взаимопомощ

                        Първоначално публикуван от Iliya Преглед на мнение
                        Задачка-закачка

                        Има и друго, което не сме обсъждали, а е важно.
                        То е обратната връзка.

                        Нека приемем, че в права посока системата работи перфектно.

                        Настъпило е събитие, колегата е поискал помощ, всички са оповестени. Нека да са дори само тези от съответния регион.
                        На мястото се оказват десет колеги, всеки от които носи например спални чували и храна - това е било нужно...

                        Колко от тях ще реагират толкова пъргаво следващ път?
                        Това вече е дискутирано, достатъчно е като за случая е необходим един човек - той просто траква един смс и казва, че случая е поет и това е.
                        VW Touareg V10, 5000cc

                        Коментар


                        • До: Система за взаимопомощ

                          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                          Венци, аз съм сигурен, че повечето хора ще кажат, че са +много за идеята.
                          Въпросът е какво ще стане, когато им се каже примерно "Да, идеята е супер и системата ще стане. Обаче удоволствието ще струва толкова и толкова пари (които някой трябва да извади от някъде), а за да работи то като хората, всеки от вас, ще трябва да даде ХХ дежурства"
                          Парите мога още от сега да ви ги кажа какви са и не са толкова много.

                          Мисля до тук стана ясно, че имаме хардуерната поддръжка от мен и софтуерната реализация от Заарин.

                          Във връзка сме с МТел по наш друг проект и имам ценовата листа на Мтел за смс-и за подобни автоматизирани системи. Плаща се на изпратен СМС и цената е от 5 до 3 стотинки, зависи от обема на смс пакетите.

                          Относно това да те будят 10 пъти на нощ, мисля, че и този проблем си има лесно решение. При регистрация всеки член избира от 3 нива на спешност, за които е съгласен да бъде известяван :

                          1) Информация
                          2) Помощ
                          3) Спешна помощ

                          ...примерно...

                          Така всеки може да избегне съответното смс натоварване в негова посока, но аз мисля, че така или иначе смс-ите ще са МАЛКО и РЯДКО. Не може да се говори за спам. В крайна сметка пък ако си труп и имаш нужда от Х часа сън - гасиш си телефона и така и така, нали ?
                          VW Touareg V10, 5000cc

                          Коментар


                          • До: Система за взаимопомощ

                            Първоначално публикуван от tutin Преглед на мнение
                            Този проблем се решава много лесно, функцията на администраторите не е да удобряват съобщения, а да ги анулират. Тоест по дефаут всеки СМС е ок, ако не е блокирани или форсиран в рамките на примерно 5м - той минава автоматично.

                            Като има админове на линията, те отсейват, ако се налага или удобряват пристгнал смс на момента, без да минават въпросните 5 минути.
                            Хъм... идеята е добра... ама не е за този подфорум
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • До: Система за взаимопомощ

                              Първоначално публикуван от Iliya Преглед на мнение
                              При това двама-трима-четирима, за да е възможна работа на смени. Качества - като на авиодиспечер, особено ако системата се разрастне.
                              Разбира притесненията ви, но стига това не е седморката на блейк. Какви авиодиспечери, тук говорим за 3 смс-а на месец сигурно. При правилна употреба тя ще влиза в действия в наистина критични ситуации, а не когато млякото в бакалията свърши. При золупотреба съответния член се изключва и всичко мирясва.
                              VW Touareg V10, 5000cc

                              Коментар


                              • До: Система за взаимопомощ

                                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                                Хъм... идеята е добра... ама не е за този подфорум
                                Не разбрах..
                                VW Touareg V10, 5000cc

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X