Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за KTM EXC 360

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за KTM EXC 360

    Здравейте колеги! Понеже дойде времето за нов мотор и разколебанията започнаха пак. Тъй както си разглеждам сайтовете за мотори виждам едно чудовище наречено KTM Exc360. Някой карал ли е такава машина и ако да какви са впечатленията му от мотора? Възможно ли е това чудо да се кара в гората, т.е. не е ли е прекалено мощно? Имат ли добри ниски? И горе долу колко повече харчи тоя дзвер в сравнение с 125 Кросова машинка? Ето я съответната машина:
    Виждал съм ЕХС-та 360-ки, но със старата рамка пък като гледам този е по нов. Части намират ли се?
    И най-вече това, което ме притиснява е това дали няма да ми е прекалено много силна тази машинка.
    Тежа около 75 кг с екипировка, почти съм на 17години. Имал съм Honda Xr400, Suzuki Dr250 имам също натрупан опит с Honda Xl500. Карал съм (не съм притежавал) Crf450-ки. Попринцип бях ориентиран за нещо 4-тактово кросово, но това ми взе окото. Ще ми е така както първо спортно така и първо 2-тактово ендуро. Бих се зарадвал ако ми отговорите на всичките ми въпроси. Благодаря ви предварително! Поздрави!
    Прикачени файлове
    HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

  • #2
    От: Мнения за KTM EXC 360

    Извинявам се , че съм объркал мястото на темата. Щях да я пусна в подраздел Избор на мотор, ​но по инерция...
    HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за KTM EXC 360

      Мотора е доста стар , сменили са му калника , седалката , резервоара , ... , окачването , рамата и двигателя са си стари. Мотора има много сила в ниските , разхода няма да е много различен от този на 125 , но ако не си карал двутактов мотор в гората , този не е за теб.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за KTM EXC 360

        Благодаря ти за бързия отговор колега! Много бих искал да пробвам една такава машина, но уви няма как. Все пак ако някой е карал такъв мотор да драсне два-три реда и да сме полезни на други, които търсят мнения и са влезли в темата, за да не натиснат назад бутона с празни мисли...
        HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за KTM EXC 360

          Не съм големия разбирач, но според мен мотора е старичък, мощен и не е толкова известен. Виж, че дори профитата карат с максмум 2т 300 кубика. Не ти трябва такъв мотор. Сигурно за супер мото ще е много интересен. Най-добре го пробвай на място, но според ревютата на мотори, които съм гледал, хората казват за 300 2т, че е супер силен в ниските, а какво остава за това? Може би 250 2т е по-добре. Ходи и пробвай всеки е различен

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за KTM EXC 360

            Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
            Най-добре го пробвай на място, но според ревютата на мотори, които съм гледал, хората казват за 300 2т, че е супер силен в ниските, а какво остава за това.
            360 е напълно умрял в ниските,за всичко друго става но не и за хард Ендуро.Няма нищо общо с ехс 300.

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за KTM EXC 360

              Забравих за горенето,най икономичния режим е 10.

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за KTM EXC 360

                Разбира се то ако 360 беше по-удачния вариянт за Хард Ендурото такива щяха да ползват. Но ако сравним цените на 300 и тези старите 250-360-380 и тем подобни те са пъти по-евтини от 300кубиковото. Предполагам би било добър избор за феновете на 2тактовите машини освен ако не са състезатели или хард любимци. А относно разхода и според мен е така...
                HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за KTM EXC 360

                  Този мотор както казаха колегите е дооста стар. Окачване, рама и двигател са 98-99 (ако не и по-стари).
                  Пластмасите са някаква смесица от преди 2007-а (резервоар и кори) и след 2008-а (опашката).
                  Лично мое мнение не се занимай с този мотор. Намери си нещо в по-заводско състояние и по възможност по-новичко (поне след 2000г).
                  Ще ти е по-лесно с ремонтите после.
                  Успех в търсенето.
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X