Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изработка и монтаж на броня и лебедка на Нисан Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Изработка и монтаж на броня и лебедка на Нисан Терано

    Мигачите къртят
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #62
      От: Изработка и монтаж на броня и лебедка на Нисан Терано

      Ако натиснеш тези тръбенца от страни няма ли да се изкриви страницата на плочата и... всичко свърши?
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #63
        От: Изработка и монтаж на броня и лебедка на Нисан Терано

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Мигачите къртят
        Такива си ги хареса и си ги монтира собственика , аз бях само изпълнители да давам акъл

        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
        Ако натиснеш тези тръбенца от страни няма ли да се изкриви страницата на плочата и... всичко свърши?
        Тия тръбенца Роско са фи 76Х2.5 , а плочата и разкосите са от 8 мм ламарина . С натискане на по тънки дръвчета клони няма да се изкривят , ама виж ако се млатне със в някое по дебело дърво със сигурност може и да поддаде ... ама тогава това ще му е най малкия проблем . По принцип джипа ще се ползва за горски разходки , но знае ли човек може и да почне работа в горското ...
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #64
          От: Изработка и монтаж на броня и лебедка на Нисан Терано

          Здравейте,
          Не искам да се натрапвам в темата, а само накратко да споделя моя опит.
          Преди две години се сдобих с Nissan Terrano II 2.4 бензин, седмица по-късно оригиналният резервоар бе отстранен. На негово място се появи 50 литрова газова бутилка /според мен ще събере и по голяма, но от сервиза за газовото решиха че по трудно ще я наместят, поради ъгълът който трябва да стои......../. А резервоарът за бензин се реализирана посоченото място /успоредно м/у кардана и гредата на рамата/. Изработен е от преработена 20 литрова газова бутилка. Бензиновата помпа е външна закачена за шината на газовата бутилка..
          От тогава до сега джипа е изминал 37 хил. километра, част от които в горски условия при разнообразни наклони. Проблеми с така реализираната система не съм срещал. Единствено няколко недостатъка, а именно: бензиновата помпа е доста шумна, нивомера за бензиновото гориво не работи. И сега ще кажете как разбирам че горивото намалява... Истината е когато в резервоара останат около 7 литра, при силно клатушкане, спиране или силен преден наклон помпата засмуква за момент въздух и се променя шума й. Но както е споменато по-рано в темата използвайки бензина за палене, като резервно гориво и поддържайки високо ниво на бензин в резервоара, то този вид на изпълнение осигурява спокойно достигане до следващата газ станция.
          Поздрави.
          П.П. Ако е необходим снимков материал .... ще кача
          Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
          Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

          Коментар


          • #65
            От: Изработка и монтаж на броня и лебедка на Нисан Терано

            Здравейте, първо огромно благодаря за евентуално съдействие. Аз съм преводач. В момента ми се налага да превеждам каталог за оборудване на офроуд автомобили. Част от термините вече видях (страхотно полезен форум), но това,което ме мъчи е winch bar - това са напречните тръби на (в речник го открих като буферна решетка) тук виждам, че го ползвате като булбар. Можете ли да ми помогнете с превод на бг? Благодаря още веднъж.

            Коментар


            • #66
              От: Изработка и монтаж на броня и лебедка на Нисан Терано

              Първоначално публикуван от desi37 Преглед на мнение
              Здравейте, първо огромно благодаря за евентуално съдействие. Аз съм преводач. В момента ми се налага да превеждам каталог за оборудване на офроуд автомобили. Част от термините вече видях (страхотно полезен форум), но това,което ме мъчи е winch bar - това са напречните тръби на (в речник го открих като буферна решетка) тук виждам, че го ползвате като булбар. Можете ли да ми помогнете с превод на бг? Благодаря още веднъж.
              Буквален превод може да се тълкува като стойка , поставка на лебедката . Мисля че се има предвид плочата на която се монтира лебедката , това със напречните тръби е за защита по скоро отколкото да е поставка или стойка какъвто е превода на "bar". Бул бар е извитата като дъга тръба над предната броня на която в миналото се е закрепвал череп от бик и от там bull - бик , bar - стойка . Надявам се да съм бил полезен .
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #67
                От: Изработка и монтаж на броня и лебедка на Нисан Терано

                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                И докато съм загрял набързо сътворих една тръбна броня и плоча за лебедка на едно друго Терано . Има един кусур щото собственика ми помагаше и не изшлайфа добре заварките , ама според неговите думи " На горска джипка чак такива екстри не и трябват ..." . Стана си доста добра силова броня като същевременно не е тежка - плочата с бронята тежат 14 кг и предницата с монтираната лебедка падна само с 1 см . Вярно че ще се влоши пътното поведение на джипа заради добавената тежест ама като не иска да чуе за вътрешен монтаж

                [ATTACH=CONFIG]773122[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]773125[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]773126[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]773128[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]773129[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]773130[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]773132[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]773134[/ATTACH]

                [ATTACH=CONFIG]773135[/ATTACH]
                Колега имаш ли чертежи на плочата и стойката към нея или някакви размери . Благодаря

                Коментар


                • #68
                  От: Изработка и монтаж на броня и лебедка на Нисан Терано

                  Съжалявам колега , плочата я направих по размер и я огънах , а двата разкоса са копирани от оригиналните планки на бронята , изрязах ги от 8 мм ламарина
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #69
                    От: Изработка и монтаж на броня и лебедка на Нисан Терано

                    Благодаря за отговора . Поздрави

                    Коментар


                    • #70
                      Здравейте колеги някой има ли чертежи за предна броня

                      Коментар


                      • #71
                        Здравейте! Отдавна не съм минавал...
                        И аз скоро правих брони за едно Терано 2 от 2000 година. Да видя ще мога ли да кача снимки, че са ми на телефона...
                        диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                        Коментар


                        • #72
                          Качвам линк към публикацията във ФБ
                          диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                          Коментар


                          • #73
                            диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                            Коментар


                            • #74
                              Сега предстои работа по още едно Терано2 от 1993 година.
                              Последно редактирано от ArSey; 28-10-23, 22:05.
                              диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

                              Коментар


                              • #75
                                Браво добре са станали броните и багажника. Може ли тел за връзка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X