Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

    Бих искал да се допитам до вас, колко е реалната цена към момента на Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, регистрирана октомври 2007 г, черна. Купена е от ТМ ауто и в момента е на 88 000 км. Като екстри има халогени, прибиране на огледалата, декоративно ролбарче на предната броня с релефен надпис RAV4, преден и заден парктроник. Колата е като нова, без следи от експлоатацич, нама дори гънки по предната шоферска седалка. Километража и е истински, на мой познат е и знам как е карана. Има летни (оригиналните) и зимни нови гуми. Когато не е била карана е седяла само в гараж. Човека иска да я продава, аз я харесвам и искам да я взема. Въпроса е че между познати нито той нито аз искаме да се пазарим или пък да се надлъгваме. Трябва ни независимо мнение каква е цената. В сайтовете вървят от 13 до 22 К лева. Едва ли щях да си взема точно RAV4, но като знам тази как е гледана се запалих много. Въпреки че разхода на този бензинов автоматик е 10 - 11 литра и то спокойно каране.
    Освен цената ме интересува с колко скорости е този автомат ?

  • #2
    От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

    Цената на конкретният екземпляр е 18 912 лева и 74 стотинки.

    А сега сериозно. Автоматът е с 4 предавки + 1 задна. А цената е тази, на която приятелят ти е склонен да се раздели с колата, а ти да я имаш и двете стойности да се припокриват или поне са много близко. Но между приятели и кола втора ръка, но пък доверено гледана има много субективни фактори и едва ли някой е в състояние да даде конкретна оценка.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

      Наясно съм, че не може да се направи точна оценка. Въпросът по-скоро е цената клони към 20 К или по-скоро към 15 К. Търсене няма, той е пускал обява за 20 К идват уж заинтересовани и му предлагат 15 та дори 13, което вече за мен е нереално ниско, особено за състоянието на тази кола. А и всички които идваха да я гледат не вярват в показанието на километража.
      Лично мен автоматика с 4 предавки не ме вдъхновява, да здрав и изпитан е, но това значи при 110 км/ч (по-бързо от това не карам) да съм с 4 000 оборота, което значи 12 л бензин/100 км. Не звучи особено вдъхновяващо. Единственото заради което бих я взел, е че на пазара на коли втора ръка, почти не излиза толкова запазен екземпляр. Имах нагласата за такъв кросоувър (щото това за мен не е и в ниския клас джипки) ама дизел и с ръчка.

      Коментар


      • #4
        От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

        Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
        Наясно съм, че не може да се направи точна оценка. Въпросът по-скоро е цената клони към 20 К или по-скоро към 15 К. Търсене няма, той е пускал обява за 20 К идват уж заинтересовани и му предлагат 15 та дори 13, което вече за мен е нереално ниско, особено за състоянието на тази кола.
        Защо реши, че хората са длъжни да са запознати със състоянието на колата, и да вярват на 100% на всяка дума от непознат. Просто пазар - приемете го.

        Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
        А и всички които идваха да я гледат не вярват в показанието на километража.
        Е тук вече се сърдете на джамбазите, те възпитаха пазарът по този начин.

        Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
        Лично мен автоматика с 4 предавки не ме вдъхновява, да здрав и изпитан е, но това значи при 110 км/ч (по-бързо от това не карам) да съм с 4 000 оборота, което значи 12 л бензин/100 км. Не звучи особено вдъхновяващо.
        Това изобщо не е вярно. Оборотите на двигателя при дадена скорост зависят от предавателното число на съответната предавка, а не броят предавки. С по-малко предавки - колата ще набира по-бавно, защото кривата на въртящият момент ще е прекалено крива и далече от идеалната такава. Именно поради това разходът ще е висок в градът при постоянно ускорение/спиране. Но при крайсерска скорост на магистрала много повече се притеснявайте за челното съпротивление, вместо за броя предавки. Имах бензиново мондео 2 литра, автоматик с 4 предавки. Почти празен на равна магистрала при 100км/ч пътувах с 2к оборота.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

          Дизел и "ръчка" и то на "джипка" = на разходи по съединителя и то доста големи и като цяло е слабо място на "наджипените" л.а.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

            Разбрал съм се даи направя един тест драйв, да я видя как е, на практика, не само на теория.
            В града не карамособено много, а и не съм от тези дето гонят да тръгнат първи и след това даскачам на спирачката. По-скоро съм любител на спокойното каране, въпреки че вСофия няма кой да те търпи да караш спокойно.
            Всеки случай катоговорихме с моя познат, той самия каза, че на него при 130 км/ч не му екомфортно с тази кола от гледна точка на шума от челното съпротивление, от рева на мотора и от гумите. До към 120обаче радиото все още се чува.
            Все си мисля, чепри крайсерска скорост с 2500 оборота и при 4000 оборота ще има сериозна разликав разхода. Но това ще го огледам как е,като я подкарам. Едва ли обаче предавателното число на 4-та предавка е като насъщата конфигурация купе / двигател, но с 6 степенна ръчка, на 6-та предавка.

            Коментар


            • #7
              От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

              Ето ти конкретен пример с Форд Мондео МК3 2.0 бензин, който с 4 ст. автомат има по-ниско предавателно отношение на 4тта предавка, от колкото на 5та предавка с ръчна скоростна кутия. Обърни внимание на оборотите при 120км/ч.

              Ford Mondeo 2.0 16V First Edition 2003 - 2004

              Transmission:4 s., automatic
              Transmission / Gear ratio

              1th gear ratio:2,89:1
              2th gear ratio:1,57:1
              3th gear ratio:1,00:1
              4th gear ratio:0,70:1
              5th gear ratio:-
              6th gear ratio:-
              7th gear ratio:-
              8th gear ratio:-
              9th gear ratio:-
              Reverse gear ratio:2,31:1
              Final drive:4,23:1
              RPM at 120 km/h (theoretical):3.000 rpm




              Ford Mondeo 2.0 16V Futura 2004 - 2005

              Transmission:5 s., manual
              Transmission / Gear ratio

              1th gear ratio:3,42:1
              2th gear ratio:2,14:1
              3th gear ratio:1,45:1
              4th gear ratio:1,03:1
              5th gear ratio:0,81:1
              6th gear ratio:-
              7th gear ratio:-
              8th gear ratio:-
              9th gear ratio:-
              Reverse gear ratio:3,46:1
              Final drive:4,06:1
              RPM at 120 km/h (theoretical):3.300 rpm
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #8
                От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

                Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
                Разбрал съм се да и направя един тест драйв...
                И аз не съм най-големия фен на автоматиците, но колко ще е шумна равка с автомат и то бензин, в никакъв случай не повече от бензиново V8!
                Както и да е , тези коли са относително добри, а щом и състоянието и е безупречно не бих се чудил на твое място! Остава цената. Ако питате ТМ ауто на тия километри може и 25-26 да и искат, обаче аз за тези години не бих дал горната граница, по-скоро по средата! Това ми се струва реалистично, а който е продал поне една кола знае, че пазарните цени и тази, на която можеш да си продадеш личния автомобил нямат нищо общо!

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

                  Ако собственикът ти е приятел, предложи му да я оцените в ТМ ауто (за колко биха я изкупили) и му плати тази цена...

                  Разход 10-11/100 градско е малко вероятен според мен... По-скоро това е за смесено каране поне 50:50 с извънградско...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

                    Ако колата е наистина перфектна , 18-20 000 са максимумът , който може да се даде. Дали е карана или не , вече е на близо 8 години.
                    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

                      ТМ ауто може и да искат 20-22 000 лева за тази кола, ако я продават, но когато я купуват повече от 10 000 лева оценка няма да дадат за тази кола. Реално тази кола струва между 16-18 000 лева. Естествено пълно е с "много отворени" българи, които ще дават 13 000 за тази кола. А за над 18 000 едва ли някой ще я купи, колкото и запазена да е. Просто времето е такова сега.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

                        Честно казаномоята справедлива цена за тази кола са 15К – 16.5К. Има фейслифт на този модели има вече следващ модел. Годините са каквито са и те не работят в полза нацената.
                        Плюса и е че емного истинска, като състояние. При все това е сменяно карето на волана ипредните амортисьори (единият е бил изпуснал и са сменени и двата). Присегашната ми френска колица, която е на 150К км карана от нова в България несъм сменял такива възли, нищо по окачването освен биялети. Но явно при тая сасдали багажа.
                        Колкото и да платясъм наясно, че ако реша дори след 2 седмици да я извадя на тезгяха, няма да и вземапарите които ще дам сега.
                        По-скоро за себеси не съм си изчистил концепцията кросоувър или лек автомобил … И става така четази я взимам само заради състоянието, което от друга страна не е маловажно припокупка на кола втора ръка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

                          При положение , че са сменяни тези неща , кое те кара да мислиш , че е чак толкова запазена? Карал съм skoda octavia на 50 000 км , беше с полузаминал съединител и изтъркани копчета за ел стъклата. Ако е лашката 80 000 км само градско , моето мнение е , че тези километри навъртяни примерно в София , се равняват на 200 000 , изминати само извънградско.
                          Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                          Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

                            От София ли е тази ? Миналата година оглеждах една такава, според описанието , в един сервиз и беше в много запазело състояние. Ицо ли се казва собственика ?
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota RAV4 2.0 бензин, автоматик, 2007 г - стойност ?

                              Собственика на тази, която аз гледам е една мацка бизнесменка и това е другото нещо, че до сега съм огледал общо 5 RAV4-ки, за да имам база за сравнение и всичките бяха на мадами. Та се питам къде се ръчкам да си взимам такава кола, която се кара основно от жени ???

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X