Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това е измама, нали ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Това е измама, нали ?

    Вече няма.

    Коментар


    • #17
      От: Това е измама, нали ?

      Това с каката съм го изпуснал,а сега като го няма сигурно Ясен я е изгонил.

      Коментар


      • #18
        От: Това е измама, нали ?

        Айде пак. И това е измама, нали? Поне така твърдят ПРОБВАЛИТЕ да повторят експеримента в коментарите в тубата и в Сурат-Китапа (където също го има и жъне фурори):

        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Това е измама, нали ?

          Да не е сложил магнезий тоя за да гори, или никел ли беше, забравил съм.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #20
            От: Това е измама, нали ?

            Прилича на реакция на Натрий.... Изплува и почна да гори
            На що автомобили сме направили пакости с пускането на натрий в близките локви
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Това е измама, нали ?

              За натрий пишат и в коментарите отдолу.
              Прочее, откъде сте се снабдявали с натрий при ТЗВ? Някакъв руски другар беше писал, че се чупи някакъв уред, вътре имало... ама забравих къде му беше коментарът.
              В кабинета по химия едно време в основното училище имахме, бяха едни буци, заляти с гаС за горене. Естествено, намери се "любител-химик", който гепи една буца и я мушна в джоба на панталона си Познайте какво се случи след известно време!
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Това е измама, нали ?

                Понеже не обичам газирано, пък съм фен на кока-колата, още от ученик слагам на дъното на чашата едно пакетче захар, за да се разгазира. До сега нито една чаша не ми се е взривила в ръцете и силно не вярвам пепелта от цигара да промени нещо в такава посока.
                Иначе Самсунг (или Сони бяха....) патентоваха глюкозна батерия преди повече от 10 години, основана на принципа на фотосинтезата, но тая разработка така и потъна в небитието, защото енергийните нужди на телефоните междувременно нарастнаха 5-6 и повече пъти.
                Натрий има в изпускателните клапани на някои съвременни коли. И в тия на разни стари руски кочини...Газ-ки, на УАЗ-а май също има в изпускателните клапани натрий. Натрият е добър топлоносител.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #23
                  От: Това е измама, нали ?

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Натрий има в изпускателните клапани на някои съвременни коли. И в тия на разни стари руски кочини...Газ-ки, на УАЗ-а май също има в изпускателните клапани натрий. Натрият е добър топлоносител.
                  Вътре в корпуса на самия клапан (онуй дето прилича на гоУем пирон)?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #24
                    От: Това е измама, нали ?

                    Точно там. ПиронЯ вътре е кух и са набутани няколко грама натрий. Идеята е да не се получава локално прегряване на шийката на клапана. И сега се ползва като технология, но не знам в кои коли.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Това е измама, нали ?

                      Хитрината е че при около 100 градуса този метал се стапя и почва да се плиска напред-назад в тръбичката си, при което пренася топлина.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Това е измама, нали ?

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Точно там. ПиронЯ вътре е кух и са набутани няколко грама натрий. Идеята е да не се получава локално прегряване на шийката на клапана. И сега се ползва като технология, но не знам в кои коли.
                        Абсолютно вярно,но само в изпускателните.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Това е измама, нали ?

                          Но не в ГАЗ и УАЗ, а в ЗиЛ 130.
                          Иначе го има от старите авиационни двигатели като технология. В съвременните ДВГ не знам да се ползва.
                          И не е заради прегряване на шийката, а за пренасяне на топлината от главата към стеблото на клапана, където пък да се отдаде към водача на клапана, после главата и охладителната течност.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Това е измама, нали ?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            В кабинета по химия едно време в основното училище имахме, бяха едни буци, заляти с гаС за горене. Естествено, намери се "любител-химик", който гепи една буца и я мушна в джоба на панталона си Познайте какво се случи след известно време!
                            Ако някога ти се удаде случай да вземеш от някъде натрий,пробвай да го метнеш на заледена повърхност.
                            Всички сме виждАле как пътува и свети във вода,е няма нищо общо,трябва да се види.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #29
                              Ах, какъв некропостинг...

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Би трябвало да има контакт между двете бучки захар, така поотделно ? И защо захар ?
                              Бай Боголюбе, да забеляза различният цвят на видийките?
                              И що пък да трябва да има.. не е контакт, "мост" .... електролитен.... А и кой ти каза, че няма?

                              Това е просто кодош.... )))

                              Или Магия... а определението за "магия" е - да знаеш един факт повече... )))))))
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X