Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотокар или котка в чувал....?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотокар или котка в чувал....?

    Купих си мотокар,на вид като този


    Липсват четирите дюзи и стартера.
    Тръгвам да търся дюзи и стартер....И тук започва филма...
    Имаме само марка - Балканкар...Няма модел,няма година на производство,няма нищо...Мотора вероятно е перкинс,щото е едно към едно с този
    http://www.earlycj5.net/forums/showt...erkins-Rebuild .
    Забравих да кажа,че за мен мотокарите и двигателите са китайско писмо....Та,допитването ми до специалисти още повече ме хвърли в шах...Един вика,това е сръбски мотор "раховица".Друг вика,това е правено в софийския "Средец" дето вече го няма...Трети вика,тва е дрът английски перкинс за който вече няма части...
    Та,молбата ми е...Ако някой е в час,нали скоро ще правим свински сватби...пък и виното вече порасна...И за вегетарианци имам кисело зеле...

  • #2
    От: Мотокар или котка в чувал....?

    Двигателя със сигурност е перкинс,има с три и с четири цилиндъра.Частите. все още се намират,но най-добре ще е да намериш някой пребран бивш складажия в някой завод.
    0885719173-Красимир

    Коментар


    • #3
      От: Мотокар или котка в чувал....?

      Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
      Двигателя със сигурност е перкинс,има с три и с четири цилиндъра.Частите. все още се намират,но най-добре ще е да намериш някой пребран бивш складажия в някой завод.
      Имам 4-цилиндров Балканкар с оригиналния двигател и е съвсем друг на вид,ако трябва мога да го снимам,дори имам и свален стартер.Ако е същия,има дори чешки редукторни стартери за тях,на цена около 220лв.и мога да съдействам за такъв- нов.Намери в нета фирма Джони във Враца,има цели двигатели Перкинс,цените са според видимото благосъстояние на клиента.
      Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 04-12-14, 06:30.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #4
        От: Мотокар или котка в чувал....?

        За английски Перкинс колкото и да е стар части могат да се намерят.
        Можете да огледате самия двигател за табелки или набити цифри.

        Коментар


        • #5
          От: Мотокар или котка в чувал....?

          На времето, в началото на прехода, от специалистите на "Средец" се роиха бая фирми, които монтираха мотокари.
          От стари шасита, с нови или рециклирани двигатели от Варна(мисля че ВАМО), и модерно арматурно табло.
          Някой даже си лееха нови противотежести, с по-така модерна форма. И ги продаваха навън за доста долари.
          Ама ГНП-то е един скапан румънски роторен Мефин.
          Тук един колега е пуснал книжка на перкинса преди 5-6 години.
          Аз имам ПДФ за 3900 двигателя, ама ми дай мейл, къде да ти го пусна, че не става качването тук нещо.
          Последно редактирано от dedoKoko; 04-12-14, 09:56.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #6
            От: Мотокар или котка в чувал....?

            По двигателя за сега открих 37116360-3 NW.И малко над него 24Е-3.На шасито е набит № 7401 20- 0198.На мен обаче това нищо не ми говори.Мотора най вероятно е перкинс,но няма общо с варненския.Тези дюзи са поне два пъти по къси.Стартер от българските става на фланеца,но не знам дали зъбите на бендикса отговарят на тези на маховика.Утре вероятно ще се сдобия с български стартер за проба.

            Коментар


            • #7
              От: Мотокар или котка в чувал....?

              Това си е мотокар Балканкар със двигател Перкинс - при мен имаше около 30 такива и още си ги има . Стартера редукторния е около 200 лв , а обикновения /който си е чист Уазков стартер / беше около 150 лв . Дюзи има също за тях нови и втора употреба , но утре мога да ти дам повече подробности - работех с две фирми за части от Стара Загора , но съм им затрил телефоните и ще трябва да ги посетя да им взема визитките .
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #8
                От: Мотокар или котка в чувал....?

                Имаме останали разпръсквачи. Дюзи на Сандански с чешки разпръсквачи,ГНП мефин. Разни остатъци от времето когато сме се занимавали с износ.Пиши на лични мога да проверя какво имаме.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • #9
                  От: Мотокар или котка в чувал....?

                  Като гледам номера да не е английски перкинс. Я кажи ГНП какво производство е.Не може да няма табела.
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мотокар или котка в чувал....?

                    Направи някакви реални снимки на двигателя . Този който е в сайта няма нищо общо с варненските перкинзи .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мотокар или котка в чувал....?

                      Аз снимки ще направя,ама не съм качвал от 2010 та,та трябва да ползвам жокери.Иначе и днес разглеждах мотора.Едно към едно е с този от сайта.Разликите са само в смукателния и изпускателния колектор.ГНП-то визуално е същото,но табелките при мен са две.Утре ще ги позачистя и ще видя каква марка е.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мотокар или котка в чувал....?

                        Ето снимки на моя двигател и стартер на Балканкар 92г:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:281.jpg
Прегледи:1
Размер:86.4 КБ
ID:5627661Натиснете снимката за да я уголемите

Име:284.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5627662Натиснете снимката за да я уголемите

Име:282.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5627663Натиснете снимката за да я уголемите

Име:285.jpg
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5627664
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мотокар или котка в чувал....?

                          Това е едно ръководство за серийния номер на двигателя АКО е английски Перкинс и АКО е произведен след 1974 година.Можеш да се ориентираш какво да търсиш и къде да го търсиш АКО е английски Перкинс.

                          http://www.salvis.lt/uploads/files/perkinseng.pdf
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мотокар или котка в чувал....?

                            Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                            Ето снимки на моя двигател и стартер на Балканкар 92г:...
                            Това е перкинс,копиран от ВАМО,предполагам по нов модел.Няма почти нищо общо с въпросния перкинс.В последствие става масов и стига до авиа-преслав,чавдарчето и т.н.Не съм в час,просто от обща култура го знам.До колкото се заливам с информация тези дни,моят модел е от пионерите с ХДП,естествено английски.А скъпите части в един мотокар са ДВГ и ХДП.Другото е конфекция...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мотокар или котка в чувал....?

                              Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                              Това е перкинс,копиран от ВАМО,предполагам по нов модел.Няма почти нищо общо с въпросния перкинс.В последствие става масов и стига до авиа-преслав,чавдарчето и т.н.Не съм в час,просто от обща култура го знам.До колкото се заливам с информация тези дни,моят модел е от пионерите с ХДП,естествено английски.А скъпите части в един мотокар са ДВГ и ХДП.Другото е конфекция...
                              .........................................................................
                              П.П Сега видях, че си писал, че ти е английски... За триене
                              Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 04-12-14, 22:03.
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X