Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

    Колеги, този път обявявам мисля достатъчно навреме, да няма сърдити като миналият път.



    За да е полезно и всеки да може сам да си прецени кое, как, организацията е следната:

    На 09.12.2014 от 13:30 до към 17:00 часа, ще има възможност да се тестват камери, обективи и прочие на Pentax и Tamron.

    Ще направим тестова постановка, съответно осветление и прочие и ще можете да пробвате каквото искате с различни камери и обективи. Разбира се ще съм там за всякакви въпроси и помощ. Съветвам всеки да си носи SD карта, че да може после спокойно да си разгледа и сравни нещата в къщи на собственият монитор.





    От 19:00 часа същият ден, (9 декември вторник) е лекцията "Екстремна фотография. Техника, технология и подготовка"
    Конспект за лекцията:

    Гранични области във фотографията.
    Какво се крие зад параметрите на фототехниката и оптиката.
    Избор на апаратура и оптика. Свръхсветлосилна оптика.
    Технически и технологични ограничения и тяхното преодоляване.
    Работа в сложни условия, подготовка и оборудване.
    Спортна, репортажна, wildlife фотография.


    Лекцията съм я предвидил да е достатъчно дълга и спокойна, ще има достатъчно време и за въпроси и за дискусия по много теми.
    Лекцията е силно технически насочена, ще разгледам на практика всички системи и технологии за фотография, предимства, недостатъци и начини за работа. Особено внимание ще обърна на конкретни елементи, като да речем системи за фокусиране, настройки, калибриране на обективи и проблеми при работа.


    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------



    на 11 декември (четвъртък)


    "Пътят от фото регистрации до изкуството във фотографията."

    Що е изкуство и пресечните му точки с фотографията.
    Технически средства, апарати, оптика и тяхната роля в една творба.
    Фотографията във времето...

    Същата програма, начало 19:00 часа.


    В тази лекция ще обърна повече внимание на фотографията като философия, смисъл, цел и начин. Смисълът и целта на тази лекция ще станат по-ясни на първата, която е техническа.


    Надявам се, като съм на 95% сигурен, че ще може да бъде осигурена за лекциите и една средноформатна камера Pentax 645z...


    И двете събития са на адрес: София, бул.Арсеналски 5, ет.3 Студио ФотоПавилион
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 02-12-14, 17:10.
    VPetrov.photography

  • #2
    От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

    Там съм, хладилник ще има ли да замразим някой Пентакс ?
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

      Те фризерите не са проблем, ти пък за хладилник дума отваряш... Но като си рекъл, току виж може да направим още един принос в опитите да счупим нещо скъпо... Може би този път доста по-скъпо...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

        Ще дойда, само да не се обърка нещо дотогава.
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • #5
          От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

          Нужно ли е някакво предварително записване или може просто да се изсипя на място, че още не ми е съвсем сигурно
          'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

          Коментар


          • #6
            От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

            На място директно, аз ще ходя на 100%, пък не съм се записвал никъде, а и от организаторите не са ми поискали да се записвам.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

              Първоначално публикуван от ntashev Преглед на мнение
              Нужно ли е някакво предварително записване или може просто да се изсипя на място, че още не ми е съвсем сигурно
              Не, лекциите са открити, няма нужда от записване или прочие. Естествено ще дойдат и хора извън нашият форум, но ще се радвам на повече колеги оттук. Нищо че лекциите са за фотография, ще има част подходяща и за МСС
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                И аз ще дойда.
                LZ2NKM

                Коментар


                • #9
                  От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                  И аз идвам, вече наистина.
                  'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                    За съжаление за нас от провинцията няма шанс...
                    Защо не се помисли в тази светлина и бъдещи подобни лекции и сбирки да се правят събота или неделя?
                    Така повече колеги, които не са от София ще имат шанса да присъстват...
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      За съжаление за нас от провинцията няма шанс...
                      Защо не се помисли в тази светлина и бъдещи подобни лекции и сбирки да се правят събота или неделя?
                      Така повече колеги, които не са от София ще имат шанса да присъстват...
                      Поздрави!
                      Любчо, говорили сме по тази тема, един обектив няма как да си вземеш ако не си от София!
                      А и 500км как ти се струват за една лекция
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                        Любчо, говорили сме по тази тема, един обектив няма как да си вземеш ако не си от София!
                        А и 500км как ти се струват за една лекция
                        Ами не е точно така, защото аз разсъждавам по-глобално...т.е. нямам предвид себе си, а въобще хората от провинцията.
                        Примерно ако има колега от Ихтиман примерно за него няма да са 500км. в двете посоки, а едни 120...което с малко харчещ автомобил са си едни 12-15лв.
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                          За съжаление доколкото знам всичко зависи и от партньора в организацията, който дава зала и съпорт - в този случай май е Фотопавилион. Бъдещето е да се мисли за предаване онлайн, това е по възможно.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                            С удоволствие бих помагал за подобни лекции в провинцията, но си давам сметка, че едва ли ще е възможно. Доста са разходите дори за София. Злати е прав, че бъдещето е да се мисли за WEB конференции...

                            Благодаря на всички колеги, които посетиха лекцията и много се извинявам, ако не съм обърнал внимание на някого. Много хора нещо ме питаха и се стараех да отговоря на всеки но беше трудна работа...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF1464.jpg
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5628785

                            За пропуснати въпроси ще наваксвам в четвъртък...
                            Последно редактирано от sabin; 12-12-14, 12:40.
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                              За мен беше супер интересно и полезно. Само дето залата се оказа тясна за мерклиите. Чакам с нетъпрение утре следващата лекция.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X