Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

    Колеги, лекцията довечера ще е нещо съвсем различно от досегашните. Това е и лекцията, която ми е отнела най-много време да обмисля и напиша. Във всеки случай, от приблизително две години работя по темата. Та в тази връзка, моля настоятелно за сериозна обратна връзка. Поне на мен въпросите засегнати в лекцията са ми били много важни и твърде малко съм намирал писано по тях, така че разчитам на сериозни коментари...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

      А докато дойде времето на webинарите, има ли възможност лекциите да се публикуват тук? Мисля, че на много хора ще им е интересно.

      Коментар


      • #18
        От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

        Само с публикуване няма да стане, или поне не вярвам да е особено полезно. За да направя една лекция, особено като днешната, работя с месеци и проучвам десетки, конкретно сега стотици книги, посещавам музеи и прочие. Слайдовете използвам по-скоро за да не се отклонявам особено от структурата, а не с познавателен характер. Останалото го говоря, при това всеки път различно. Да, вероятно ще е отлична идея да седна, систематизирам и напиша всичко това, но нямам нито времето нито средствата за такава реализация. Да не говорим, че интересът към темата и въобще към "високата" фотография не е голям, да бъдем реалисти... не оставайте с грешни впечатления от горната снимка, просто залата е малка..., не хората много...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          просто залата е малка..., не хората много...
          Добре де, но ако залата е малка, добре е да предвидят по-голяма. Довечера ще сме там заедно с хора от малкото ни фото-клубче
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #20
            От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

            Аз също ще съм на линия довечера! Все още има ли шанс да счупим нещо скъпо наистина..?!

            Коментар


            • #21
              От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

              Димо, ако ни стане тясно винаги можем да продължим лекцията за изкуство с такава за фотография в екстремни условия... Ей го де е Камен дел... И без това правилните хора ще са на място... Марто, работи се по въпроса...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #22
                От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                А да се запише лекцията и качи после тук има ли вариант ?
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #23
                  От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  ..................... Все още има ли шанс да счупим нещо скъпо наистина..?!
                  Да, разбира се!!! Стъклата на МОЛ-а отсреща.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Димо, ако ни стане тясно винаги можем да продължим лекцията за изкуство с такава за фотография в екстремни условия... Ей го де е Камен дел...
                    Да, да. Съгласен. И сезона тепърва започва
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                      Гледам, че фотографите още не са станали, та да побързам и да напиша моите впечатления, от видяното и чутото снощи.
                      Аз от фотография не разбирам, но дочух, че ще има безплатно вино и това силно ме заинтригува, та взех метрото за една спирка и ....
                      Сега ще започна от зад напред, виното не беше хич хубаво, да не кажа ....., НО ЛЕКЦИЯТА, лекцията беше на ниво, при това световно.
                      Научих за неща които са били пред очите ми, гледал съм ги, но не съм ги виждал.
                      Научих също, че трябва да си счупя камерата на телефона и да си изтрия FTP папките на сървъра, ама всичките....добре поне, че разпродадох техниката овреме.

                      Венци. БЛАГОДАРЯ, благодаря за лекцията и за възможността да се видя с приятели от този форум.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                        И аз благодаря въпреки, че ми се наложи да изляза някъде към края на "Късния ренесанс"...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                          И аз се включвам в благодарностите към Венци.

                          На мен ми беше много интересно. Следващият път пак ще дойда.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF1602.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5628781

                            Една снимка от снощи, Събин успява някак и да снима междувременно.

                            Благодаря на всички присъствали. На тази лекция имаше много хора оттук и вероятно съм силно пристрастен, но държа да кажа, че за мен имаше голямо значение..., класата си е класа...

                            Важно е да има поводи да си говорим, а очевидно има и за какво...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                              Приятна среща, ще се радвам пак да участвам
                              Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                              0888/00-55-37

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лекции на 9 и 11 декември, всички сте добре дошли!

                                И двете лекции бяха чудни, аз съм си малко темерут и така и не се запознах с някой, но пък ми беше интересно и полезно, Благодаря!
                                Между другото по повод на "умрелите" портрети има един термин "Uncanny Valley" (< цък), който обяснява защо възприемаме нещата така. Мислех да го вметна снощи, но не исках да прекъсна онази напористата дама
                                'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X