Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Check engine индикация при студен старт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Check engine индикация при студен старт

    Явно е наред защото навънка е минус много и ако акумулаторът беше нефелен темата щеше да е за друго.

    Коментар


    • #17
      От: Check engine индикация при студен старт

      Проверете подгряването на ламбда сондата 1 и 2 ако има, ecu на японските бензинки го търси само когато двигателя е студен,като загрее въобще не го отразява че е повредено след 3 запалвания на топъл двигател чисти и грешката в компютъра това е приоритет на нисан не че и другите не го правят,Относно кнок сензора на студен двигател ecu не го следи по показания,само по верига дали е там.
      Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

      Коментар


      • #18
        От: Check engine индикация при студен старт

        Мдам, ама човекът излиза от гараж и ако зарядната(регулиращата) част по колата не е наред, възможно е като се подаде колицата навън пред гаража в студа и да се появи някой параметър с голямо отклонение и от там check engine. А и лесно се замерва все пак. Знам ли....
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #19
          От: Check engine индикация при студен старт

          Единствения разумен начин да се установи защо пали чека като е студена,е да се закачи кодочетец на студено и да се види какво се скапва по системата,щом пали чека го записва и като грешка 100% .
          Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

          Коментар


          • #20
            От: Check engine индикация при студен старт

            Първоначално публикуван от snm Преглед на мнение
            Иначе ходих днес на диагностика и проблема излезе какъв е - сензор за детонации (банка 1), това е кода на грешката P0328 Knock Sensor Circuit High Input. И разбирасе сега стана сложно! Ако някой има идея какво е това чудо на техниката и какво може да се направи нека сподели
            Той е правил диагностика и тази грешка пак се е появила, след като преди всички грешки са изтрити.
            Има вариант и да не е самия сензор, особено ако при измерване е в норма, ама другия вариант май не много добър. Ако кабелите и куплунга са О.К. остава да се съмнява в ECM/PCM и да го сменя.

            Testing

            1. Turn the ignition switch to the "LOCK" (OFF) position.
            2. Disconnect the knock sensor connector.
            3. Using an ohmmeter, measure the resistance between the knock sensor terminal A and B. Standard value: 4870 kohms at approximately 68°F. /20°С/
            4. If within specifications, check connectors and wiring between the sensor and ECM/PCM. If ok, replace ECM/PCM.
            5. If not within specifications, replace the knock sensor.
            Нека все пак проверят веригата на опроводяване към сензора и към ECM. Има вероятност самия датчик да е проблемен или да е прекъснал кабел.
            Последно редактирано от Алекс Маринов; 03-01-15, 00:44.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #21
              От: Check engine индикация при студен старт

              Най-вероятно е самият сензор. Скоро имахме идентичен проблем със Субаруто на колега. При измерване датчикът си беше в норма, но проблемът оставаше. След смяната му, нещата се оправиха трайно. По всяка вероятност сензорът се държи различно пи различни условия и затова е труден за диагностииране.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                От: Check engine индикация при студен старт

                Доста време не бях влизал във форума, гледам че има развитие по темата и благодаря на всички отзовали се до момента
                Обаче все още не съм предприел нищо сериозно за решаването му, защото имам някои съображения.
                Забелязах нещо много странно. Както бях писал в началото на темата check engine не свети винаги. Появява се при студен старт на двигателя. Интересното е, че след като запаля и чек-а светне, трябва да рестартирам двигателя няколко пъти за да се махне индикатора от таблото. И забележете - винаги след четвъртото запалване (за деня) на колата check engine не се появява. Дори в рамките на 10 мин, ако запаля и изгася мотора три пъти, на четвъртото палене всичко ще си е нормално! И тук изникват много въпроси:
                1. Ако датчика беше повреден не би ли следвало check engine да свети постоянно на таблото, без значение дали съм палил колата четири или десет пъти? Както каза Scrapheap може датчика да се държи различно при различни условия, т.е. след известно време работа на мотора и неколкократно палене той ще е загрял и това да влияе на knock сензора. Твърде вероятно да е това, не случайно в началото писах, че при загрял мотор хавата е друга! Само че защо винаги след четвъртото рестартиране на двигателя не дава проблем, защо не след третото или петото?
                2. В подкрепа на това, че не се записва грешка при горепосочените условия ще дам и още един пример. Първия път когато ходех на диагностика излезе тази грешка (p032 и куп други стари грешки. Мислехме си че грешката с knock сензора е стара и тя. След първото четене/чистене на грешки в сервиза, запалих колата да поработи малко, check engine не светна, защото преди това двигателя беше многократно пален и гасен, още преди да стигна в сервиза. Повторихме диагностиката и тази грешка я нямаше! Три седмици по-късно отидох пак на диагностика и единствената грешка в компа беше тази р0328, защото се сещате предните дни check-a беше светил многократно.
                3. Другото странно нещо е, че след първоначалното запалване на студен мотор индикатора не светва веднага, а след определено време, в зависимост от това колко е студено вън, може би. Примерно ако запаля при +10 градуса външна температура, индикатора ще светне след около минута-две след първото стартиране. Ако запаля при -5 градуса ще светне след десет секунди след първоначалния старт. Ако запаля при -10, сигурно веднага ще се появи???
                4. Междудругото ми подхврлиха една идея, че може да е от лош бензин, и по-точно работата му при различна температура? Незнам доколко е правдоподобно?

                Изписах толкова много, защото все още имам съмнения, че може да е от нещо друго. Иначе ако бях сигурен, че сензора не е наред или пък самия сензор не беше толкова много пари да съм го сменил десет пъти до сега и да не съм ви губел времето в писаници.. само дето в Мазда един такъв датчик е 230лв, а при друг доставчик на авточасти е 215лв (оригинален)

                Коментар


                • #23
                  От: Check engine индикация при студен старт

                  Колеги, имам още едно питане, свързано донякъде с темата. Пиша тук за да не пускам нова тема. Само да вметна, че knock сензора още не съм го сменил, понеже проблема се беше покрил за известно време, но от седмица насам, откакто застудя пак се появи.

                  Въпросът ми е следния. Възможно ли е да се появи чукане в двигателя след студен старт, когато колата е в "авариен режим", поради проблем със датчика за детонациите (knock sensor)? Защо питам! Проблемът е че последните два дни около минута след запалване пак ми светва check engine заради проблем с датчика (грешката е р0328 и нагоре съм изписал много ). След като светне би следвало колата да е в авариен режим, при който компютъра по такъв начин да управлява двигателя, че да е максимално защитен от детонации.Вчера около две - три минути след запалване се чу странен звук откъм предницата, подобен на бързо почукване, който продължи около 2 сек и после спря. Колата си беше в гаража, загряваше, че беше студено, т.е. да е била на около 1200-1300 оборота максимум. Индикаторът check еngine беше вече светнал поради проблема, описан в темата. Преди няколко дни по същия начин ми направи впечатление същия звук! Само да вметна, че сипвам от малко по-скъпия бензин (v-power Nitro 95+), който уж трябва да е "по-хубав", пък дали е по-хубав е тема на друг разговор!
                  Възможно ли е този шум да е от детонации при положение, че двигателя загрява на място, т.е. не е на високи обороти и е в "авариен режим" или шума е бил от нещо друго?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Check engine индикация при студен старт

                    Детонационният звук трудно може да се сбърка с нещо друго и практически няма как да се случи без натоварване на двигателя, еле па докато е студен. Така че на празен ход при загряване - забрави.

                    Обичайно детонационен звън се проявява при натоварване на двигателя (ускоряване, изкачване) и в зависимост от звукоизолацията на двигателя обикновено прилича на ходене по натрошени стъкла или звук от ксилофон, но много бърз.

                    От друга страна, какъвто и да е допълнителният звук, ако той има спектър подобен на детонацията, датчикът за детонация ще сработи. А сработване на датчика за детонация в режим в който детонацията е невъзможна е добър повод да светне лампа за грешка. Обичайни виновници за такива звуци са агренажна верига и хидравлични повдигачи на клапаните.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Check engine индикация при студен старт

                      Колата автомат ли е ? Ако е така - докато е студена включи задна и вероятно чека ще светне веднага.
                      Мога да ти препоръчам нещо, което при мен (друг мотор - пак японски) правеше подобни мизерии.
                      Как го оправих :
                      Почисти си всмукателната камера и "пИпИрудата" - клапана за въздух.
                      Откачаш въздуховода преди клапана.
                      При загрят работещ двигател впръскваш почистващ спрей (Air Intake cleaner някакъв)-обилно. След това гасиш и пръскаш пак.
                      Изчакваш 5-10 мин и палиш. Много е възможно да запуши синьо колата за известно време - няма да се плашиш.
                      Често пъти маслени и други отлагания правят такива мизерии - особено като е студена колата - уж работи нормално, и оборотите стабилни, но при минимален товар глъхне двигателя без да гасне. Предполагам поради тази причина се получава обогатяване на горивната смес, от компютъра което може и да ти активира детонационния сензор.
                      Когато е загряла, проблема изчезва.
                      Успех и дано съм бил полезен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Check engine индикация при студен старт

                        не, ръчка е!
                        На всякъде в чуждите форуми пише, че тази грешка се оправя със смяна на датчика, но все нещо ми подсказва, че проблема е другаде, не в самия датчик! И пак е налице тази зависимост между температурата навън и появата на "чек енджин" индикатора??? Допреди две седмици когато времето се бе позатоплило имаше един период, когато всичко си бе нормално - паля си сутрин, няма индикатори и всичко си е ОК! Тук от известно време, откакто нощем почнаха пак да падат температурите много, пак старата песен на нов глас - след стартиране на двигателя светва индикатора (не веднага обаче!) и вече след загрят мотор и четири ре-стартирания на двигателя лампата изчезва до следващия ден! Попринцип не съм фен на прогнозата за времето, но тази зависимост се потвърждава на 100% и пак се поражда съмнението заслужава ли си на първо време да дам 230 лв за оригинален / или 140 лв за неоригинален (италиански) нов датчик ?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Check engine индикация при студен старт

                          Първоначално публикуван от snm Преглед на мнение
                          Oт няколко седмици започна да се появява индикатора check engine на таблото и немога да разбера от какво е!?
                          Ще се опитам да опиша хронологията на проблема по-детайлно.
                          Автомобилът е Mazda 3, 1.6i (бензин), 105 коня, 2004г. Купих го преди няколко месеца и всичко си беше ОК, допреди три седмици. Паля една сутрин, изкарвам колата от гаража и всичко си е наред. Слизам да затворя гаража, връщам се в колата и гледам check engine свети От тогава до днес почти всеки път при запалване, когато двигателя е студен CEL (съкратено от check engine light, да не го изписвам цялото всеки път ) се появява.

                          Какво установих:
                          - След запалване CEL не светва веднага, а след около 10-15 секунди след като съм стартирал мотора.
                          - Не свети винаги докато карам. Обикновено се проявява след студен старт, и е необходимо да измина няколко километра, докато загрее хубаво мотора, междувременно да рестартирам няколко пъти двигателя, след което CEL изчезва. Не ми се е случвало след като лампичката е изгаснала, по време на път да ми светне. Обикновено сутрин!
                          - Забелязвам някаква странна зависимост между застудяването на времето и появата на този индикатор. Първия път когато ми се появи на таблото трябваше да измина 2-3 км градско и след двукратно гасене/палене изчезна. Тогава не беше толкова хладно. Днес беше доста хладно и трябваше да измина 10 км, като по пътя спирах на няколко пъти. След това като запалих последния път индикатора не светеше и всичко си беше по живо по здраво.
                          - Когато свети CEL не забелязвам странно поведение на мотора като загуба на мощност, трудно палене, колебание в оборотите и др. Привидно всичко си е ОК Само сутрин при студен мотор след като запаля оборотите (на свободен ход) са ми около 1500-1800 и плавно за минута-две се нормализират до 800, докато позагрее, но мисля че това си е нормално за моята кола.

                          Правих компютърна диагностика, излезнаха няколко грешки, които бяха изчистени - грешка в сезора за детонации (bank 1), каквото и да е това - p0328, грешка с airbag, с ABS и със сензора за температурата на околната среда, който се намира зад предната броня. Според техника това са грешки отпреди, натрупани през годините. След първата диагностика запалих колата (не ми светна check engine да подчертая!), повторихме диагностиката и остана единствено грешката със сензора за температурата на околната среда (ambient temp. sensor). Проблема ще да си е в самия сензор, но съм далече от мисълта, че той е причина за чека да ми свети.
                          Последната интервенция по колата преди CEL да светне за първи път беше, че си долях малко масълце точно до максимума на щеката, но не вярвам това да е свързано по някакъв начин?!
                          Тъй като в последно време check-a упорито се появява, особено сутрин ще трябва да мина пак на диагностика, да проверя да не би нещо ново като грешка да се е записало в компа.

                          По-голяма проклетия от тази лампичка едва ли има Някакви идеи къде може да се крие евентуално проблема предвид гореописаното?
                          Колега в крайна сметка какво се оказа. От няколко месеца и аз имам същия проблем. ?????

                          Коментар


                          • #28
                            От: Check engine индикация при студен старт

                            Виж при диагностика с тестер какво записва компа на мотора. CHECK ENGINE символа светва ако компа на мотора регистрира нещо нередно и го запише в паметта си. Самото светване е "намек" към шофьора, че има записано нещо в паметта за грешки на компа на мотора и би следвало да се провери в сервиз каква е причината.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X