Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Е джипове де ,но пътя е тяхната територия и асфалта/леле колко са бързи,ма не минават отвсякъде/,не 45 градусови наклони по 20-30 метра/даже и на задна/ и кал до праговете,па и в купето!А колко нови дизели пушат като Камази не е истина, всички сме виждали,освен да снимаме по пътищата.От голямо значение обаче при нас е гоненето на икономия от нашите дизелджии шофери на алтернативни "дизелови горива",не че Ауди или БМВ не може да прави димна завеса като Горнобанската бригада с дизел от ОМВ или ШЕЛ,но всеки с предпочитанията си,ако е дизел единственият компромис който бих направил е JAPAN!
    Глупости на търкалета. Отдавна съвремените дизели от всеки един клас превъзхождат бензиновите мотори. А на най-новите и DPFите са направени както трябва и не правят проблеми. Друг е въпроса на кои вие казате съвременни.
    А като ще караш JAPAN дизел горещо ти препоръчвам трилитровия на Тойота. И успех с ремонтите!
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #17
      От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

      Не мога да повярвам, че още има хора убедени, че бенз. е за предпочитане...
      Пък за АГУ да не говорим... 90% от България се отоплява на ток и се вози на газ
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        Не мога да повярвам, че още има хора убедени, че бенз. е за предпочитане...
        Пък за АГУ да не говорим... 90% от България се отоплява на ток и се вози на газ
        И? Какъв е изводът?
        Че всички са идиоти, стигайки до един и същи резултат?

        Коментар


        • #19
          От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

          Изводът е, че всичко ни е наопъки...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            90% от България се отоплява на ток и се вози на газ
            Пробвал съм всякакви варианти и за двете.!
            И двата посочени от теб са ми най-изгодни.!
            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
            -----------------------------------------------
            Питието определя съзнанието....
            -----------------------------------------------
            0887770735

            Коментар


            • #21
              От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

              Нямам нищо против да карам нов дизел стига да мога да си го позволя. Към момента поддръжката и разхода на гориво на сравнително нов дизел са доста по-скъпи от тези на бензин-газ.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #22
                От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                Според "стандарта" на българина са и предпочитанията му, може ли някой да ме убеди, че дизел с "нам какви" филтри е по екологичен от пропан-бутан, ако има аргументи, моля да каже. Сега, че дизеловите двигатели доста се модернизираха/електронизираха, компютъризираха и т.н./ спор няма, и производителите насочиха масовия среден сегмент към такива двигатели, но колко ресурс-пробег оставиха на дизелите същите тези производители, отделно поддръжката по време на експлоатацията и изискванията към качеството на горивото не са за пренебрегване! Определено модата на дизеловите ДВГ ще отмине, и то не защото е свършил или е станал прекалено скъп дизела.....

                Коментар


                • #23
                  От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                  Бензин/Газ vs Дизел. Страшна тема става.

                  А ако всички минем на дизел, какво ще го правим този целия бензин/газ който остане?
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #24
                    От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                    Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                    може ли някой да ме убеди, че дизел с "нам какви" филтри е по екологичен от пропан-бутан, ако има аргументи, моля да каже.
                    Аз имам един железен аргумент:
                    Един и същи автомобил гори приблизително двойно по-малко нафта, отколкото газ. Толкова за екологията.

                    Коментар


                    • #25
                      От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                      И каква е цената на нафтата и на газта ?Колко конски сили е дизеловият и колко е бензиновият?Какво излиза от ауспуха им и защо по дяволите да се топля на газ като за 75кв метра сметката е над 350лв месечно а на ток не минавам 250?Не че не горя 3-4 тона дизел на месец ама пък някой да ме убеждава в нещо си и да ми прави сметката вместо мен - не благодаря.Дето се вика габровска дървена чутура.Колкото до французите...който има нерви да им кара колите и бензиновите и дизеловите!
                      BMW X6

                      Коментар


                      • #26
                        От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                        Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                        Според "стандарта" на българина са и предпочитанията му, може ли някой да ме убеди, че дизел с "нам какви" филтри е по екологичен от пропан-бутан, ако има аргументи, моля да каже...
                        Само ще подскажа , а ти ще се сетиш.Тези "нам-кви-филтри" , ако ги сложиш на дизела , който то визираш ще се задръстят почти мигом.Съвременен дизел , при същия разход дава двойно по-голяма мощност.Тия "полуфабрикати" , дето ги плюва стария дизел са много силно ограничени.Това вече не са онези двигатели , подходящи предимно за товарни камиони МАЗ
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                          Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                          И каква е цената на нафтата и на газта ?Колко конски сили е дизеловият и колко е бензиновият?
                          Например: VAG- двигател BDX 2,8 FSI бензин е 210 кс
                          ASN 3,0 бензин е 220 кс
                          ASB 3,0 D TDI CR е 232 кс
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                            В тази тема има един много тънък момент и той се нарича "Имат ли нещо общо френската и българската нафта?"! Отговора е много кратък - не!!! Ако живеех във Франция (всъщност на всякъде другаде, но не и в България) щях да карам с огромен кеф някой френски дизел защото има части и сервизи под път и над път, защото е евтино и защото съвременните френски дизели са наистина икономични (преди месец и нещо на жената взехме едно Пежо 307 - ми имам чувството, че вместо да я гори нафтата двигателя, я произвежда и я връща в резервоара). Да караш дизел е мазохизъм единствено в България, защото това което сипваме в колите си само прилича на нафта...

                            Коментар


                            • #29
                              От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              В тази тема има един много тънък момент и той се нарича "Имат ли нещо общо френската и българската нафта?"! Отговора е много кратък - не!!! Ако живеех във Франция (всъщност на всякъде другаде, но не и в България) щях да карам с огромен кеф някой френски дизел защото има части и сервизи под път и над път, защото е евтино и защото съвременните френски дизели са наистина икономични (преди месец и нещо на жената взехме едно Пежо 307 - ми имам чувството, че вместо да я гори нафтата двигателя, я произвежда и я връща в резервоара). Да караш дизел е мазохизъм единствено в България, защото това което сипваме в колите си само прилича на нафта...
                              Тук си безобразно прав. Не може колата ми с румънска нафта да върви като бясна и да гори по-малко, а с нашенската да се чуди какво се случва. Добре, че не е проговорила, че сигурно ще ме псува неуморно. Отделно караме с една от най-високите цени за дизел в Европа.
                              Иначе съм си фен на дизела и от доста време си карам само дизели.
                              На сърбела майката му е чесането.
                              Борислав Борисов Русе О885 О37815

                              Коментар


                              • #30
                                От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                                Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                                Тук си безобразно прав. Не може колата ми с румънска нафта да върви като бясна и да гори по-малко, а с нашенската да се чуди какво се случва. Добре, че не е проговорила, че сигурно ще ме псува неуморно. Отделно караме с една от най-високите цени за дизел в Европа.
                                Иначе съм си фен на дизела и от доста време си карам само дизели.
                                То това не е така само с румънската, ами и с гръцката, турската, сръбската, албанската и въобще коя да е нафта различна от българската... Който е ходил на вън с дизеловата си кола, джип или камион го знае много добре! Мога да кача снимки на отворен чисто нов дизелов двигател (Опел на 60 000 км. навъртяни само в БГ и излязъл от автосалона на 4,7 км. ), да видите за какво иде реч - почти пълна щета!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X