Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Safety razor

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Safety razor

    Първоначално публикуван от Lasho Преглед на мнение
    @pet ko

    Не си останал последния с такива инструменти. Много сме От това което съм чел в този форум и в един друг, където се обсъждат тези самобръсначки, бих ти казал да си ползваш жилета. Сам пишеш, че си много удовлетворен от него. Действай си с него. Едва ли ще почувстваш нещо много по различно ако си купиш друга самобръсначка от тоя тип. Има реална опасност да влезеш в един филм с проби на различни марки и модели и съответно на изваждане на една шапка пари, тъй като в България няма особен избор и ще трябва да ги купуваш от чужбина. На някой хора им става нещо като фетиш
    аз ползвах ето такъв ЖИЛЕТ

    Реших да го сменя с ето този модел на MERCUR ,еми разликата е от небето до земята

    Ако някой се чуди да побърза защото от догодина този модел се спира от производство,и ще може само да се наследява !
    Бръсненето с него е мечта ,раздразнение на кожата ,НИКАКВО ..

    Коментар


    • #32
      От: Safety razor

      Колега, би ли премерил колко е дълга дръжката на тоя слант.

      Коментар


      • #33
        От: Safety razor

        Първоначално публикуван от Lasho Преглед на мнение
        Колега, би ли премерил колко е дълга дръжката на тоя слант.
        Дръжката е доста по къса от на Жилета ,което доста ми хареса !Предпочитам по късите дръжки някакси ми давата по добър баланс което разбира се за всеки е субективно!
        Дръжката е 75 мм солидно накатена ,което я право изключително удобна и при работа с мокри ръце !
        ПП.имам два жилета регулируеми , с дълги дръжки ако ,единия бих го заменил за някой регулируем с КЪСА дръжка FATBOY ,просто да си попълня колекцията ,откакто ползвам МЕРКУРА Жилетите са само за колекция !

        Поздрави !

        Коментар


        • #34
          От: Safety razor

          Първоначално публикуван от Lasho Преглед на мнение
          http://www.headblade.com/category/Products.html...
          ...
          Аз го ползвам от два месеца и не бих го сменил с нищо друго Много по-удобно и по-бързо е бръсненето на кратунката Взех си обаче и адаптери за ножчета на жилет сензор, че оригиналните ножчета не се намират тук. Аз ползвам ножчета на Balea Men от магазини DM. Те са съвместими и доста по-евтини (10 бр. струват 11 лв.).

          Ето клип и от тубата https://www.youtube.com/watch?v=NfQXnpcFPtE
          Купих си въпросния HeadBlade, барабар с несесерче и чантичка. Чантичката става, на несесерчето ще му намеря някакво приложение, а Хедблейда отива в колекцията от Hot Wheels на малкия. Вероятно, главата ми е ръбеста и тази триточкова система на приплъзване не сработва при мен.
          Купих си една "жилетка" като тази:

          Първоначално публикуван от sigman Преглед на мнение
          аз ползвах ето такъв ЖИЛЕТ
          ...
          ...
          и нещата започнаха да си идват на мястото.
          Което идва да покаже, че каквито и да ги бистрим тук, нещата са строго индивидуални и универсално решение НЯМА.
          Благодаря на Lasho за насоките, добре беше да пробвам. Това, че при мен не се получи, не значи че Хедблейда е боклук. Машинката изглежда добре конструирана, има идея и съм сигурен, че би свършила добра работа при малко по- друга тиква.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #35
            От: Safety razor

            И аз се бръсна от години с Уилкинсън Сорд тоя няй-обикновенния дето е 5 лв. Много ме кефи че мога да отпусна ножчето и тогава става и за дълга брада и я сваля с едно минаване (даже и за други места с дълги косми). Вероятността за порязване е малко по-голяма когато не е стегнато ножчето, ама иначе е супер.

            Коментар


            • #36
              От: Safety razor

              Бая се чудих дали да напиша тук, щото явно сте фенове.....
              Но ще метна и мойте 5 ст по въпроса.
              Стъргал съм се само в казармата преди 25 години.
              И то не за друго, ми щот нямаше ток в кенефа........
              Като се уволних си купих най скъпия филипс с 3 диска и с него и до днес.
              Като време - много по бързо и неангажиращо.
              Не знам кво трябва да се случи за да започна да се стържа отново.
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #37
                От: Safety razor

                Първоначално публикуван от sigman Преглед на мнение
                аз ползвах ето такъв ЖИЛЕТ

                Реших да го сменя с ето този модел на MERCUR ,еми разликата е от небето до земята

                Ако някой се чуди да побърза защото от догодина този модел се спира от производство,и ще може само да се наследява !
                Бръсненето с него е мечта ,раздразнение на кожата ,НИКАКВО ..
                Зигмен, ако не е тайна откъде закупи самобръсначката ,,Меркур''34? Аз търся такава от две години, но в България не се продава. Ако искаш пиши на ЛС.
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • #38
                  От: Safety razor

                  Колега мога ли да попитам от къде си взе този Merkur , че търся на всякъде и не я откривам?
                  Поздрави
                  п.п. аз съм от Пловдивско

                  Коментар


                  • #39
                    От: Safety razor

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Купих си въпросния HeadBlade, барабар с несесерче и чантичка. Чантичката става, на несесерчето ще му намеря някакво приложение, а Хедблейда отива в колекцията от Hot Wheels на малкия. Вероятно, главата ми е ръбеста и тази триточкова система на приплъзване не сработва при мен.
                    Купих си една "жилетка" като тази:


                    и нещата започнаха да си идват на мястото.
                    Което идва да покаже, че каквито и да ги бистрим тук, нещата са строго индивидуални и универсално решение НЯМА.
                    Благодаря на Lasho за насоките, добре беше да пробвам. Това, че при мен не се получи, не значи че Хедблейда е боклук. Машинката изглежда добре конструирана, има идея и съм сигурен, че би свършила добра работа при малко по- друга тиква.

                    Скоро не бях влизал тук

                    Колега, пробвай да обърнеш посоката на ножчето и виж дали ще ти пасне така. Ако до сега си дърпал по космите, пробвай да буташ срещу тях
                    И мойта тиква е ръбеста, но нямам проблеми. Аз ползвам по стария модел, при който се бута срещу косъма. Имам и ATX-а, но за сега стой за резерва и дори не съм го пробвал. И не натискай много, че ако не внимаваш рендосва яко Особено зад ушите

                    Коментар


                    • #40
                      От: Safety razor

                      Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                      Бая се чудих дали да напиша тук, щото явно сте фенове.....
                      Но ще метна и мойте 5 ст по въпроса.
                      Стъргал съм се само в казармата преди 25 години.
                      И то не за друго, ми щот нямаше ток в кенефа........
                      Като се уволних си купих най скъпия филипс с 3 диска и с него и до днес.
                      Като време - много по бързо и неангажиращо.
                      Не знам кво трябва да се случи за да започна да се стържа отново.
                      Поздрави!
                      Бръсненето няма нищо общо с подстригването (макар и из основи), скубането, лазерната епилация, пърленето и т.н. Просто са различни неща.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Safety razor

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Бръсненето няма нищо общо с подстригването ..
                        Ако не го беше написал точно ти - рошав като мен - щях да вляза в спор...
                        Наздраве.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Safety razor

                          Те, тук е мястото да поспорим с теб. Как да се обръсне пъпеш? С Филипс не става- пробвано е.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Safety razor

                            С бръснач. И кактус ще обръсна...
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Safety razor

                              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                              С бръснач. И кактус ще обръсна...
                              Доколкото съм чувал за Вас, мисля че с подходящ сапун бихте могъл да го накарате (кактуса) да си поиска и афтършейв. Дали бихте споделил отзиви на близки и роднини, или собствен опит (не Ви знам прическата) от самобръснене на глава с бръснач? Ако стържех само брадата, отдавна да съм минал на това сечиво.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Safety razor

                                Благодаря Всъщност не познавам хора,които сами си бръснат главата с бръснач.Аз съм бръснал приятели (главите им) и си става гладко,точно както при брада и мустаци.Аз нося коса,но без никакъв проблем мога да си обръсна главата.В смисъл - не е трудно.
                                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                                Най-добрият ром е студеният ром!
                                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X