Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Safety razor

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Safety razor

    А за сапуните Арко е много добро - взимаш купичка , нарязваш го вътре и слагаш да го покрие гореща вода и го оставяш да омекне и да стане .... крем сапун .Като на Села , ама не за 14 лв, а за 75 стотинки . Аз така го омекотявам, и напоследък щото си паднах по аромата на един крем от ДМ - балеа сензитив , и си смесвам и става велика хидратираща комбинация .
    Табака за мен е най добрата оферта 3.5 унций е 10 лв и е Страааашен , Палмолива е добър сапун също . Баща ми ползва Барбун Крем и Каро и съм ги опитвал и ще ти кажа че са много готини и те . Кремовете са по хлъзгави и по подходящи за тия които се бръснат със самобръсначки . Бях взел един комплект на Омега четка ,крем ,сапун със евкалипт и ментол - като зеленото Прорасо мисля е .
    Значи живо пор.о е за мен тоя крем , тоя евкалипт и ментол така ти палят лицето , че никакъв охлаждащ ефект няма , ами обратното .
    Охлаждащ ефект усетих със Балеа сензитив крема ,със Алое вера .
    Това разбира се са мой наблюдения , и са лични . На вкус и цвет , тавариш нет . Не е задължително и на вас да ви харесат тия неща . Обаче сред толкова форуми и ревюта , не съм видял за Табака друго освен суперлативи . Арко всички го харесват кака овлажнява , пени се хлъзга и изобщо как работи .Само някой хора не могат да свикнат със аромата . Сега като се омекоти във мъгът - купичката може и да се прибавят есенций и натурални масла и да се обърка и така се сменя аромата . Ако имате на Рефан примерно любим аромат , искате от капчиците и ги слагате във сапуна и готово .

    Коментар


    • #17
      От: Safety razor

      Първоначално публикуван от Rusen pd Преглед на мнение
      .............
      Може малко грубо да прозвучи, но в темата за самобръсначките пишеш един път за тях, после за сапуните, после си редактираш първото мнение....
      А бе, освен, че не спазваш правилата мен лично ме натоварваш... Има раздели за всичко, пиши по отделно, защото е тегаво... Нямам за цел да се заяждам, за да са всички доволни е нужно да се спазват правилата... Завиждам ти за ентусиазма!

      Коментар


      • #18
        От: Safety razor

        Сашо , мисля че пролема идва от това , че аз те натоварвам не за друго . Първото мнение съм редактирал / тебе пък кво те бърка това / , понеже свикнах да пиша по американски и френски форуми , и там запетайките са на други клавиши . Та препинателните знаци не бяха наред .Сега не мисля , че трябва да ти давам обяснение защо съм си редактирал мнението , ама все пак .
        По принцип от хейтъри си се товаря и аз , ама тука ще прескоча . Момчето писа и пита и споделих за ножчетата . пък за сапуна или крема , и момчето отгоре е писало какъв крем ползва , ама не казваш нищо .
        И мене много ме товарят някой хора , и главно нещата които правят във политическият живот на страната ни , ама първо не ми дават оръжие и второ не мога да ги доближа , така че си трая .
        Ти сега за едно мнение не на място , взе и ти като Венци за запетайките да се хващаш . Моля администраторите да преместят мнението ми във сапуни ,или както и да е там ..
        Еми то затова е толкова оживен форума тука , понеже има много готини пичове , дето сецат хората .......
        Аз хубаво си пишех със културни хора , по чуждите форуми , що ми трябваше да влизам тука , после бате Пепо пита , що не пишеш .....

        Коментар


        • #19
          От: Safety razor

          Като повечето си връстници, започнах бръсненето с подобни на тези Safety Razor, да ги наречем. Тогава имаше само едни от еднодневките, оранжеви с бяла глава, задръстваха се с първото минаване по юношеската ми брадица и нямаха чистене. Родната казарма ме снабди с разглобяемия модел, но после се появиха всякакви вариации на Жилетите... таааа, от половин година реших да мина отново на сменяемите ножчета. Купих си един Уилкинсън от първия хипермаркет, харесах си и един сапун и т.н. Впечатленията ми са, че с брадата нямам проблем, но с главата (и нея я бръсна) определено е по- трудно от 2-3-5 ножовите еднодневки. Там, където няма подкожна сланинка, за да постави ножчето и кожата в една равнина, самобръсначката работи върху ивица, широка 2-3 мм. и трябва многократно минаване, за да обереш всичко. Сега си търся нещо с настройване на "ъгъла на атака", така да се каже, но имам един друг въпрос. Имам в наследство няколко машинки за заточване на ножчета, като тази:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0858.jpg
Прегледи:1
Размер:87.9 КБ
ID:5658125 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0859.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5658126.
          Върши ли работа за качествено заточване или да не си играя?
          П.П. Ако с въпроса си преча на Сашо, понеже не е за самобръсначки, моля да бъда извинен.
          Ъ-ъ-ъ-ъ, Русене, доброто възпитание и вродена толерантност ми пречи да ти кажа "...ми, оди си пиши по другите форуми, тогава.“ Дружески съвет, спести си генералните изводи и гледай малко по- широко на нещата.
          Последно редактирано от Тропчо; 05-05-15, 19:56. Причина: П.П....
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #20
            От: Safety razor

            За главата пробвай с HeadBlade. Ще се родиш. Вервай ми Вземи си обаче и адаптери за ножчета жилет сензор, че са по-евтини и ги има навсякъде.

            Коментар


            • #21
              От: Safety razor

              Машинката за заточване си е чисто недоразумение ,ножчето става с остротата на мотика!!

              Коментар


              • #22
                От: Safety razor

                Първоначално публикуван от sigman Преглед на мнение
                И аз да попитам ,малко да съживя темата ,та къде ги Пазрувате в София тези четки КЕНТ?
                Не можах да намеря онлайн магазин ,поръчах от Ибей чакам я вече 40 ден,едва ли ще дойде ,а и аз вече я прежалих !
                Това е от събота, от Пловдив.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:214.8 КБ
ID:5669721

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:206.4 КБ
ID:5669722
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #23
                  От: Safety razor

                  Честито!
                  Ползвам същата бръсначка, супер е )))
                  Сега ти трябват само ножчета Feather ))
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #24
                    От: Safety razor

                    Първоначално публикуван от Lasho Преглед на мнение
                    За главата пробвай с HeadBlade. Ще се родиш. Вервай ми Вземи си обаче и адаптери за ножчета жилет сензор, че са по-евтини и ги има навсякъде.
                    Би ли пояснил, щото това ХедБлейд ми звучи като генерално решение за сваляне на цялата глава . Какво е туй нещо, къде се продава и с какво е по- различно от другите бръсначки? Благодаря.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Safety razor

                      http://www.headblade.com/category/Products.html

                      Това е официалният сайт. Там има видео как се действа. Можеш да го купиш директно от тук. Може и от ebay, и от някой английски онлайн магазини за бръснарски принадлежности. Само че в английските магазини цената е в паунди , но пък от щатите може да имаш ДДС (зависи каква е сумата на поръчката и на какъв пощаджия ще попаднеш).

                      Аз го ползвам от два месеца и не бих го сменил с нищо друго Много по-удобно и по-бързо е бръсненето на кратунката Взех си обаче и адаптери за ножчета на жилет сензор, че оригиналните ножчета не се намират тук. Аз ползвам ножчета на Balea Men от магазини DM. Те са съвместими и доста по-евтини (10 бр. струват 11 лв.).

                      Ето клип и от тубата https://www.youtube.com/watch?v=NfQXnpcFPtE

                      Коментар


                      • #26
                        От: Safety razor

                        Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
                        Това е от събота, от Пловдив.

                        [ATTACH=CONFIG]811507[/ATTACH]

                        [ATTACH=CONFIG]811508[/ATTACH]
                        Благодаря ,а някакви координати на магазина тел. адрес !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Safety razor

                          Здравейте.
                          Нов съм във форума и това ми е първия пост. Регистрирах се заради темата.Радвам се че намирам сънишленици и мислех, че съм от последните мохикани със старовремски самобръсначки Имам един въпрос към вас. Бръсна се и аз със един наследствен Жилет с настройки (фат бой), но се питам има ли нужда да си купувам някой по-нов и съвременен инструмент? Какво ще кажете? От Жилета съм много удовлетворен,ползвам го вече години.Когато искам леко,когато искам по-твърдо с тия настройки,но де да знам като не съм опитвал друго.Какво бихте посъветвали неопитния има ли по-хуабви и по какво се различават? Върнах се преди около 4-5 години към тези архаични уреди, защото не можах и не можах да си харесам читава самобръсначка - еднодневки, с много ножове ,опитвах какви ли не през годините... еми не режат хубаво, туй то.Сега с тая и контра мога да взема при нужда,никакви проблеми. Освен това къде по-хигиенично е да сменяш ножче след 4-5 бръснения,отколкото на няколко месеца многокасетъчни заради високота им цена...

                          Та ще повторя въпроса си към всички с опит: има ли разлика с новите самобръснчки и по-добри ли са те от моя Жилет фат бой? Мерси предварително.
                          Петко

                          Коментар


                          • #28
                            От: Safety razor

                            Първоначално публикуван от sigman Преглед на мнение
                            Благодаря ,а някакви координати на магазина тел. адрес !
                            Напиши в търсачката: shaveshop.bg

                            Пловдив 0888 475 666
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Safety razor

                              @pet ko

                              Не си останал последния с такива инструменти. Много сме От това което съм чел в този форум и в един друг, където се обсъждат тези самобръсначки, бих ти казал да си ползваш жилета. Сам пишеш, че си много удовлетворен от него. Действай си с него. Едва ли ще почувстваш нещо много по различно ако си купиш друга самобръсначка от тоя тип. Има реална опасност да влезеш в един филм с проби на различни марки и модели и съответно на изваждане на една шапка пари, тъй като в България няма особен избор и ще трябва да ги купуваш от чужбина. На някой хора им става нещо като фетиш

                              Коментар


                              • #30
                                От: Safety razor

                                Много благодаря за отговора Мисля, че има логика съветът ти.Засега няма да се изхвърлям с покупки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X