Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Военни карти в нета - срока беше до юни...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

    Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
    Да, по принцип нищо не пречи, но в най-горният линк от началото на темата най- отдолу пише, че сайта трябва да е активен през юни - следователно би трябвало стартовата дата да е поне близка до тази на момента на сключване на договора :-)
    "Сайтът трябва да е активен юни месец догодина."

    http://www.standartnews.com/balgariy...ta-192897.html
    Можеш да питаш и МО.
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • #17
      От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

      Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
      Можеш да питаш и МО.
      Как не съм се сетил досега...вместо да си губя времето тука;-)
      :-)

      Коментар


      • #18
        От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

        Само за мен ли "публичен достъп" не е еквивалентно на "безплатен достъп"?
        Аз го разбирам така - който желае, плаща и получава достъп до това, което му трябва, без да пише молби, без да се обяснява за какво са му тези карти, без да минава проверки и т.н.

        Коментар


        • #19
          От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          Само за мен ли "публичен достъп" не е еквивалентно на "безплатен достъп"?
          То по принцип не е еквивалентно. Само че държавата точно има известен морален проблем като продава нещо, което е придобила на разноски на данъкоплатците. Цените по-горе трудно влизат в понятието "разноски за размножаване", няма и възможност да бъдат получени нещата в цифров формат.

          Коментар


          • #20
            От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

            Морал... и държава... в едно изречение ... не че нещо ама...
            както и да е, няма да е първия случай да се усвоят едни пари, а резултатът да е под всякаква критика ( примерно прочутата "онлайн" система за проверка на нарушенията на КАТ ). В интерес на истината се поразрових в документацията по поръчката, но така и не успях да намеря техническото задание, в което би трябвало да пише какво и как.

            Коментар


            • #21
              От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

              Предлагам offnews да изпратят запитване до МО за статуса на поръчката. Според мене е изключено цялата гео информация на военните да бъде споделена.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #22
                От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

                Картите, за които говорим са правени между 1978 и 1982 година на миналия век. Освен ако някоя военна, циментова кратуна не смята, че все още са стратегически... няма причина да не може.
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #23
                  От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

                  Стратегически са, че и секретни даже. Един приятел беше ги купил от Австрия през 97-8 година. Дебела книга и яко скъпа. На границата му я конфискували, щото били секретни.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Стратегически са, че и секретни даже. Един приятел беше ги купил от Австрия през 97-8 година. Дебела книга и яко скъпа. На границата му я конфискували, щото били секретни.
                    Дай малко инфо за книгата да си я купим онлайн.
                    LZ1AIV

                    Коментар


                    • #25
                      От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

                      Нямам инфо. Стари работи. Ако си на ти с немския, пробвай из Австийските сайтове. Не разбирам защо трябва да ги купуваш само, при положение че ги има из нета?
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

                        Стана ми интересно, 97-8 г митниците да джобят за книги, та да ги и конфискуват даже. Но лошото бързо се забравя, та сигурно не помня вече
                        LZ1AIV

                        Коментар


                        • #27
                          От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

                          Въобще не са го джобили, просто митничаря я е видял и конфискувал.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

                            Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                            Предлагам offnews да изпратят запитване до МО за статуса на поръчката. Според мене е изключено цялата гео информация на военните да бъде споделена.
                            Наистина информация по въпроса е добре да бъде потърсена официално от някоя организация, медия,вестник, журналисти, повече тежест ще има от искане от частни лица.Никой не говори за цялата, а за НОРМАЛНАТА геоинформация в 21 век, века на Google Earth и Open GIS.Не искаме да знаем къде са им поделенията и складовете, нито до колко танка издържат мостовете, искаме да си ползваме нормални български растерни карти, стига сме ползвали руски и не знам какви. България даже не виждам да фигурира изобщо в INSPIRE...?
                            http://inspire-geoportal.ec.europa.eu/discovery/#

                            Offnews дали четат тук? :-))

                            Коментар


                            • #29
                              От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Стратегически са... 97-8 година
                              От тогава минаха още толкова години.
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Военни карти в нета - срока беше до юни...?

                                Знам колко минаха. Просто тия нашите са кретени. Един приятел беше измъкнал същите карти от поделението и ми ги даде да ги преснимам. Само за част от североизточна България. Каза че ако ме пипнат с тях ще ми дадат по 2 години на лист. Вярно че беше в началото на така наречената демокрация, но съм сигурен, че военните са наясно, че тия карти ги имат и от НАТО и от Варшавския договор. От преди демокрацията естествено.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X