Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисан Терано 2 2.4л проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нисан Терано 2 2.4л проблем

    Здравейте наскоро закупихме Нисана, който е 99 г, 2.4 л 116к.с. Имам два въпроса и ако може някой да ми помогне, ще съм благодарен
    Вчера баща ми е сменил маслото и са сложили Енеос 15w40 наливно защото е нямало 10W40 в бутилки и след това при запалване се чува един звънтящт звук от двигателя. Като поработи малко изчезва има го и на по високи обороти след връщане на газта. Това от гъстото масло или веригата или е имало някаква добавка в маслото ли? Вторият ми въпрос е че перката се включва със запалването на двигателя, това нормално ли е?
    Ще съм ви благодарен за всяко мнение, желая ви хубав уикент

  • #2
    От: Нисан Терано 2 2.4л проблем

    Здравей колега, погледнете около двигателя да не е се е откачило нещо. Не трябва да издава звуци двигателя. При мен като е стоял 2 или 3 седмици при палене се чуват за момент повдигачите докато се напълнят и след това си е тих. Имах проблем с банана на веригата и тогава се чуваше звук идващ от предната страна на двигателя. Тогава смених веригата и този обтегач , но това е двигател на 340000км. Хубаво да го види майстор и да си каже мнението. Сетих, че ако пръчката за вдигане на капака не е вкарана в улея си издава подобно резониране на това , което описваш. Напиши от къде си за да ти се каже към кой да се обърнеш.

    Коментар


    • #3
      От: Нисан Терано 2 2.4л проблем

      Звука се чува от самия двигател. Иначе съм от Горна Оряховица , а джипа е на 180 000 км. Възможно ли е да е от маслото което е 15W40 и според мен е гъсто?

      Коментар


      • #4
        От: Нисан Терано 2 2.4л проблем

        Вентилаторът не е електрически а е с виско-съединител. Това че изфучава при палене, е нормално.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Нисан Терано 2 2.4л проблем

          Хи, колега явно си за "доктор" и погледни темата на колегата Дамян от Варна. Обширна е и става за наръчник за проблемите на този двигател.

          Коментар


          • #6
            От: Нисан Терано 2 2.4л проблем

            с една дума проблемен ли е този двигател

            Коментар


            • #7
              От: Нисан Терано 2 2.4л проблем

              Хи, колега двигателя си е добър а и се газифицира добре дори и с обикновенна уредба. Но предния собственик ако не е сменявал маслото, а доливал тогава се очакват проблеми. Иначе ако на 300000км. се сменя обтегач и верига и другото е в норма според мен е сполучлив бензинов двигател. Аз все пак не съм майстор и мога да пиша за моя дзвер.

              Коментар


              • #8
                От: Нисан Терано 2 2.4л проблем

                Махаш това масълце (15/40) и за следващата смяна си потърси маслен филтър с клапан. Звъненето може и да изчезне. Но дори и да не изчезне не се притеснявай докато не започне да не изчезва

                Коментар


                • #9
                  От: Нисан Терано 2 2.4л проблем

                  Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                  Махаш това масълце (15/40) и за следващата смяна си потърси маслен филтър с клапан. Звъненето може и да изчезне. Но дори и да не изчезне не се притеснявай докато не започне да не изчезва
                  Да сложа масло 10w40 нали и маслен филтър с клапан? А може ли да ми кажете от какво е звънтенето?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нисан Терано 2 2.4л проблем

                    Така както го обясняваш е от хидравличните повдигачи. Докато се напълнят с масло го има това не точно тракане, а звънене по -скоро . Щом изчезва след няколко секунди значи не е драма все още и най-вероятно няма да е драма скоро. Масления филтър с клапан не позволява да се напълни целия с масло в покой( може и да не съм съвсем точен в изказа си), което пък помага на повдигачите. Така е най-образно казано И да, смени маслото с 10/40. Не е наложително да е веднага, но няма да е лошо и да не го отлагаш много. А ако все пак решиш да си караш с него, то се сменя на не повече от 5000км.

                    П.П. Моя го карам тракащо-звънящ за секунди при палене, вече 25К +км и все още няма промяна в продължителноста и звука.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нисан Терано 2 2.4л проблем

                      Сложи такова масло.NISSAN 10W40 полусинтетика за бензин. Оригинално масло за Нисан прозиведен преди 2002 година.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nissan-10w40-580x420.jpeg
Прегледи:1
Размер:22.0 КБ
ID:5624711
                      Ducati è nel mio cuore.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нисан Терано 2 2.4л проблем

                        Благодаря за отговорите колеги Ще го сменя при първа възможност маслото. Само да кажа, че сега при подаване на газ на високи обороти при връщането на газта звънти все едно е веригата. Колега the_animal33 къде се предлага това масло?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нисан Терано 2 2.4л проблем

                          гр. Горна Оряховица-061820632 Смени маслото по скоро.
                          Ducati è nel mio cuore.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X